Maria (2019)

Nemůžu si pomoct, ale prostě mi to nesedlo. Působilo to celé neuvěřitelně a vykonstruovaně. Opravdu trvalo tak dlouho, než si Maria uvědomila, že to, co dělá nebylo úplně košer? To by musela být absolutně nemyslící idiot a tak v jiných ohledech nepůsobila, takže těžko se s s tím smířit a když nedokážu potlačit suspension of disbelief, tak si film neužiju.

Obklopen láskou (2013)

Za šokující vyprávění, která měla doma nezvanou návštěvu nemůžu jinak než dát alespoň ty 4*.

Vzpomínky Sherlocka Holmese (1994) (seriál)

Už se na tom rozhodně projevil zdravotní stav hlavního představitele a zároveň i jistá vyčpělost. Jedině Dům u Tří štítů byl opravdu dobrým, Umírající detektiv a Rudý kruh slušné a to už je trochu málo, zbytek už za moc nestál.

Táborový ostrov - Série 3 (2020) (série)

Jinak pojatá řada. Pro mě to není způsob zpracování, který bych zde preferoval, ale nevadí mi, když se to pokouší o změnu. Linie Pudly a Krále byla taková slabší, ale rozhodně ne hrozná, zbylé dvě pořád slušné.

Total Drama Presents: The Ridonculous Race (2015) (seriál)

Delší dobu jsme k tomu hledal cestu, ale nakonec to dobře dopadlo. Zpočátku mě to moc nebavilo a velkou zásluhu měl moderátor, který postrádal zábavně psychopatické chování Chrise Mcleana. Na to, že není tak dobrý, jsem názor nezměnil, ale i přes to jsem si novou odnožovou řadu docela oblíbil. Fungovalo rozdělení na týmy a různé dynamiky uvnitř a mezi nimi a člověk si mohl snadno najít oblíbence. Jasně, bylo to schematické, předvídatelné a nascriptované, ale co si budeme nalhávat, to jsou hrané předobrazy taky. Není to tak extrémně přehnané, jako All-Star a Pahkitew Island, ale nebylo to myslím na škodu. World Tour zatím trefila balanc mezi realitou a trhlostí animáků nejlépe a tohle jí bylo docela blízko. Nejen v tomhle ohledu, ale i ve způsobu zpracování a zařazením cestování po světě. Celkově to bylo po World Tour asi to druhé nejlepší, co z celého Total Drama světa vzniklo a jsem rád, že zrovna tohle byla poslední řada, místo něčeho jako Action, protože se alespoň skončilo pozitivně.

Godzilla (2014)

Přespříliš se to věnuje lidským záležitostem, které jsou dost tuctové a nudné. Je tam jedna velmi kvalitní část a to je plavba Godzilly. Kdyby zbytek filmu byl takový, vůbec se nezlobím, ale i závěrečná bitva mi přišla taková nic moc zpracovaná.

Scissor Seven - Série 3 (2021) (série)

Zíííííííííííííííííííííííííív. Cesta do Šuan-Wu, aneb cvičení v tom, jak co nejvíc natáhnout seriál. Odchod z ostrova vůbec nepomohl a všechny ty roztodivné postavičky, které jsme za první 2 řady potkali, tomu teď výrazně chybí.

Sangacu no Lion (2016) (seriál)

V první řadě jsem si říkal, že je tam toho shogi trochu moc, a že si nejsem jistý, jestli mě to bude tak dlouho bavit sledovat. Problémy načrtnuté v popisu se týkají hlavně první třetiny 1. řady, pak se to postupně překlopí do příběhu úplně jiného shogisty a už to pro mě byla docela překvapivá změna. Stále tam ale bylo docela dostačujícíc zapojení Kyriami a hlavně shogi. Ve druhé řadě jsem se modlil, aby se tam nějaké shogi vrátilo, protože příběh se posunul jinam, do roviny, která se mi vůbec nelíbila. Kyriama v ní byl jen jedna z mnoha postav a hlavní postavou se stala prostřední ze sester. Nemůžu říct, že by mě její příběh bral a hlavně to nebylo ani trochu to, proč jsem se na seriál díval. S původním tématem to mělo pramálo společného, takže jsem se cítil jako nalákaný na úplně jiný seriál a místo soutěžních klání jsem dostával poučení, jak vařit vejce. Celkově se mi druhá řada vůbec nelíbilo, ale co ji pak sráží téměř k úplnému dnu je jasné vztahování ke vztahu mezi dvěma postavami, ke kterému mohu říct pouze jediné a to fuj.

Archer - Série 12 (2021) (série)

Ne, tohle už prostě asi tak o 8 sezón přesluhuje. Pořád to samé, stále zastaralejší. Nijak to neuráží, jen to prostě nebaví.

Austrálie (2009)

Výjezd skupiny mladých rumunských bezdomovců na fotbalové mistrovství. Celé je to takové trošku amatérské, s nekvalitní kamerou a vůbec to nejde do hloubky, ale jako takový menší náhled je to celkem zajímavé. Mohlo se to rozhodně věnovat mnohem víc jejich zázemí, tomu, jak film vznikl, jejich pobytu i mimo fotbal a  třeba i nějakým obecnějším sociálním problémům, ale to hle je opravdu spíš jen drobná dokumentární jednohubka. Nevadil by mi nějaký drobný update po letech, pro zjištění, kam vedly jejich cesty.