Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Příběh zdaleka není tím nejlepším, jaký jsem kdy viděl, ale má to hodně zajímavý svět i nejednoznačné postavy, které dokážou hodně zaujmout. Na to, že jsou třeba jen vytažené ze hry, kde o příběh rozhodně nejde, jsou postavy výborně zpracované. Grafická stránka je pak úplně fantastická. Vypadá to skvěle a má to svůj styl. Je to asi druhá nejlepší animovaná věc, kterou jsem viděl a vůbec nejlépe vypadající animovaný seriál. Hudebně je to také na vysoké úrovni a když to není úplně můj styl, tak se to ke stylizaci celého seriálu perfektně hodilo. To je myslím vůbec největší pozitivum celého díla. Že to celé výborně pasuje po všech stránkách dohromady, jednotlivé prvky se vhodně doplňují a vytváří společné skvělý zážitek. Proto jsem si i přes slabší příběh celou řadu hodně užil a byl jsem zklamaný, když jsem se dostal na konec. 90 %.

Daleko (2019)

Ten výkon autora je sám o sobě obdivuhodný, ale to z toho prostě nedělá dobrý film. Nevypadá to nijak úžasně a často se to posouvá až doslova do ošklivosti. Jediné co vypadá opravdu dobře je most, některá zvířata, ale jen v některých záběrech a zátoka na konci. U příběhu jsem se chvílemi výrazně nudil a abych byl upřímný, tak si ani nejsem jistý, zda měl něco symbolizovat nebo ne. Takže jako ano, je to úctyhodné, ale když to není zábava sledovat, tak je to trochu k ničemu.

Wrong Kind of Black (2018) (seriál)

Krátká australská minisérie o Boori Monty Pryorovi, Aboriginském spisovateli a aktivistovi.  Je to obecně dramatická série, ale s výrazně vtipnými částmi, vyprávějící o problémech se kterými se musel ve svém mládí potýkat. Velká většina těch problémů se týkala rasismu, útlaku od policie, postavení Aborigincův v australské společnosti a jejich kultuře. Kulturní část nebyla ale nijak moc rozvinutá. Hlavní děj se odehrává v 70. letech, ale je tam ohromné množství flashbacků ještě o nějakých  deset let zpět, do dětství a jsou až v takovém množství, že jsem až občas zapomněl, kde se zastavil původní děj. Tohle se myslím dalo asi zpracovat i lépe. Celkově to ale bylo slušné a klidně to mohlo být spojené do jednoho menšího filmu (dohromady to nemá ani 70 minut), ale ani na tomhle formátu nic špatného nebylo. Nebylo to nic ohromujícího, ale moc jiných seriálů o Aborigincích neexistuje a tak jsem možná kapku shovívavější.

Ledová archa (2013)

Byl jsem na hraně, ale nakonec za Tildu posunuji na 4*.

Šarlatán (2020)

Z filmařské ho hlediska to není natočené vůbec špatně,  i když po obsahové stránce to nebylo vždy tak úžasné (koťata jsem doposud nepochopil, příliš velká část filmu byla věnována romanci MIkoláška a bylo tam trochu moc jeho nadpřirozených schopností). Co mi vadí hodně je použití skutečné postavy, navíc žijící ještě relativně nedávno,  a poté vytvoření víceméně fikce, kde prakticky nic není podložené. Ještě k tomu nepřiznaná fikci, protože film se tváří jako by zobrazoval skutečné události, ale dle všeho je to jedna velká smyšlenka. To mě osobně hodně nesedí.

Jak vycvičit draky: Závod na hřeben (2015) (seriál)

Vlastně dobrý. Původně jsem to viděl na průměrnější známku, protože je to takové neinovativní, ale celých 78 dílů jsem se bavil a neomrzelo mě to ani při vysoké kadenci sledování a to už něco znamená. Často je to vtipné, má to velký přesahující příběh, který opakovaně uvádí do děje nové antagonisty, kteří jsou ale dostatečně rozmanití a dokáží bavit a zároveň celou dobu připravuje na nový děj. Také je to docela vtipné a největší devíza je, že to dokázalo přiblížit mnohé postavy, které na mě ve filmech zas takový dojem neudělaly, poněvadž tam ani neměly dostatek prostoru. Zde jsem se naučil docenit Ruffnutt, Tuffnutta, Snotlouta i draky hlavního týmu. Z nefilmových postav vyniká hlavně Dagur a celkem i Viggo. Co oceňuji jako obdivuhodné, je, že dokázali rozvíjet postavy bez toho, aby narušili kontinuitu mezi filmy. Nejsem nijak velký fanda všech 3 filmů, jsou fajn, ale nic speciálního, a tohle mě bavilo asi i víc, což už je u seriálu, který má jen těžit z popularity filmů, dost úctyhodný výkon. 75 %.

Samurai & Shogun (Rick and Morty) (2020)

Jednohubka ve stylu akčního anime. Vůbec to není špatné, ale je to příliš krátké na to, aby to mělo něco navíc, co by to vyzdvihlo do nadprůměru.

Berlin Calling (2008)

Pro milovníka toho stylu hudby možná dobré, ale pro mě to byl jen docela slabý film o chlápkovi, který za své činy nenesl vůbec žádné následky. Z filmů o drogách rozhodně ze slabších a nevím co si mám myslet o tom, jak to začíná a končí úplně stejně. Že se tím jeho život vůbec nijak nezměnil?

Rodinné štěstí (2016)

Sled epizod, které nikam nevedou, nic neposouvají, nic z nich ani pořádně nevyplyne a některé jsou přímo o ničem. Není tam žádné vyústění nebo katarze a film tak vyšumí úplně do prázdna. Opravdu nevím, co si z toho vzít.

Sirius the Jaeger (2018) (seriál)

Extrémně průměrné a vůbec ničím zajímavé. Příběh celkem zajímavý, ale uspěchaný, postavy nijak hluboké, animace taky jen docela ucházející a ne moc plynulá. Nemá moc čím zaujmout, ale zároveň nemá nic, čím by přímo uráželo a odrazovalo.