Troja (2004)

Film mě zaujal ze těchto duvodů: za prve Achilles v podání Brada Pitta. Pitta moc nemusím, role bajneho reka se ale zhostil na výbornou. Konečně tu není Achilles vyobrazen jako nějaký nadčlověk s nadlidskými rozměry a schopnostmi, ale jako běžný smrtelník. Smutný hrdina, který jde vstříc svemu nevyhnutelnemu osudu. Potom Peter O'Tool který když je na plátně tak od něho nemužete odtrhnou oči. Skutečná ozdoba filmu, škoda jen že nedostal víc prostoru. Stejně jako muj oblíbený Sean Bean v roli Odysea. No a pak je tu rivalita dvou legend tohohle bájneho příběhu - Achilles vs. Hektor, ktereho stvárnil Eric Bana. Dva velke charaktery, kladas jako hrom na jedne straně a Achilles okolnostmi přinucen a nenávistí zaslepen vehnán do finálního souboje, což je vrcholný okamžik filmu, na straně druhé. Chtěli byste aby si podali ruce protože smrt nepřejete ani jednomu. Jinak jde o film docela pruměrný. Rozpočet měl určitě neomezený, jako všechny tzv. velkofilmy, takže výprava podle toho taky vypadá, hromadné bitevní scény jsou ovšem nemasné neslané, za ty prachy se toho dalo vyždímat víc - Peter Jackson muže vypravět. Těch pár výše zmíněných světlých okamžiků je na velkofilm zatraceně málo.

Interview s upírem (1994)

Jeden z nejlepších upírských filmů vubec. Film ma dvě hodiny ale přal bych si aby trval věčně protože mi to uběhlo nějak rychle, ostatně jako u všeho co člověka baví. Už se teším až seženu i knihu. Škoda jen že je film tak nedoceněný.

Po čem ženy touží (2000)

První dvě třetiny filmu jsou bezchybné, bavil jsem se u toho, a čas uběhl strašně rychle. Na tuhle část filmu se dá opravdu dívat pořád dokola. Schopnost hlavního hrdiny je originální nápad který činí film vyjímečný, navíc skvělý Gibson a Hunt, a jako bonus Alda ve vedlejší roli. Dojem kazí poslední třetina, který film doslova zničila, je utahaná a nudí a nudí. Poslední třetinu už vetšinou vypínám. Škoda.

Pomáda 2 (1982) odpad!

Parazit co se chce přiživit a něco vydělat na uspěchu Pomády. S filmovými aspekty si nikdo hlavu nelámal, hlavním cílem byl zisk. Lidi na to chodili zvědaví a namlsaní jedničkou tak proč se trápit něčím jako je scénář, režie či hudba. Tohle je opravdu žumpa, ja osobně si z toho filmu nepamatuju nic, ale vubec nic, teda až na hezkou tvařičku mladounké Cat woman. Nějaka písen která by mi utkvěla v paměti, ne nic takového. Tohle bych trestal kamenolomem.

Sám v temnotě (2005) odpad!

odporné, nekoukatelné, vražedně nudné....diky tomuhle filmu si myslím že vražda není zas až tak nemorální věc.

RoboCop (1987)

Kult meho dětství. Hltal jsem ho tehy a hltám ho i ted. Na své působivosti nic neztratil. V žánru patřící k absolutní špičce. Pro mě osobně tenhle film nemá chybu.

Wimbledon (2004)

Nadpruměrná romantická komedie, britové to na rozdíl od američanů holt umí. Inteligentní humor, neotřelé kulisi nejslavnějšího turnaje bílého sportu, sladká a pohádková love story, a dvojice hlavních protagonistů do tohoto filmu pasuje perfektně.

Zjizvená tvář (1983)

Fascinující. Rychlí vzestup a ještě rychlejší nevyhnutelný pád, drogy ktere člověka zničí vechno už tady bylo ale tady je to natočeno famozně. Al Pacino jako vždy perfekt. Ta ironie na konci....World is....

Tanec s vlky (1990)

Neskutečný filmový zážitek. Kevin Costner si mě tímto filmem navždy získal. Nádherný příběh o pozvolném překonávání barier a postupné zbližování veterána občanské války s indiány. Indiáni narozdíl od mayovek jsou tady lidmi se svými emocemi, zvyklostmi, strachem z postupujících bledých tváří, a plní nejistoty z budoucnosti. Je opravdu zážitek sledovat to pomalé otukávání a překonávání počáteční vzájemné nejistoty, a pustupné zbližování až nakonec vznikne přátelství na život a na smrt. Divák je ohromen tou indiánskou charakterovou čistotou a schopností užívat si život takový jaky je. Sonda do života jednoho kmene který chtě nechtě kráčí vstříc nevyhnutelnému. Na druhe straně ve vás probudí vztek a bezmoc ta nadutost postupujících bílích, kteří indiány berou s předsudkem jako divochy které je potřeba vyhubit. Film zdobí nádherná krajina, tak nějak si předtavuju périe, a dokresluje ho vynikající hudba. Celý film je dokonalý a když už si myslíte že nic lepšího už nemuže přijít tak konec vás vyvede s omylu. Konec je vyvrcholení celeho příběhu a probudí ve vás vlnu emocí. Tohle je vybroušený klenot celé historie kinematografie, takový film vznikne jednou za 100 let, a možná ani to ne.

Vetřelec (1979)

Jeden z nejlepších sci-fi dokazuje že méně je někdy více. Kolik jiných filmů staví na "hruzostrašných" slizských monstrech a nevyděsí, zatímco Vetřelec je vidět poskromnu ale o to víc pusobivěji. Vetřelec mě jako malého děsil, tak že jsem si zakrýval oči polštářem, a ted jako velkého mě stále udivuje tím jak je i po letech stejně dobrý. Nestárnoucí klasika.