Číslo 5 žije (1986)

Byl jsem na to v kině na začátku 90 let jo to byly krasné časy. I po 20 letech to považuju za lehce nadpruměrnou scifi komedii s nezapomenutelnými scénami a zabte mě ale uvízli mi v paměti víc než E.T., ale upozornuju že u psaní tohodle komentáře ze mě sálá nostalogie a zatlačuju slzu......

Kruh (2002)

Je to lepší než ty tupé "ja jsem náctiletý amík vyvraždovačky" ale nebál jsem se utoho, protože jsem viděl všechny díly japonského originálu a to je teprv maso. Nestydím se přiznat že jsem si zakrýval oči a to se mi od doby co jsem fasnul občanský prukaz nestalo. Ale tahle americká verze je pouhý odvar. Sadako děsila, Samara je k smíchu.

Komando (1985)

Nostalgie vítězí na celé čáře, ale i po letech je to akční poctivé béčko se vším všudy. Přestřelka na konec pojatá jako vojenská třetí světová a k tomu Arnoldovy bicáky které se třepou držící v ruce kulomet to je prostě maso. Takové filmy dnes už neumí nikdo natočit a to je škoda. Nebo natočit by je i uměl ale nemá koho obsadit.

Sin City - město hříchu (2005)

Puvodně jsem dal 4 * . Ale stalo se něco co jsem nečekal, co mě přimělo se na film dívat jinak a zvednout hodnocení na 5*, protože jsem film viděl po nějakém čase podruhé, a potřetí a znovu a stále mě baví a baví čím dál víc. A tím víc jsem si uvědomil jeho kouzlo. Za prvé to pojetí stylizace to je pastva pro oči, něco nevídaného, k tomu herci, skvělý, skvělý příběh plus ta atmosféra která za pomocí obrazovky prostoupí celým vašim obývákem....Myslím že Sin city je film hodně nedoceněný, a jak už to tak bývá tak uznání dojde třeba až za několik desítek let, ale jsem si jistý že se neztratí.

Nepřítel před branami (2001)

Jen díky Harrisovy a uvodní 15 minutovce si na tento film vzpomenu. Jinak film na který rychle zapomenete.

Válka světů (2005)

Nakonec to nebylo vubec špatné, čekal jsem daleko větší pr..er. Ale radím všem at si přečtou knihu od H.G. Wellse. Není to zas nějaká buhvíjaká bichle, naopak když jsem ji měl poprvé v ruce jsem byl překvapen, čekal jsem daleko větší knihu. Jisté je jedno kniha vás na rozdíl od filmu nenechá vydechnout.

Den nezávislosti (1996)

Tenhle film si jiné hodnocení nezaslouží. Tenhle film nemá být nějakou intelektuální podívanou, nemá být přehlídkou Oscarových hereckých výkonů, tenhle film má vizuálně a emočně ohromit a hlavně diváka bavit a to se mu daří i na páté zhlédnutí. Téma invaze mimozemské civilizace mě fascinuje, a marně si vzpomínám na lepší film než tenhle. Přečetl jsem si zdější komentáře k filmu, a většina film zhazuje díky přebujelému americkému patriotismu či stupidního scenaře. A jsou zde k vidění i usměvné hodnocení pod 3* K tomu scenaři jsem se vyjádřil výše. A k těm antiamerikanistům, zkuste si něco přečíst o amerických dějinách a zjistíte že k tomu patriotismu mají pádný důvod. A že zrovna američani znova zachrání svět? čistě hypoteticky si představte skutečnou invazi mimozemštanů, ke komu by se upíraly oči 6 miliard lidí? k Číně, Německu, Anglii či Francii nebo ke světové supervelmoci která disponuje nejpokročilejšími technologiemi a vědou....

Muž bez stínu (2000)

První třetina je zajímavá, ale potom to celé spadá do šedého pruměru a ve výsledku je všechno děláno na efekt a natahováno až na samotnou hranici unosnosti. Kde jsou ty časy kdy Verhoeven točil těžké kalibry jako Total Recall, Robocop, Základní instinkt atd.

Match Point - Hra osudu (2005)

Když jsem tenhle film viděl poprvé tak jsem byl hodně zklamaný a film mě dokonale otrávil a nudil. Ale protože filmy Woodyho Allena mám rád tak jsem mu dal ještě jednu šanci a byl jsem si přesvědčen že film po 30 minutách vypnu, ale nejenom že jsem film dokoukal ale dokoukal s nadšením. Match point totiž po ospalém úvodu rozehrává "match" který na nás vybalí variabilní a efektní hru od sítě i záhladní čáry, napětí a překvapivé zvraty a postupně graduje do velkolepého finále. Před dvěma lety mě film dokonale otrávil, včera mě nadchnul. Důvod? na Match point prostě musíte mít to správné rozpoložení, jinak to vysvětlit nedovedu.

Univerzální voják (1992)

JCVD versus Dolph Lundgren!!!!! to byla naprostá bomba. Kdo tu dobu pamatuje tak ví o čem mluvím. Střet těhle dvou akčních ikon a idolů každého malého kluka bylo prostě něco. Navíc tihle borci v maskáčích a se skvělou výzbrojí znamenalo že tehhle film se pro mě stal v dětství kultem. Dneska je to film který nemá co nabídnout. Pár zajímavých momentů a par vtipných hlášek nezachrání otřesné neherectví a slaboduchost scénáře. JCVD ma lepší filmy.