Ledová smrt (2006)

Skupinka pěti lidí si to valí do hor za účelem zběsilé jízdy na prkně. Někde zapíchnou auto a hurá po svejch nahoru. Oblíknout se do vázání a šup dolu, jo jelo jim to pěkně jen do té doby než se jeden z nich vysekal a nakonec se z toho vyklubala otevřená zlomenina na noze. Skupinka je nucena vyhledat nejbližší pomoc, samozřejmě žadný signál, tak alespoň nějaký úkryt před krutou zimou. Stačilo pár kroků, rozhlídnout se . . vykoukne na ně poměrně velká opuštěná chata. V chatě jsou co by dup, zkouší telefon, samozřejmě, že nic, tak omrknou trochu chatu. Skoro nic tu nechybí, dá se říct, je tu chlast a to je hlavní. Pak to začne, najednou se vyloupne týpek s krumpáčem v ruce a už to jede, už se to veze. Vrah byl udajně žijící hoch s rodiči na této chatě, akorát se tam kdysi v minulosti něco přihodilo. Bůh ví co se tam stalo. On tam zůstal asi sám, lebedil si ve sklepě, akorát jsem si říkal co tam takhle sám celý ty roky dělal. Nevim, netuším. Radši to vědět ani nechci. Čekal jsem daleko lepší jízdu s větším napětí. Bohůžel se tak nestalo. . . Doudám že dvojka bude lepší a nezklame mě.

Lovci lidí (2008)

Partička mladých lidí si vyrazí dodávkou na rekreaci do přírody. Cestou staví na benzince pro nějaký to jídlo a pohonou hmotu. Uvnitř podniku padne pár sprostých slov mezi asi se "stálými zákazníky benzínové pumpy". Zde potkávají dívku, která moc nevypadá ve své kůži. Požádá jednoho kluka z party zda-li se s nimi nemůže svést, jeho odpověď je samozrejmě kladná. Potom vychazejí všichni ven a dívka uvidí venku stá džíp a v tu ránu začne být trošku vyděšená a co by dup už sedí v autě. Auto pomalu nastartuje a oni odjíždí od benzínové pumpy. Partička lidí se začne ptát a vyzvídatod holky co k nim nasedla nějaký informace. Pak zdálky z auta spatří ten džíp jak jede za nimi a ona začne řvát jeť jeť. Mno než to stačí pomalu říct, udělá se jí nevolno a začína zvrcat, auto zastaví a všichni vyskáčou ven. Zde jsou nějaký menší nepokoje v partičce a najednou hle, vyloupne se nějací týpci, v ruce bambitku a jeden z nich to rovnou napálí do dívky co si k nim přisedla do auta na benzince. Jedna holka na to začne pak moc povykovat, tak ji odkrouhnou taky. Takže na budoucí lov mají bohůžel jen tři lidi. Ty se následovně probouzejí kde si v lese. Vymotají se z provazu a netuší co se děje a pak příjde ten zvuk, zvuk lovecké trubky. Lov začína v plném proudy a veřte, že nudit se určitě nebudete!

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Skupinka mladých lidí a filmařů se nachází kde si v lesích. Má to být reality show o přežití v přírodě, spousta různých úkolů, zvratů apod. Hlavní uvaděč (namakaný plukovník) pořadu je fakt řízek. Jenže během chvilky se vyloupnou naši oblíbení mutanti a asi mají pořádný hlad. Plukovník byl samozřejmě největší týpek z filmu, ten tam dával pěkně mutantíkům počoudit. Začíná doopravdová hra o přežití, která je plná násilí, krve, zoufalství a trochu i vtipu. Wrong Turn 2: Dead End je o dost zábavnější než jednička, to mi věřte!

Autopsy (2008)

Parta lidí co pije, užívá si a podobně a pak najednou bum. Autonehoda, nikdo neví co a jak, proč? Najednou se pod autem vyloupne chlápek, kterého nejspíš srazili. Hned na to přijede naleštěná sanitka, naloží si "pacienta" i účastníky nehody s tím, že musí na lékařskou prohlídku. Postupně všechny účastníky v nemocnici od sebe oddělí v zájmu jako by té slibované lékařské prohlídky. Ale v nemocnic je všechno jinak než se zdá, šílený doktor s jěště šílenějším personálem se snaží vyléčit svoji manželku pomocí pokusů na lidech. Takže v nemocnici, která je tři roky zavřena začínají pěkný jatka. Postupně nemocniční personál pitvá účastníky nehody, samozřejmě, že všichni neumřou. Jedna holka co se dostane ven z místnosti to pak docela pěkně rozjede. Dějově jednoduchý film se zábavným lékařským personálem a partičkou mladých lidí.

Clona (2008)

Jo kdyby ten duch co se ve filmu zjevuje vypadal jako na obalu tak to mohlo být super, ale samozřejmě, že to tak není. Příběh je o mladém manželském páru, kteří jedou autem do Japonska, protože manžel tam má job, je totiž fotograf. Cestou se manželce na silnici zjeví nějaká holčina z který samozřejmě nejde ani trochu hrůza a oni nabourají. Začne se jim zjevovat na fotkách a strašit je pak i normálně. Manželka se dozvídá, že manžel měl s ní poměr, ale ona byla do něj moc zamilovaná a časem byla nepříčetná. Záhadu se pak snaží vyřešit a najdou ji doma u sebe mrtvou, mno už nějaký ten pátek byla mrtvá. Koná se pohřeb a oni si myslí, že pro ně strašení končí, ale kdepak.Ojedou zpátky domů a manželka pak nalezne foťák, kde se nachází fotky s jeho holčinou, která je straší. Jenže to co je na těch fotkách manželku moc nepotěší a když přijde domů tak dostane pěknou facku a odchazí s tím že už s nim nebude. Manžel se nevzdá a pokusí se s duchem své bejvalé dívky bojovat. Nepodaří se mu to, skončí v léčebně, popálený, s ní na zádech. Náměl filmu není špatný, ale duch co se zjevoval ve stylu jeho dívky vůbec nenaháněl hrůzu, což je největší mínus tohoto filmu.

Diamantoví psi (2007)

Ale jo, docela se to dá. Lundgreen co by ve filmu jako Xandera Ronson se potlouká v Mongolsku, dluží kam se podívá a prachy se snaží přividělat nějakou tou pouliční rvačkou ,nějaký ten hazard a tak. Jednou si ho vytipuje jeden dobrodruh co chce získat buddhistický artefekat. Xandera samozřejmě nabídku příjme protože potřebuje prachy a pak, už to jede. . . Xandera největší masér všech maséru jediný dotáhne výpravu dokonce a ani artefakt, údajně tak nesmírne ceny si nenechal, dal ho nějakým buddhistickým týpkům, prostě ať si ho nechají. Lundgreen ve filmu prostě moc nezáří jen se ohání, sem tam někoho sejme, něco málo řekne a přitom to je největší masér, protože samozřejmě jako vždy - nikdo na něj nemá i když vlastně tady měl jednou docela namále.

30 dní dlouhá noc (2007)

Tak to byl teda nážez! Takový jatka jsem opravdu nečekal! Na malé městečko dolehne 30-ti denní noc a z ničeho nic se tam vyloupne banda žíznivých upírů, kteří dokazují, že se pořádně už nějaký ten pátek nenachlastali hektolitry krve. Je to brutální, hutná, nekompromisní podívaná. Josh Hartnett jako šéf městačka se opravdu nezdá, na první pohled spíš takový sladký klučina, ale vzal to pěkně do svých rukou a s ničím se doslova nesral, až do konce. Pohled ze shora dolů kamery ve filmu nemá chybu. Bravo! Takových filmů bych uvítal daleko více. . . . .

88 minut (2007)

Al Pacino je ve filmu chlívák a má svoji hlavu, jako vždycky. Zde ztvárnil soudního psychiatra a učitele o masových vrazích. Al Pacino zabásne jednoho typa za vraždy dívek, který mu kdysi dávno zabil sestru, ale u soudu měl nepřímé důkazy a přesto ho porota odsoudila, protože spoléhal na svoje schopnosti. Typa kterého odsoudil, tak ten samozřejmě tvrdí že je nevinný. Poté obdrží telefon, že má 88 minut než zemře, tak se rozjede spousta otázek. Podezírá kde koho a že by se mu dařilo vyřešit danou situaci se fakt říct zrovna nedá. Jednou je tam a pak zase zpátky, všude kolem něho poletují roštěnky a stále si říkáte, která z nich by to mohla být? To se samozřejmě nakonci dovíte, ale proč to daná osoba zrovna dělala jsem fakt moc nepobral. . .

Země policajtů (1997)

Stallone - pěknej flegmouš, který nic moc neřeší i když na konci se nám pan maloměstský šerif pěkně rozjel. Keitel - zkorumpovanej fízl se vším všudy. Liotta - moc ukecanej docela bláznivej týpek, scéna kdy narve šipku svému kolegovi do nosu mě ale docela pobavila. Mno a Niro - týpek z vnitřního, který ve filmu zas tak moc nevyniká. Celkově určitě né špatný film o zkorumpovaných fízlech, ale chybělo tomu krapek víc šťávy. Stallone je ale v této roli fakt zajímavý. Celý film dělá jako by nic, že ho nic nezajímá, ale pak se najednou probere docela k životu. No na konci to s tou brokovnicí docela pěkně rozjel, škoda že už neřádil takhle od začátku filmu.

Presumpce viny (2003)

Washington mě opět nezklamal. Ze začatku filmu se nic moc neděje, ale pak.... Pak se ocitne policejní šéfik malého městečka docela v pěkným průseru:(.Manželka chce rozvod. Ale šéfik si z toho nic moc nedělal a chodil šrákat potají jednu pěknou, zadanou čokoládovou dívku a pak se dozví, že má rakovinu. Čoko dívka má ale pojistku, tak proč si někam nevyrazit a pobavit se jej když ji zbývá pět - šest měsíců života. A on k ní přijde s nabídkou ať, že jedou do Švycar. A večer ať je u něj v nějakou určitou dobu, samozřejmě kufr zbalenej, ale dívka nikde. Jede očekovat barák, kde bydlí a taky nic. Přijede domů a druhej den jede k baráku, kterej byl v plamenech. Všichni si myslí že manželé uhořeli a že to na ně někod nastražil. V tu chvili se objeví šéfika manželka, která začne vyšetřovat případ se šéfikem. Šefík postupem času zjišťuje, že např. neměla rakovinu že je hold všechno jinak než se zdálo a že bude mít co dělat aby všechno nějak dal do kupy a nepřišla na něj manželka, že údajně s mrtvou něco měl. A fakt se mu to dařilo, i když jen tak tak ale dařilo. A to se mi právě na filmu líbilo nejvíc, všechno nějak dobře obejít a rozluštit záhadu, která je poněkud docela dobře zamotaná.