Bitch Slap (2009)

Filmy Russe Meyera jsem nikdy neviděl. Pokud ale byly aspoň z poloviny takové, jako Bich Slap, pak se nedivím, že v době vzniku tak zaujaly. Na druhou stranu se ale ze stejného důvodu nedivím, proč by v dnešní době nezaujaly, stejně jako nezaujal Bitch Slap. Jednoduchá formule spoře oděné krasotinky + plno výbuchů + velké bouchačky = zaručený úspěch dávno neplatí. Na spoře oděné krasotinky tu máme internet a na výbuchy a bouchačky například Roberta Rodrigueze, či Michaela Baye. Jinak na samotném snímku vcelku pobaví účast známé "mytologické trojky po americku" tedy Herkula, Xeny a Iolaose v hereckém podání Kevina Sorba, Lucy Lawless a Michaela Hursta.

Steven Seagal - Muž zákona (2009) (pořad)

Seagala mám vcelku rád. Samozřejmě jeho produkce z posledních deseti let je žalostná a od v podstatě nejlepšího filmu, který natočil, tedy Lovce policajtů, to jde s jeho kariérou paradoxně čím dál více z kopce, avšak tenhle projekt je dobrá věc. Ano, jde i o sebepropagaci, ale ukažte mi jiného herce, jenž si navlékne policejní uniformu a opravdu objíždí s policejní jednotkou noční hlídky. Navíc jde o moje zamilované New Orleans. Jistě, dalo by se to celé ještě vylepšit a propracovat, ale já jsem vcelku spokojen.

Svět hledá superhrdinu! (2006) (pořad)

Páni, tak tohle je opravdu, no, co to vlastně je? Skupina exotů myslících to vážně, se snaží vydobýt si právo na vlastní komiks. A navíc tomu propůjčil své jméno a obličej legendární Stan Lee? No, je to slabota, co si budeme nalhávat. Daleko zajímavější by bylo "kick-ass" pojetí. Tzn. že jednotlivé zájemce bych poslal u nás kupříkladu vykopat dealery z Václavského náměstí, profackovat zkorumpované politiky, chytat kapsáře na Staromáku atd. Pak by si vlastní komiks určitě zasloužili. Otázka je, kolik ze soutěžících by se ve zdraví dožilo konce natáčení.

Talk show bez zábran (2010) (pořad)

"Ženský drbou". Tuto památnou větu pronesl oblíbený paleontolog Dr.Ross Geller. No a o tom vlastně celá tahle talk-show je. Parta více, či méně sympatických dam si běhěm 45 minut podrbe, vyzpovídá hosty, rozdá dárky a příští týden se jede nanovo. Nebyl bych tak neúprosný, jako většina zdejších hodnotících. Někdy se to bez problémů sledovat dá. Zvlášť, když se ve studiu objeví zajímavý host. Jindy je to pro změnu bída, nuda, otrava. V jakém jsou tyhle dvě polohy poměru však nedokážu sám posoudit, jelikož jednoduše nespadám do cílové divácké skupiny a nejsem pravidelným divákem.

Vítejte doma! (2003) (pořad)

Neskutečně otravná forma a moderátor a naproti tomu záslužná činnost. Bohužel kvůli tomu uřvanému formátu se tenhle pořad příliš sledovat nedá. Případně pouze s vypnutým zvukem.

MTV Cribs (2000) (pořad)

Až jednou vyhrajete ve Sportce, bude se Vám tenhle pořad hodit jako inspirace. Jinak je to většinou "na jedno brdo". Exhibování celebrit, zhovadilosti za které se dá vyhodit majlant, no prostě pozlátko, jak se patří. Překvapivě se na to ale celkem dobře dívá. Doporučuji díl s basketbalovým obrem Shaquillem O´Nealem.

Výletníci (2011) (pořad) odpad!

Ajajajajaj, už Neuvěřitelný svět rekordů a kuriozit byl bez servítek jeden velký trapas. Bohužel si někdo v ČT usmyslel, že Vojta Bernatský a Petr Svěcený jsou vtipní štramáci a obsadil je do cestovatelského žurnálu po českých luzích a hájích. Žel jak velké to bylo šlápnutí vedle jsme měli možnost sledovat během léta v hlavním vysílacím čase na "jedničce". Chlapci, zůstaňte prosím radši u sportu!

T... jako tým! (2010) (pořad)

Nuže musím trochu zmírnít zdejší pochvalné ódy. Ano, ČT se po nějaké době konečně podařilo natočit solidní sportovní dokument. Navíc o tak pohádkovém příběhu, jakým byla cesta basketbalistek na domácím MS až do finále proti nezdolatelným Američankám. Ale přesto, že z tohohle všeho mám radost a Jirka Kalemba, jenž za dokumentem stojí je také sympaťák a navíc v zkostnatělé ČT bojuje za vysílací prostor pro českou ligu amerického fotbalu, přes to všechno musím suše konstatovat, že takovéhle dokumenty se "za velkou louží" točí jako na běžícím pásu. Proto musím stejně tak konstatovat, že není jediný důvod používat na "naše" a americké sportovní dokumenty rozdílná měřítka. Možná tu tak budu za škarohlída a zkazím euforii, ale T... jako tým! je prostě a jednoduše solidní, nadprůměrný, sportovní dokument. Nic víc, nic míň.

Politická střelnice (2009) (pořad)

Bohužel je to špatné. Je to hodně špatné. Korunu všemu nasazuje používání imitátorů a podivná hudební vystoupení. Nejhorší na tom ale je, že žádný jiný pořad poskytující politickou satiru na českých vysílacích kmitočtech nenaladíme(pokud nepočítáme spíše zpravodajsky shrnující 186 hodin).