Liga spravedlivých: Zánik (2012)

Komiksová režisérka Lauren Montgomery si svým novým počinem výrazně vylepšila pošramocenou reputaci po značně nepovedeném Green Lantern: Emerald Knights(výborný Batman:Year One až tolik nepočítám, jelikož tam se o režisérskou stoličku podělila se Samem Liu). Nový příběh z mytologie "superfriends" se snaží tvářit dostatečně temně, což je po zlomu, který přinesla nolanem restartovaná Batmanova série samozřejmě nyní v kurzu. Bohužel to ne úplně "do puntíku" vychází, jelikož nikdy nemáte o Muže z oceli a spol. opravdový strach, jelikož je prostě jasné, že se z toho všichni bez velké úhony dostanou. Viz třeba zastřelení Supermana kulkou z kryptonitu a jeho zpomalený pád, jenž se snaží působit tak epicky, až to hezké není. Nicméně nechci, aby se můj komentář nesl jen v takové negativní rovině, jelikož celkově mně nový snímek z Justice League universa velice potěšil. Líbila se mi i použitá animace(jen Wonder Woman to nějak neslušelo) a celkově příběh. Vandal Savage je vždy zárukou nějakého ďábelského plánu. Jak jsem se dočetl, film je volně inspirován komiksem Tower of Babel od Marka Waida z roku 2000. Ten jsem bohužel nečetl, nejsem nějaký extra znalec papírových komiksů. Zajímalo by mne ale, zda se scéna, kde se Bruce Wayne dostává z rakve, když byl pohřben zaživa Banem, objevila už v samotné předloze a Quentin Tarantino jako fanoušek komiksů se tím nechal inspirovat pro Kill Bill 2, nebo naopak Lauren Montgomery lehce "opisovala" od Tarantina.

Vzpomínky (2006)

Kombinace Tony Scott, Denzel Washington a New Orleans? Co víc si přát chce si mi říct. Bohužel co se výborně rozjíždělo, jako poctivý krimi thriler s klasickým scottovým rukopisem, bylo lehce přibrzděno mírným překombinováním a použitím onoho sci-fi prvku cestování v čase, jenž nebyl podle mého názoru divákovi příliš dobře vysvětlen. I tak se ale jedná o působivou podívanou, která mně osobně dostatečně vtáhla do děje.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Zítřek nikdy neumírá jsem vždy bral jako takovou "výplňovou" bondovku mezi vynikajícím Zlatým okem a dobrým Jeden svět nestačí. Ale i tenhle film má své klady. Předně tu Bond hláškuje tak suše, jako v podání Pierce Brosnana snad nikdy. Až mi to evokuje dobu Conneryho a Moorea. Také spolupráce Bonda s čínskou agentkou v podání Michelle Yeoh je povedená. Bonbonkém je pak bondovo BMW na dálkové ovládání. Naopak se mi příliš nelíbil nevýrazný padouch a jeho šablonovitě odbarvený poskok. Stejně tak postava ztvárněná Teri Hatcher zmizela ze scény zbytečně rychle. Zajímavé je, že se tam někde v davu mihnul i mladý Gerard Butler. Inu, každý nějak začínal.

Aréna národů (2012) (pořad)

Wow, takhle nízké hodnocení jsem tu tedy opravdu nečekal. Jistě, nejsou to Hry bez hranic, ale myslím, že ty si většina národa postupem let tak nějak příliš zidealizovala a postavila na piedestal. Aréna národů jde vlastní cestou, ale na Hry bez hranic příjemně a odkazuje a vzdává jim hold. Překvapila mně celkem ostrá disciplína s býky, kde jde chvílemi opravdu o zdraví. Moderátor Háma i "kouč" Valenta byli dle mého názoru zvoleni celkem dobře, respektive mi v pořadu nijak nevadí a nepřekáží, což je při té české moderátorské bídě potěšující.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Velice povedený seriál/sitcom, jenž mně osobně příjemně překvapil. Netradiční prostřihy se "zpověďmi" hlavních postav, casting herců i dobré scénáře jednoduše dělají své. Totiž kvalitní zábavu. A vidět "Ala Bundu" opět jako hlavu opět netradiční rodiny je takový bonus navíc.

Mrtvá zóna (1983)

Knihu jsem bohužel (tradičně) nečetl, musím však říct, že námět je výborný. Samotný snímek na mne však působil zvláštně komorním dojmem, skoro až formy televizní inscenace. To je samozřejmě hloupost ale celkové vizuální ztvárnění i poměrně krátká stopáž mi navodila tuhle asociaci. Atmosféra místy skvělá a místy naopak nedostatečná. Rozhodně ale musím uznat, že tento snímek stojí za zhlédnutí.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Ehm, tohle má být nějaké nepovedené retro? Nebo jakýsi návrat do minulosti? Myslel jsem si, že v roce 2012 už syndrom "žraní hoven za peníze"(prosím neosočujte mne z používání vulgárních slov, toto je totiž odborný termín) v podobě reality show typu Big Brother a VyVolení vymřel. Televize Prima a Joj se nám však zřejmě snaží dokázat opak a vrátit tuto "kvalitní zábavu" na naše obrazovky. Brrrrrrrrr.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

"Wolverinův původ" má plno hluchých míst, stupidní závěr a rozhodně se dal připravit a natočit jinak a lépe, ale naštěstí má jednu věc, která tohle vše zachraňuje a táhne jinak podprůměrný snímek s dobrými efekty alespoň k tomu průměru. Tou věcí je samozřejmě samotný Wolverin a jeho představitel. Resumé je tedy to, že X-Men Origins: Wolverine je fajn zhlédnout, vychutnat to co se dá, zapomenout zbytek a doufat, že napříště se to podaří lépe.

Trestná lavice (2005)

Remake původního "sportovního" snímku s Burtem Reynoldsem(jenž si i tady zahrál poměrně velkou roli) z roku 1974 se vcelku podařil. Ač nemohu úplně srovnávat s originálem, neboť jsem ho dosud neviděl, musím ocenit podařenou atmosféru a komediální prvky. Jde jednoduše o klasicky odpočinkový film s částečně sportovní tématikou a se všemi klišé, které k ní patří. Zhlédnutím určitě chybu neuděláte.

Wolverine a X-meni (2008) (seriál)

Marvel to tentokrát trefil do černého. Wolverin & the X-Men je zřejmě nejlepším komiksovým animákem, jaký jsem dosud viděl. Temná atmosféra(samozřejmě v rámci možností, přeci jen je to i pro děti, tudíž krev nečekejte) s paralelní realitou, propracované bojové scény i příběh s nečekanými zvraty, skvěle namluvený Wolverine, krásná animace, co víc si přát? No, já bych věděl - další sérii!