DC Showcase: The Spectre (2010)

Musím souhlasit s komentářem na IMDb, jenž zmiňuje podařenou noirovou atmosféru. Dále mne potěšila hlavně scéna ve skladišti dekorací, kde se objeví i King Kong.

DC Showcase: Jonah Hex (2010)

Povedený kraťas. Těším se na celovečerní hrané zpracování Jonaha.

Superman/Batman: Apokalypsa (2010)

Po posledních skvělých animovaných počinech ze stáje DC Comics je nejnovější snímek Lauren Montgomery přeci jen krokem zpět. Příběh je takový nemastný, neslaný, ale jak říká Hellboy, nejspíš to bude jednoduše tím, že věrně kopíruje komiksovou předlohu. Superman a Batman tu mají stejně jako Wonder Woman roli jakýchsi "přicmrndávačů", či chcete-li mentorů pro hlavní postavu, kterou je ať se nám to líbí, nebo ne, Super Girl. Pochválím pěknou animaci a bitvu armády Amazonek s klony Doomsdaye, která jako by lehce připomínala 300. Snad se příště ve Warner Bros. Animation rozhodnou pro zábavnější námět.

Superman: Brainiac Attacks (2006)

Podlá počítačová entita Brainiac, která se podílela na zkáze Supermanova domovského světa, se vrací na Zem, aby zničila i posledního syna Kryptonu. Snímek je jedním velkým epickým soubojem mezi Supermanem a Brainiacem. Klidnější fáze příběhu vyplňuje hlavně snaha Supermana o řešení komplikovaného vztahu k Lois. Lex Luthor je tu tentokrát spíše směšnou figurkou, které se nic nedaří. Superman: Brainiac Attacks je předzvěstí dnešního "zlatého věku" animovaných filmů ze světa DC Comics(Superman: Doomsday, Superman/Batman: Public Enemies, Green Lantern: First Flight, Justice League: Crisis on two Earth...).

Batman a Superman (1997) (TV film)

Crossover seriálů Superman a Batman se rozhodně povedl. Vtipným překvapením je romantická linka mezi Brucem Waynem a Lois Lane. Také počáteční špičkování mezi Batmanem a Supermanem je zábavné. Jako vždy vynikající je Joker a aby těch duelů nebylo málo, tak vyřizování účtů mezi asistentkou Lexe Luthora a pomocnicí Jokera je přímo třešničkou na dortu. Akce je více než dost a na onu jednoduchou animaci, kterou jsem vyčítal Supermanovi jsem si již zvykl.

Batman pokračuje: Návrat Jokera (2000)

Přiznám se, že před shlédnutím snímku, jsem nebyl obeznámen se světem samotného seriálu Batman Beyond. Proto mi chvilku trvalo zvyknout si na Gotham City budoucnosti, odlišnou animaci, nového muže v netopýřím kostýmu i Bruce Waynea s holí. To vše jsem však brzy absorvoval. Co na mne ale působilo poměrně rušivým způsobem byl batmanův nový oblek, jenž mi evokoval epizodu ze seriálu Simpsonovi, v které si ředitel Skinner na Comic Con oblékl kostým kočičí ženy. Nejrušivějším prvkem je dle mého názoru "celoobličejová" kápě. Samotnému příběhu a ději nemám v podstatě co vytknout. Jokerův návrat byl působivý a děsivý. Zdánlivě nižší hodnocení způsobuje pouze fakt, že jsem se ještě plně neadaptoval na Batman Beyond, ač se mi řada jeho nápadů líbí.

The Batman vs. Dracula (2005)

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyrmi hvězdami, nakonec převážil dobrý dojem z jiného způsobu animace, temnějšího příběhu a faktu, že Batman to měl tentokrát s Drakulou opravdu těžké. Potěší opět i alfrédovy suché hlášky a znovu jiný a přece znovu skvělý Joker.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Je fakt, že film mohl být ještě daleko víc tvrdší a naturálnější, co se znázornění dopadů "prasknutí bublin" týče, ale i tak mě velice potěšil. Taktéž mi udělaly radost všechny narážky na první díl, v nichž vede hlavně cameo Charlie Sheena a "devastace/transformace" jeho postavy Buda Foxe. Vyzváněcí tón z Hodný, zlý a ošklivý zdůrazňující účast legendárního Eli Wallacha už byla jen třešnička na dortu. Otcem i matkou všeho zla je spekulace. Morální riziko už je jen jakýmsi prostředkem. Slovy Gordona: "Greed is good. Now it seems it's legal."

Batman & Mr. Freeze: Supernula (1998)

Přiznám se, že mi příliš neseděla podivná kombinace 2D a 3D animace. Jinak je snímek výrazně přímočarý, což bych ale nebral za nijak velkou chybu. Možná právě naopak. Akce střídá akci a tak příběh Dr. Victora Friese respektive Mr. Freeze příjemně "odsejpá". Opět se zde ovšem objevuje zbytečně nereálná fyzika.

Batman a fantom (1993)

Velice povedený animák. Jelikož je z roku 1993, tak je poznat evidentní grafická inspirace burtonovými hranými Batmany. Snímek má v podstatě všechny atributy, které by měl komiksový film o Batmanovi mít. Vyčnívá především naprosto skvělý Joker, řada flashbacků a překvapivě i plno satiricky úsměvných hlášek(těmi nás zásobují hlavně Alfréd a Joker). Jedinou výtku bych měl k fyzice, jež v některých scénách jakoby přestává fungovat, aby pomohla Batmanovi z naprosto bezvýchodné situace(viz. Joker odlétá pomocí "jet-packu" a Batman ho dostihne i na komiks nereálně rychlým výstupem na obří sochu atd.).