Ultimate Avengers 2: Konečná pomsta II (2006)

O kus lepší, než první díl, avšak na 4* to nejspíše stále není. Příběh, ač opět velice jednoduchý, má přeci jen mírně epičtější vyznění. Zamrzí možná slabší využití Hulka, jenž ustoupil do pozadí, aby byl prostor pro Black Panthera. Celkově je ale tento sequel zajímavější a akce propracovanější.

Tom Horn (1980)

Steve McQueen si natočil film o osudu Toma Horna tak trochu za odměnu. Čiší z něj láska k řemeslu a všude "vykukují" důkazy o tom, jak si s ním McQueen vyhrál(viz. scéna, kde couvá v sedle koně). Osobně jsem o příběhu Toma Horna před shlédnutím nikdy neslyšel, tudíž jsem si i mírně doplnil vzdělání ohledně historie divokého západu.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Nuže, rozhodně jsem nebyl pokračováním F4 tolik rozezlen, jako většina zdejších uživatelů, avšak musím přiznat, že více, než na jedno shlédnutí to není. Potěšilo mne opět zařazení notné dávky vtípků(samozřejmě vede ten se Stanem Lee) a celkově odlehčená atmosféra. Ostatně, přeci nemusí být všechny filmy na motivy komiksu zpracovány "vážnou a seriózní" formou typu Temného rytíře. Schopnosti členů týmu F4 přímo vybízejí k opaku.

Ultimate Avengers: Konečná pomsta (2006)

Určitě potěší obsazení tolika postav. Méně pak poněkud jednoduchý děj a příběh. Animace je možná až mírně obyčejná, ale třeba vykreslení Captain America se vydařilo. Celkově v žánru animovaných komiksových filmů průměr.

Nevada Smith (1966)

Prosťáčka Maxe Sanda(Steve McQueen), který se pevně odhodlal pomstít brutální smrt svých rodičů, přetvoří jeho cesta za odplatou v tvrdého a neúprosného, avšak spravedlivého pistolníka. Nevada Smith ukazuje unikátní herecký talent a hlavně charisma Steve McQueena.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Je to takový pomalu plynoucí cestopis, vyprávěný očima postavy Julie Roberts, s několika podařenými vtipnými situacemi. A to je asi tak všechno, co by se k tomuto snímku dalo říci. Určitě bych snesl o něco kratší stopáž. A u italské části bych doporučil dopředu připravit některé ze specialit, které se objevily na plátně, a následně je podávat v sále. Třeba by to v kině udrželo ty dva páry, které během promítání odešly. Jako nápoj pak samozřejmě originální indickou kolu Thumbs Up.

Look, Up in the Sky: The Amazing Story of Superman (2006) (TV film)

Naprosto vynikající dokument, mapující kompletní mytologii Supermana a přinášející pohled na všechny důležité mezníky, jimiž tato popkulturní ikona prošla. Potěšující také je, že se v něm objevují všichni dostupní lidé, kteří se na kal-elově vývoji podíleli, nebo u něj jednoduše byli. Vřele doporučuji každému fanouškovi. Pro mne byly obzvláště zajímavé části věnující se prvním hraným televizním seriálům, ke kterým jsem se doposud nedostal, stejně jako řada unikátních záběrů z castingových zkoušek, pilotních dílů atd.

Transformers (2007)

Upřímně mi je záhadou, pro koho jsou vlastně Transformers určeni? Jestli pro děti, tak proč tam je vnadná Megan Fox a plno narážek? Jestli pro dospělé, tak proč Transformers? Kteří mimochodem přes všechny "vychytávky" a efekty vypadají jako hračky? Ano, je to krásně blýskavé, s nádherným vizuálem a z efektů přímo kapají statisíce dolarů, ale to si nemohli Michael Bay a Steven Spielberg vybrat zajímavější a originálnější téma? Nebo jsou od dětských let takovými fanoušky Transformers? No, nevadí, upřímně mi to je jedno. Z filmu jsem viděl pouze velmi krátké útržky, jelikož mne odradil hlavní námět a proto logicky nehodnotím.

Lví král (1994)

Klasická pohádka v nádherném hávu kreslené animace. Škoda, že už dnes musí být vše v "moderním" 3D.

Baron Prášil (1961)

Krásné. Co napsat více? Možná povzdech nad tím, že v době Karla Zemana jsme byli jednou z velmocí animace, a nyní?