Muž ve stínu (2010)

Roman Polanski je sice v osobním životě velice podivný člověk, avšak filmy točí jednoduše skvělé. Knihu jsem sice jako obvykle nečetl a možná to tak je i dobře. Dusná atmosféra, opravdu kvalitní herecké výkony a ona zmiňovaná potemnělá stylizace dělají z Muže ve stínu vskutku napínavou podívanou. Možná bych vytknul mírně "šablonovitý", či chcete-li prvoplánový konec, avšak to nemám problém přehlédnout. Stejně jako ve Wall Street 2, mne i zde potěšila menší role Eli Wallacha. A vila na větrné pláži? Nepopsatelně nádherná! Vcelku by mne zajímalo, co na film asi říkal Tony Blair?

Východní přísliby (2007)

Výborná "neamerická" gangsterka s typicky "americkými" prvky a hlavně neuvěřitelně charizmatickým Viggo Mortensenem v hlavní roli. Ve vedlejší roli zaujme "chameleon" Vincent Cassel. K dokonalosti chybí možná trochu větší spletitost a rozvětvenost příběhu, související s pomeřně krátkou stopáží.

Iron Man 2 (2010)

Rozhodně parádní jízda, která mne bavila ještě více než první díl! Opět mne velmi potěšilo obsazení. Tentokrát zařazením Mickeyho Rourkea a výborně slizkého Sama Rockwella. Už se nemohu dočkat týmovky Ultimate Avengers!

Hulk (2003)

Musím se přiznat, že mé hodnocení je ovlivněno faktem, že Hulk je má nejoblíbenější postava ze stáje Marvel a hned druhá nejoblíbenější postava po Green Lanternovi(DC Comics) vůbec. Přesto se však rozhodně necítím neobjektivní, jelikož Ang Lee v žádném případě nenatočil klasický "popcornový, akční, komiksový" film. Hulk v jeho zpracování je naopak něco zcela jiného. Spíše než nějakou akční smršť můžeme vidět spíše psychologii postav ozvláštněnou řadou neotřelých vizuálních efektů a pohledů kamery. Je zajímavé, že ač měl film velice slušné tržby, tak v pokračování se kromě režiséra vyměnilo i kompletní herecké obsazení. Na šéfy Universalu bylo nejspíše leeho novátorství příliš.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Neuvěřitelná podivnost. Chápu, že se Joss Whedon snažil o něco originálního, ale tohle je vskutku "úlet". Vtipných, či úsměvných momentů a dialogů je pomálu a nezachrání to ani kvalitní obsazení. Ten nápad spojení parodie komiksových superhrdinů s muzikálem, se dal využít mnohem lépe.

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

Vcelku zajímavý crossover westernu a samurajských filmů. Ústřední dvojice Bronson - Mifune se výborně doplňuje, padouch v podání Delona je dokonale slizký a kráska ztvárněná Ursulou Andress dostatečně krásná a "otravná".

Frankie a Johnny (1991)

V roce 1991 natočil Garry Marshall možná ne úplně všeobecně známý, ale rozhodně nejlepší snímek své bohaté kariéry! Divadelní hru na jejíž motivy je film natočen jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat. Ústřední dvojice je naprosto vynikající a vhodně ji doplňují i vedlejší postavy. Film beru i jako jakousi nenápadnou poctu tradičním malým americkým fast foodům a jejich zaměstnancům.

30 for 30 (2009) (seriál)

Zatím jsem měl možnost shlédnout pouze dvě části tohoto sportovně dokumentárního cyklu, konkrétně Winning Time: Reggie Miller vs. The New York Knicks a No Crossover: The Trial of Allen Iverson, tudíž hodnotím je a jejich kvalita je skvělá!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Bohužel jsem zatím nečetl komiks, tudíž námět znám pouze z hodin dějepisu, tedy s odchylkami, avšak i tak jsem si tyhle audiovizuální orgie vychutnal dosytosti. Poté, co jsem shlédl geniální Watchmen a nyní i 300, které Snydera "udělali", se opravdu nemohu dočkat snyderova dalšího "komiksového" filmu, tedy nového zpracování Supermana. Obsazení samozřejmě dominuje nezapomenutelný Gerard Butler v top formě. Pouze mne mrzí, že jsem si v době uvedení neudělal čas na návštěvu kina. Nepochybuji, že by to celý zážitek ze sledování ještě umocnilo.