Batman: Dead End (2003)

Upřímně a uctivě smekám před tímto amatérským filmem, ačkoliv nevím, jestli se dá tvůrce speciálních efektů pro filmy Predátor 2, Muži v černém a další považovat za amatéra. Přesto je Batman: Dead End úctihodným počinem.

Superman: The Last Son of Krypton (1996) (TV film)

Vcelku povedený animovaný Superman. Ač je již lehce staršího data, přesto se mi zdá animace možná až moc jednoduchá. První část s Jor-Elem a událostmi na Kryptonu se velmi podařila. Děj a příběh zbylých dvou částí je uzpůsoben stopáži.

Pevnost Apačů v Bronxu (1981)

Zajímavá kriminálka o policejní práci v opravdu neutěšené sociální situaci Bronxu let minulých. John Murphy(Paul Newman) trousí sarkastické hlášky jednu za druhou a váhá mezi rezigancí, nebo pokračováním "boje s větrnými mlýny". Poměrně netradiční je i konstrukce jednotlivých příběhových linek.

Grey's Anatomy: Every Moment Counts (2007) (TV film)

Denny Duquette a podstatné okamžiky, události, vztahy Greys Anatomy od nástupu Meredith a spol. jako stážistů, až po konec třetí sezóny. Seriously. Seriously? Seriously!

Můj bratranec Vinny (1992)

Takový v podstatě malý a skromný film a přitom skrývá tolik zábavy. Opravdu výborná krimi-komedie s nepřekonatelným Joe Pescim a opravdu nádherně okouzlující Marisou Tomei, která má navíc odzbrojující "obecné automobilové znalosti".

Poldové (2010)

Zřejmě jsem viděl jiný film, jelikož na rozdíl od zdejší všeobecné nespokojenosti, já se patáliemi detektivů Jimmyho a Paula výborně bavil. Bruce Willis opět v roli, ve kterého ho mám nejradši, šílený Tracy Morgan a asi ještě šílenější Seann William "Stifler" Scott, to je sestava, se kterou se snad ani nedá šlápnout vedle. "And where, where, where is the Batman?! Batman?! You´re crazy man! Police! Police!"

Velký risk (1960)

Francouzská kriminálka staré školy u které od začátku víte, že jednoduše nemůže skončit dobře. Vřele doporučuji hlavně kvůli skvělé ústřední dvojici Lino Ventura a mladý Belmondo.

Tron (1982)

Samozřejmě v době uvedení musel být Tron díky své revoluční, vizuální stránce zjevením, avšak z dnešního pohledu jde "pouze" o pohádku odehrávající se uvnitř počítačového programu.

Lovec (1980)

Poslední snímek Steve McQueena. Poctivá kriminálka ze staré školy se spoustou úsměvných momentů. McQueenův Taťka "už je na tohle starej" a "nemá rád nový věci". Steve si jako vždy užívá i kaskadérských kousků. Věčná škoda, že toho už King of Cool nestihl natočit více.