Na vlastní oči (1994) (pořad)

Aneb jak se z reportáží o hledání štěchovického pokladu, "pátrání po hitlerově sestře" a podobných "investigativně" záslužných činností dostat do ministerského křesla. Jedna hvězda za práci Josefa Klímy a Stanislava Motla. Více jim za "kolaboraci" se "znalcem vína" Bradkem Konem přiznat nemohu.

Máte slovo (2008) (pořad)

Kultivovanější kotel. Což tedy samozřejmě není žádná sláva. Při jednom náhodném sledování(jedním z hostů byl tehdy čerstvý "v podstatě vítěz voleb" Miroslav Kalousek) mne však pobavil jeden z volajících radou:"V tomhle státě je nejlepší bejt permanentně vožralej". Přičemž pan Kalousek pouze uznale pokyvoval...

Alles Gute (2009) (seriál)

Nové a samostatné díly Alles Gute jsou bohužel již jen slabým odvarem "geniálního procvičování slovíček" v České sodě.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Je to zvláštní film. Na některých místech působí téměř jako parodie a přitom se v něm objevuje tolik pravdivých a vlastně i smutných věcí, které rozhodně jsou k zamyšlení. Například geniálně pravdivá scéna přestřelky dvou amerických, soukromých, bezpečnostních agentur na benzínce v Bagdádu. Obsazení a herecké výkony jsou vskutku výborné, avšak film v mých očích mírně sráží pomalejší rozjezd po skvělých uvodních titulcích, podbarvených šlágrem Alright od Supergrass. K shlédnutí ho však rozhodně doporučuji.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Vcelku vtipná ztřeštěnost dávající v některých okamžicích vzpomenout na geniální Hry bez hranic.

Shaq vs (2009) (pořad)

Shaq má talent snad na všechno. Čím však vždy vyčnívá(kromě své výšky a váhy) je i jeho veselá a hravá povaha. Show je zajímavá spoustou opravdu špičkových hostů a navíc stopáž není nijak otravně dlouhá. Pokud tedy máte Big Diesela rádi, určitě Vás jeho zápolení pobaví.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Potěšilo mne, že opravdu nechutných scén a vtipů bylo relativně málo(na tento typ komedie) a ten zbytek byl překvapivě povedený. Tudíž z toho je ztřeštěná, oddychová road movie se sympatickou ústřední dvojkou. Nejvíc mne ovšem pobavila scénka Anthony Andersona!

Serpico (1973)

Poctivá "kriminálka" s tradičně vyjímečným Al Pacinem. Cesta za vysněnou "zlatou plackou" detektiva Serpicovi postupně stále více hořkně, když zjišťuje, že korupce je prostě všude. Škoda, že už se dnes podobné filmy v podstatě netočí.

Smallville - Absolutní spravedlnost (2010) (epizoda)

Ačkoliv nejsem pravidelným divákem Smallville, v příběhu jsem se příliš neztrácel. Není to špatná podívaná, ale určitě by se dala plná řada věcí vylepšit. Do očí bijící jsou například opravdu zle zpracované kostýmy Dr.Fate a hlavně Hawkmana, jehož křídla a helma vypadají nesmírně lacině. Celkově bych ale Absolute Justice neodsuzoval. Jedná se o celkem příjemnou oddychovku.

Batman vs. Red Hood (2010)

Nelze než souhlasit, že Batman: Under the Red Hood je zatím nejlepší superhrdinský "animák", který jsme měli možnost shlédnout. Trumfnul tak snímky Superman Doomsday, Justice League: Crisis on Two Earths, či Green Lantern: First Flight. V čem Under the Red Hood vyniká je perfektní akce a naprosto vynikající vykreslení hlavních postav, tedy samotného Batmana, Red Hooda a geniálního Jokera. Opět budu opakovat zde již vyřčené, ale také mne nesmírně potěšila účast dalších "hráčů" z Batmanova universa Nightwinga, Riddlera a Ra's al Ghula. Navíc se povedl i dubing(Jensen Ackles jako Red Hood). Opravdu překonat tento snímek bude pro jeho následovníky nesmírně těžké. Avšak to jsem si po shlédnutí Superman Doomsday, nebo Justice League: Crisis on Two Earths říkal také.