Chirurgové - S úžasem a divokou touhou (2018) (epizoda)

To je start patnáctky jak se patří. Je vidět, že scénáristé se přes léto snažili a připravili si několik velice zajímavých témat a osudů pro naše oblíbené postavy, mezi které přibylo i pár nováčků, které zatím nehodlám hodnotit a nechám je, ať přesvědčí, zda dostojí vysokému standardu seriálu.

Chirurgové - Zlomeni společně (2018) (epizoda)

Solidní rozvedení některých příběhových linek nakousnutých v první epizodě patnácté řady. Je to neuvěřitelné, ale Chirurgové si i po takové době a tolika castingových změnách drží kvalitu.

Chirurgové - Divný pocit (2018) (epizoda)

Povedená epizoda na téma, že ne vždy je všechno tak jak vypadá a není dobře odsuzovat dopředu na základě neověřených informací.

Chirurgové - Máma to ví nejlíp (2018) (epizoda)

Silný díl, který bude mít zřejmě ještě dohru v budoucnu (útěk malého kluka pryč z nemocnice). Navíc vidět Joshe Randora v Chirurzích je moc fajn kombinace, škoda, že se nezdrží na více epizod. Za něj jednu hvězdu přihazuji.

Chirurgové - Každodenní anděl (2018) (epizoda)

Postavu Teddy jsem měl vždycky rád, tak mě trochu mrzí, že jí zřejmě scénáristé chystají perné chvilky do dalších dílů.

Chirurgové - Na hrobě mi rostou květy (2018) (epizoda)

Podařený díl zaměřený na mexický svátek dne mrtvých, s příjemným pomrknutím po odejduvších postavách z minulých řad na konci.

Chirurgové - Nemá někdo mapu? (2018) (epizoda)

Tak tu máme vcelku překvapivou zápletku pro jarní část vysílání. Uvidíme, co z téhle příběhové linky autoři vyždímají.

Chirurgové - Jen vítr to ví (2018) (epizoda)

Zakončení podzimu s tradičním cliffhangerem, tentokrát se Seattle Grace Mercy "Death" musí vypořádat s vychřicí. Kopa nakousnutých příběhových linek, i když třeba s dítětem Teddy a Owena bylo už pomalu od prvního dílu této série jasné, že si odhalení/konfrontaci nechají až na podzimní finále, aby náležitě autoři vybudovali obnovený vztah Amelie a Owena a mohli ho tak podrobit zatěžkávací zkoušce. Naopak linku s Meredith a "jejími chlapci" jsem v téhle řadě moc nečekal a vcelku potěšila.

Arrow - Vykoupení z věznice Slabside (2018) (epizoda)

Což o to, epizoda by to byla v pravdě skvělá - plno víceméně kvalitní akce, hlášek, pravděpodobně zrození nebezpečné zrůdy pro pokračování příběhu, badass Michael Jai White (dejte mu vlastní seriál!), jenže co je všechno tohle platné, když to tvůrci naprosto shodí tak neuvěřitelnými logickými lapsy, že je to i na CWerse zcela přes čáru (ano mám na mysli ten geniální nápad nechat Diaze "prostřílet" se do vězení bez jakýchkoliv potíží a vůbec přijít do vězení, když v jiných případech nám tvůrci tak rádi servírují hi-tech nesmysly o real-time rozpoznávacích kamerách na každém kroku a podobně; o x-hodinovém zpoždění/nahlášení vzpoury ve věznici už ani nemluvím).

Creed II (2018)

Ano, není to tak silné jako první díl. Ano, je to nastavovaná kaše, jenže zatraceně chutná a plnotučná nastavovaná kaše. Přiznám se ale, že tu čtvrtou hvězdu u mě vyloudilo cameo rockyho syna s navrátivším se Milo Ventimiligou. Ivan Drago v podání Lundgrena by zřejmě zasloužil trochu větší hloubku a propracovanost, ale jde přeci jen o příběh Adonise Creeda, takže je těžké někde ubírat a někde prostor přidávat. Celá rockyho série byla hlavně o dojmech a atmosféře a přestože je Creed II slabší, než první díl, pořád jde o velice důstojný a příjemně sledovatelný přírůstek.