Arrow - Řádný proces (2018) (epizoda)

Je něco ještě spoiler, když je to od počátku tak přehnaně do očí bijící, že to musí docvaknout každému? Nuže pro jistotu - SPOILER ALERT - konečně se částečně ukázalo, že to ubohé "neviňátko", které v base neustále dolézá za Oliverem,ve skutečnosti bude "criminal mastermind". Už se těším na pokračování téhle linky. Osobně očekávám nějakou spolupráci a Diazem - KONEC SPOILERU. Jinak celkově povedený díl, jen čím dál víc nejsem přesvědčený o flash forwardech, které z hlediska vizuálu vypadají neuvěřitelně lacině (a to mluvíme o CW seriálu, což už samo o něčem vypovídá).

Bullitt: Steve McQueen's Commitment to Reality (1968)

Průkopník v praktikování akčních scén samotnými herci "the one and only" Steve McQueen. Tento krátký dokument lze nalézt jako bonusový materiál na speciální DVD edici legendárního filmu.

Gomora - Guerra aperta (2017) (epizoda)

Válka začíná a bude ještě strašnější a krvavější, než obvykle. Ve třetí sérii nám tvůrci představili plno nových postav a musím říct, že všechny mě až do poslední bez výjimek baví. Přesto nejvíce mi k srdci přirostla ze druhé série pocházející Patrizia.

Gomora - Sangue del mio sangue (2017) (epizoda)

Kdo by to na počátku čekal, že z Gennyho a Cira se stanou bratři a spojenci na život a na smrt. Vzestup mladé a hladové krve v podobě Enza je také znázorněný velice dobře.

Solo: Star Wars Story (2018)

Jednoznačným pozitivem snímku je fakt, že na něm v podstatě nejsou vidět ty kolosální problémy, jež se vyskytly během natáčení. Casting se rozhodně podařil. Eldenreich sice samozřejmě není Ford, ale má něco do sebe a rozhodně mě v roli Sola nijak neuráží. Glover je sympoš a jeho Landa klidně rád znovu uvidím v dalším spekulovaném originu. A zbytek obsazení se taktéž podařil. Bohužel celkově nejde o nijak zásadní příspěvek do univerza a tahle vesmírná kovbojka je kromě jmen slavných postav vlastně vcelku tuctový akční film (navíc tak trochu ze staré školy). Navíc musím souhlasit s Frantou Fukou - pokud je nejzábavnější na celém filmu feministická robotka, která je navíc na plátně sotva polovinu stopáže, tak tady není něco v pořádku. Za zhlédnutí solův origin určitě stojí, nicméně milovaným filmem, který byste si pouštěli povinně aspoň jednou do roka, se stane jen těžko. Jinak zatímco v Rogue One bylo vaderovo závěrečné "deus ex machina" pomyslnou třešničkou na dortu, tak zde je překvapivé cameo jedné velice oblíbené postavy spíše rušivým elementem a neefektivní "wannabe" snahou vytvořit závěrečné vzrušení a nadšení.

Colombiana (2011)

Jméno režiséra Taken 2, by mělo být dostatečným varováním. Je to totiž naprostý rutinér bez špetky originality. Přestože je Zoe skvělá, tak jde vlastně o jediný klad filmu, vlastně ještě celá sekvence ve vězení, jenže ta trvá nějakých 15 minut a to je na celý film zoufale málo. Naopak origin Cataleyi je zbytečně dlouhý, byť s celkem solidní parkourovou složkou. A to, že na konci bessonův tým použije Cohenovu baladu, se dá reálně považovat za urážku tohoto umělce.

Chirurgové - Všechno, co mám (2018) (epizoda)

Poslední epizoda překvapivě povedené a kvalitní už neuvěřitelné čtrnácté řady Greys Anatomy se taktéž podařila. Mne osobně více než potěšilo, že Shonda tentokrát nekončila katastrofou (tedy skutečnou katastrofou, protože zobrazená svatba by se tak také někým dala nazvat). Rozloučili jsme se s Arizonou a April, které bohužel budou do budoucna hodně chybět. Vrací se sice Teddy a s ní očividně i nový milostný trojúhelník, nicméně nevím, jestli zrovna ona dokáže odcházející dvojici nahradit.

Sebevražedný oddíl: Rozpoutané peklo (2018)

Krvavé, nekompromisní a perverzní. Asi těmito třemi přívlastky by se dal nejlépe charakterizovat zatím poslední animák z dílny DC Animated a to přesně v tomhle pořadí. Přes vhodné propriety pro tuhle nesourodou partu bohužel nebylo z látky vytěženo úplné maximum a třeba předchozí Assault on Arkham byl kvalitativně o kus výše. Zde se mi zdá, že chemie mezi postavami nefunguje až tak dobře. Naproti tomu vše táhne nahoru hláškující Harley a hlavně intermezzo se striptérem/Fatem. Animace postav je povedená, to samé se ale bohužel nedá říci o zbytku světa, který častokrát působí dost odfláknutým dojmem.

Avengers: Infinity War (2018)

Upřímně si nedokážu představit, že by celé to devatenáctifilmové (nebo kolika vlastně) snažení bylo možné završit a natočit lépe, než je Infinity War natočena (pominu teď fakt, že to završení nás vlastně bude čekat ještě jednou za rok). Souhlasím s tím, že aby film fungoval, musí se soustředit hlavně na hlavního antagonistu a ty desítky postav upozadit (a některé vlastně ani neukázat/nezmínit). Tuhle konstrukci Russoové zvolili velice dobře. Přes to obecné nadšení (a to včetně mého) však snímek opět trpí (a vlastně se tomu ani ze své podstaty nemůže vyhnout) klasickými neduhy všech jeho Marvel předchůdců, pročež na maximální hodnocení prostě jít nemohu. Problém je navíc i to, že přes všechny ty emocionálně cílené odchody postav víte hned v tom samém okamžiku, že za rok v podstatě na 99,9% proběhne restart a v podstatě všichni se zase vrátí a nakonec to odnese zřejmě jen Kapitán, kterému připraví hrdinnou smrt a zřejmě i navazující "restart" s Buckym coby novým držitelem štítu (toto doufám, nemusím označovat jako spoiler, jelikož jde o čistou spekulaci o níž se hovoří již roky).

Chirurgové - Chladná jako led (2018) (epizoda)

Shonda Rhimes zase jednou na konec série připravila (už tradičně?) nějakou katastrofu. Tentokrát naštěstí se šťastným koncem, byť v tom samozřejmě má prsty loučení s postavou April. Příště nás čeká tolik očekávaná svatba a poslední díl čtrnácté série, která musím potěšeně říci, si drží kvalitu překvapivě dobře (přeci jen čtrnáctá série? To už je něco!).