To Boldly Flee (2012)

Bez Spoonyho by to byla šílená nuda, takže 2 hvězdy pro něj a zbytek si nic nezaslouží.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Vadilo mi, že hlavní hrdinové mi byli krajně nesympatičtí a chtěla jsem vidět víc od ruské a čínské posádky, kteří se do akce dostali jen jednou, nic jsme pořádně neviděli a konec. Škoda, že seriály nemůžou vypadat takhle dobře.

My Little Pony: Equestria Girls (2013)

Rozhodně to nezaostává za klasickými epizodami MLP. Písničky byly chytlavé, většina děr v zápletce, kterých jsem se bála tam nakonec nebyla a záporák se povedl. Škoda jen, že tam nebylo víc známých charakterů, například Discord, to by byla větší sranda.

Muž z oceli (2013)

První zkušenost s 4DX a musím říct, že je to docela zábava, navíc to u Muže z oceli dokázalo oživit akci. Možná právě proto byla akce téměř to jediné, co mě na filmu bavilo. Vždy když se příběh stočil k nějakému emotivnímu momentu z Clarkovy minulosti, tak jsem musela protáčet oči v sloup a hlavně jsem měla sto chutí rozkopat toho rozklepaného týpka s kamerou, díky němuž se mi půlku filmu dělalo blbě od žaludku. Hlavní hrdina byl sice sympaťák (výborný výběr herce), ale přesto mi bylo úplně jedno, jak se cítí a proč dělá co dělá. Většina scén, která měla vytvářet příběh mi zkrátka přišla šíleně prázdná. Navíc ten konec je vyřešen prostě špatně.

Iron Man 3 (2013)

Super úžo boží film. Asi trpím nějakou obsesí s filmovým marvel universem, ale pro mě je tohle další perfektně zábavný film, který mi k celému universu skvěle sedí. Bezvadná přehledná akce, humor naordinovaný do detailu, tam kam patří a ani chvilka nudy. Celkový dojem samozřejmě završila potitulková scéna (která ovšem dělá z celého filmu jeden velký flashback) a zkrátka bych sem psala jen další chválu a nic než chválu. Marvel očividně ví, co na mě platí. Teď už se jen modlím ať to RDJ nezabalí a pokračuje v krasojízdě.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Mnohem větší nuda než jsem čekala. Herci se mi v rolích moc nelíbili a čarodějnice přeci jen umíraly mnohem méně krvavě než na co nás trailery lákaly. Je to škoda, mohlo to být vtipné pohádkové gore béčko, ale nestalo se.

Mocný vládce Oz (2013)

Obrovské překvapení. Do kina jsem šla s tím, že to bude asi nejspíš trapná blbost, ale bavila jsem se. Oz byl sympaťák, čarodějky také (hlavně ta proměna byla super) a nejvíc mě překvapilo, že opice byla vtipná. líbilo se mi i vizuální pojetí a několik 3D efektů vypadalo opravdu dobře. Rozhodně jsem se u toho bavila víc než u originálního Čaroděje ze země Oz.

Hellraiser: Revelations (2011) odpad!

Tohle ne. Na to se většinu času ani nedalo koukat. Nesrovnatelně horší film oproti jakémukoliv z předchozích Hellraiserů. Hodně toho způsobuje jiný herec jako Pinhead. Příběh samotný vypadá jako špatná vykrádačka prvního dílu.

Hellraiser: Návrat mrtvých (2005)

Ale jo, přišlo mi to zábavné. Líbí se mi tyhle prostřihy snů, pekla a reality, i když nejlépe byly zvládnuty v 5. díle. Ani mi to nepřišlo nijak zmatené. Nejsem fanoušek hororu a ani nepovažuji první díl za kdovíjaký kult, takže se mi série stále zamlouvá.