Legenda Korry (2012) (seriál)

Bavilo mě to mnohem méně než první Avatar. Asi mi chyběl ten nádech čistého fantasy, který prostě tohle steampunkové(?) prostředí postárádá. Ani Korra mi nebyla tak sympatická jako Aang. Jediná (pro mě) potencionálně zajímavá postava - generál Iroh se objevil až na chvíli v posledních dílech a měl opravdu málo prostoru. Celý smysl probending soubojů mi uniká, neboť to ani neukázalo žádné zajímavé souboje, prostě tam 6 lidí po sobě vrhalo oheň, vodu a hliněné kotouče. Zajímavější je tu ovšem záporák.

Muž, který se směje (1928)

Velmi dobré zpracování skvělé knihy, o které se hlavně zasloužil představitel Gwynplaina, který s tím maniakálním úsměvem vypadá prostě fantasticky a člověk neví, zda se mu smát, nebo nad ním zaplakat. Trochu mě zarazil "americký" konec.

Prometheus (2012)

Nepříliš povedené Lovecraftovo V horách šílenství.

Škola superhrdinů (2005)

Překvapilo mě, že to nebylo vůbec tak blbé, jak jsem čekala.

Avengers (2012)

Joss Whedon je bůh. Dokázal vytvořit film, u kterého jsem se ani minutu nenudila, na některé akční scény jsem opravdu zírala s otevřenou pusou a vtipné scény mě rozesmívaly tak, že jsem nemohla přestat, a to už se mi (obvzlášť v kině) nestalo hodně dlouho. Prostor pro každého hrdinu byl perfektně rozložený a sympatičtí tam byli opravdu všichni, ač mým osobním favoritem je jednoznačně Loki, protože ten se povedl úžasně a Tom Hiddleston ho zahrál neskutečně dobře. Vlastně ani jednu chvíli jsem neměla pocit, že pozoruji herce na plátně. Tenhle film mě tak vtáhnul, byl tak dobře napsaný a zahraný, že pro mě to nebyl Robert Downey, ale Iron man, nebyl tam Chris Evans, ale skutečný Kapitán Amerika a tak dále. Jsem neuvěřitelně spokojená a vím, že u jednoho podívání neskončím. Takhle silných 5* už jsem nedala ani nepamatuji. Navíc scéna v titulkách vyvolala menší komiksový fangasmus, a to se víc než počítá. Zkrátka je to megasuperúžoboží film!

Bitevní loď (2012)

Tentokrát jsem se vážně bavila a to od začátku do konce. Na úvod diváka rozehřeje pár klasických vtipů o nezodpovědném hlavním hrdinovi a pak konečně začne akce, a ta je na tomhle filmu vážně to nejlepší. Trochu mi jen bylo líto, že samotná Battleship ve filmu tak moc nebyla, ale to jen proto, že s ní vykouzlili ty nejlepší manévry. Jestli se někde bude prodávat pořádný model loďky, tak si jí koupím do vany. Jasných plných pět za super oddechovou zábavu.

Lovec trolů (2010)

Norský superhrdina se se svými 3 společníky vydává na lov hrůzných trolů... a nebo taky ne. Hororová komedieo utajovaném vládním projektu na udržení trolů v určených rezervacích, kde hlavním hrdinou je fousatý lovec bydlící v páchnoucím karavanu a 3 studenti. Je to sranda, chvilkama byla i atmosféra děsivá a trolové jsou správně trolovatí (nejlepší byl ten vícehlavý). Rada na závěr: Když po vás půjde trol, tak je Ježíš ten poslední, kdo vám může pomoci.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

John Carter je hodně pohádkový. Zápletka je bez nějakých nečekaných zvratů a i konec je dost předpokládatelný, vadí to? Podle mého názoru vůbec. Příběh, který se moc vážně brát nedá je pohodově prošpikován netrapnými vtípky, které tam zapadly jak měly a oživily nepříliš napínavý nebo akční děj. Akce totiž opravdu není nijak dechberoucí (až na pár scén). Hrdinové jsou v pohodě a hlavně ten pejsek je šéf. Prostě fajná pohádka z vesmíru.

Hotel Paradise (2012) (pořad)

Je to sice přehlídka lidské blbosti, ale docela se bavím.