Transformers: Zánik (2014)

Vcelku příjemné překvapení. Je škoda, že druhý díl nebyl podobný, protože to by mohli být Transformers solidní trilogií. Spoustu věcí mě tu potěšilo, nejen dinoboti a i tušní, kdo by mohli být stvořitelé mi dává docela naději do budoucna. Velkým vylepšením je, že se Bay zbavil trapných vtipů a akce se stala mnohem přehlednější. Lidé nejsou už tak úplně středobodem filmu a navíc je Cade dost symaptický, aby každá scéna s ním nebolela. Jediné co musím vytknout je design autobotů, protože z těch se mi vážně nelíbil ani jeden. A také délka filmu je problém, přeci jen to nebyla až taková pecka, takže jsem se po nějaké době už docela těšila až skončí.

Godzilla (2014)

Pokud chcete vidět Godzillu, tak na tento film nechoďte, tady jí totiž neuvidíte.

eXistenZ (1999) odpad!

Takovou hru bych nehrála.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Musím říct, že jsem dosti zklamána. Nevybavuji si, zda to tak bylo i v prvním díle, ale naprosté nesoustředění na jednotlivé události mi docela dost vadilo. Film totiž přeskakuje z jedné věci na druhou aniž by se kterékoliv z nich trochu více do hloubky věnoval. Jistěže na to není čas, ale na druhou stranu, kdybychom vyškrtli nepotřebnou a otravnou postavu Tauriel, tak se nám tam vejde třeba více Medděda. Navíc naprosto nechápu něco tak hrozně zbytečného jako její románek s Kilim, který má stejně (a kdo neví, tak si měl přečíst knihu) nakonci umřít v BPA, takže to byla opravdu, ale opravdu ztráta času. A co měla znamenat ta scéna s athelasem? Trošičku vykrádání sebe sama, ne? Alespoň, že kladně mohu hodnotit Šmaka, který je skvělý a moc se mi líbil design Egarothu. Je mi to líto, protože první film se mi líbil hrozně moc.

Z pekla (2001) odpad!

Vyměnit mystično a symbolismus, který se prolíná celým komiksem za opiové vidiny inspektora Abberlinea je smrtelný hřích a tvůrci tohoto filmu by se měli smažit v pekle.

Thor: Temný svět (2013)

Kdyby někdo četl většinu mých komentářů k Marvel filmům, tak si může všimnout, že jsem jejich téměř nekritický milovník a Thor 2 není výjimkou, spíše naopak. Tento film je totiž totální dokonalost. Akce je naprosto parádní, Malekith možná není kdovíjaký borec v boji jeden na jednoho, ani s pomocí Aetheru, ale jako záporák se osvědčil více než dobře. Postavy jsou sympatické a dokonce i romantická vložka je zábavná. Nicméně vrcholem tohoto filmu je humor. Vtipy to možná nejsou toho typu, kdy padáte na zem smíchy, ale fungují. Samozřejmě hlavní zábavu zde tvoří Loki, jehož haštěření s Thorem nemá chybu. A malé cameo kapitána Ameriky je úžasnou třešničkou na dortu. Jsem spokojená a klidně bych dala víc než 5 hvězd, ať si kdo chce říká co chce.

Šmejdi (2013)

Naprostý souhlas s komentářem rikitiki. Nic víc dodávat není třeba.