Single Man (2009)

Nad očekávání přijemný a procítěný příběh muže, který přišel o svou lásku a bojoval s myšlenkou sebevraždy až do úplného konce, i když se ho každý okamžik jeho dalšího života snažil přesvědčit o opaku. Režisér dokázal filmem skvěle vyjádřit, co přesně se v duši George Falconereho děje a jaké pocity se v něm mísí a perou, vzpomínky na jeho mrtvého partnera a všední, ale přesto nádherné okamžiky normálního života, které za to stojí a které v něm probudili novou vůli po životě.

Zahrajte mi "MISTY" (1971)

Tak tady se Clint co se týče režie opravdu ještě zastřeloval. Alespoň ve výběru scénáře. Námět dobrý, atmosféra místy velice hutná, avšak kromě Donny Mills nijak přesvědčivé herecké výkony a hlavně tolik logických lapsů, které by se nenašli ve stejném množství v posledních Clintových filmech dohromady. 50 %

Invictus: Neporažený (2009)

Jsem silně rozdělen. Clint nám naservíroval úžasný příběh, který naštěstí nesklouznul ve sportovní drama, i když to k tomu mírně směřovalo. Bohužel závěr, který měl všechno bravurně zakončit a nechat mi v duši hluboký zásek, vyvrcholil poněkud fádně a bez emocí. To začátek filmu byl mnohem zajímavější a to zejména díky Freemanovi. Nelson Mandela je obdivuhodná osobnost a Morgan Freeman je obdivuhodný herec a oba svoji roli zvládli bravurně. Matt Damon nebyl špatný, ale "pouze" standartní a na nominaci na Oskara bych to vážně neviděl. Eastwood skvěle zobrazil postupné stmelování rozděleného národa, které vyvrcholilo na konci, kdy skupina bílých policistů se raduje spolu s malým černouškem. To byla ta poslední kapka, která se Clintovi velice povedla. Celkově jsem však očekával víc, a proto tento film se mezi mé nejoblíbenější Eastwoodovy počiny asi nikdy nezařadí.

Moderní Popelka (2004)

Asi jsem nekonečný romantik, když tomu ty tři hvězdy dávám, a to i přes několik výhrad. Avšak Hilary Duff a k tomu několik jejích mně tolik známých písní mi stačí ke štěstí. A nebýt jejích dvou nepovedených sestřiček a macešky, tak bych možná byl ochotný jít ještě výš.

Dvanáct do tuctu 2 (2005)

O malinko horší než první díl, ale stále stejně na úrovni. Mám takovéhle filmy rád a obě díly si rád kdykoliv pustím znovu.

Noční můra (2006)

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekal něco horšího a přinejmenším ze začátku, jsem z toho byl silně zmatený. Jinde tolik svělé neznámo a tajemno mi tady lezlo hrozně na nervy, avšak když se v druhé polovině začne všechno objasňovat a přijde na pár na můj vkus velice podařených lekaček, jsem filmu začal přicházet na chuť. To co se mi po celý film líbilo, byla zvuková kulisa, která opravdu skvěle dokreslovala atmésféru a SMG ani tentokrát nezklamala. Nebylo to špatné, nebylo to ani extrémně dobré, ale dá se to bez úhony zvládnout.

Statečné srdce (1995)

Mel Gibson dokázal, že je minimálně stejně dobrý režisér jako herec, protože zde stvořil epos, který si nejvyšší hodnocení rozhodně zaslouží. Již od počátky, kdy se do filmu zadíváte, poznáte, že se jedná o výjimečný film. Ať už jde o pomalejší první polovinu, která polehoučku buduje atmosféru a uvádí nás do děje, nebo o druhou, která je mnohem akčnější, ale nikde se neztráci a svižně kráčí k nevyhnutelnému konci. Navíc závěrečná scéna s výkřikem: "Freedom" je pro mne jedním z nejsilnějších filmových zážitků.

Dvanáct do tuctu (2003)

Pro mne více než nadprůměrná rodinná komedie, která se však nebojí zabrnkat i na vážnější notu. Přidám-li k tomu úžasný hudební doprovod s písněmi od mých oblíbených interpretů, tak nemůžu prostě jít níž.

Upírův pomocník (2009)

K tomuto filmu mě přivedla hlavně má láska k upírům, avšak poté co jsem si prohlédl zdejší galarii jsem začal mít silné pochybnosti. Naštěstí se ukázaly jako plané a já se skvěle bavil. Jak už někdo psal, ve filmu se rozvíjí vlastní upírská mytologie, tvoří se zcela nové univerzum a některé nápasy jsou opravdu skvělé. Zejména rozdělení na upíry a vampaneze. John C. Reilly opravdu příjemně překvapil, slušná výprava i triky, několik velice vtipných momentů a zajímavých vychytávek s kamerou. Trošku mě ale zklamal na konci ten mírně Bladovský motiv před závěrečnou bitvou. Nicméně se těším na další díly z plánované série, které, pokud se ponesou ještě na trochu více temnější vlně, budou stát opravdu za to. 71 %

Cesta k ráji (1978)

Vypadá to, jako by Stallone od Avildsena v prvním Rockym leccos odkoukal a než se pustil do druhého dílu své královské série, tak jako svůj režijní debut natočil Cestu k ráji, podobný film zasazený do New Yorku 40. let. Taková menší generálka. Která jako režijní debut obstojí, ale je zde jasně cítit, že se Stallone co se týče režírování teprve rozjížděl a sbíral zkušenosti. Ale rozjel se pěkně.