Blesk (2011)

Statham jak ho musíme milovat, neustále nasraný, drsný, bez zábran. Žádné pravidlo není svaté a když mu o něco jde, nezastaví se před ničím. Víc takového Stathama, jen víc.

Elitní zabijáci (2011)

Opravdu divný film, absolutně nevyužitý potenciál. Obsazení perfektní, i když Ivonne Strahovski dělala jen křoví. Film nemá špatný děj, ale bohužel nic dalšího není pořádně zvládnuté. Akční a bojové scény dost nepřehledné, ale hlavně celý film bez jakékoliv atmosféry, nebo napětí. Slabota

Osamělý jezdec (2013)

Už dlouho jsem se takhle nepobavil. Pokud chcete surový western, vyhněte se tomuto filmu obloukem. Pokud ale dokážete vypnout, brát to trochu s nadhledem a bavit se, tak se budete bavit báječně a vřele doporučuju. Johnnyho Deppa jsem nikdy neměl moc v lásce, ale tady je to téměř co slovo, to perla. Budu muset hodně brzy dohnat svůj nemalý rest a podívat na Piráty z Karibiku.

Konečná (2013)

Kdo viděl poslední dvě sólovky největších akčních borců, Arnieho a Slye, musí uznat, že Sly se vůbec nechytá. Konečná je svěží, zábavná, moderní i nostalgická, s přehlednou akcí, gradací, dobrou hudbou a dvěma propracovanými záporáky, prostě vším, co od podobného filmu dneska čekáte. K plné palbě se to hodně blíží, pár octomilek tam bylo, ale čert to vem, smál jsem se, bavil jsem se, nic víc si nepřeju. 85 %

Jedna mezi oči (2012)

Tenhle film, opravdu velký omyl. Nechápu, jak se tenhle film vůbec dostal do kin a vůbec se nedivím, že tam dopadl, jak dopadl. Psema to shrnul dobře "Direct-to-DVD blábol". Základní kostra sice jako by vypadla z oka poctivé žánrovky 80. let, ale zbytek je na pěst. Režie úplně k ničemu, dialogy, že by člověk brečel, Sung Kang úplně zbytečný, vůbec jsem nepochopil, k čemu tahle postava byla. Byl to akorát neschopný jouda. Vždyť i ten týpek v továrně se musel shodit sám. Momoa naprosto upozaděný, což je škoda, protože ho mám dost rád. Slater přehrávající jako prase a Agbaje až nechutný, nevěřil jsem mu ani slovo. Kamera a střih také na pěst, z akčních scén si člověk neužije vůbec nic. Jediné co stojí za to, je účast Slye, který na to pořád má a pár vtipných hlášek, které právě Sly procedí mezi zuby. Zbytek fakt docela slušná hrůza. Jeden z nejslabších Slyho filmů a doufám, že příště se bude víc rozmýšlet nad tím, do čeho půjde. 40 %

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Z filmu na Vás zejména v druhé polovině filmu nádherně dýchne dobová atmosféra a přestřelky jsou natolik efektní, až to bere dech. Škoda, že ze začátku scénář poněkud neví coby, postává na místě a aby zabil čas, tak vymýšlí hovadiny. Třeba to Spoiler Alert přepadení kasína v BurbankuEnd, to jsem myslel, jestli to nemá být z části parodie, druhá polovina mě ale neskutečně bavila z výše uvedených důvodů, tak nakonec dávám 70 %. Obsazení je luxusní, Brolin se na podobné role neskutečně hodí,. Emma Stone okouzlucící, Gosling se svým hláskem sice trochu otravný než si člověk zvykne a Penn si roli neskutečně užívá. Ze začátku připadá, že mírně přehrává, ale je to také o zvyku, na konci se člověku jeho výkon líbí a toho od Milka opravdu nemám moc rád. Kdo mě ale nejvíc potěšil byl Nich Nolte, kterého jsem si naopak velice oblíbil od Warriora, jen nám kluk poněkud kyne a nevypadá už moc zdravě.

Země bez zákona (2012)

Filmu není objektivně co vytknout, bohužel já mu nemám téměř ani co přidat k dobru. Film mě celkem minul, nijak nenadchnul ani neurazil. Proto jen tři hvězdy. Řekněme takových 65 %.

96 hodin: Odplata (2012)

Přestože Megaton je nesrovnatelně horší režisér než Morel, nebylo to nakonec zklamání, jak jsem čekal. Megaton udržel duch jedničky a přestože akční scény nebyly dle očekávání zdaleka tak dobré jako v jedničce, stále to byla slušná akční jízda, zejména co se týče automobilových honiček. Nepouštějte ho už k bojovým akcím, posaďte ho za volant a nechte ho, ať si hraje, to mu jde. Klidně bych si Megaton dokázal představit třeba jako režiséra Need for Speed.

Argo (2012)

Moc tyhle filmy odehrávající se v minulosti, těchto 70. či 80. let nezbožňuju, ale podobně jako jsem to popisoval u Tři dny ke svobodě, to napětí by se dalo krájet, i když Vám na první pohled přijde, že se tam toho zas tolik neděje. Nějakým záhadným, jednoduchým způsobem to ze mně Affleck dostal. Dám tomu 4 hvězdy s tím, že to má k pěti hodně nakročeno, fakt se mi to líbilo. 90 %

Atlas mraků (2012)

Podle traileru jsem čekal, že mě tento film sáhodlouhými kroky mine. Přestože jsem dostal přesně to co jsem čekal, bylo to přecijen něco víc. Nevím co to bylo, prostě to NĚCO, co vás zaujme, protože o Cloud Atlas jsem přemýšlel ještě celý následující den a nemohl ho dostat z hlavy. I když tento typ filmu příliš nemusím, tento se mi líbil a i bych se na něj podíval znovu, přestože vůbec nechápu proč :D.