Herkules v New Yorku (1970)

Aspoň jednu hvězdu za to, jak to bylo občas, sic nechtěně, k popukání :D.

Smrtelné lži (2012)

Pro mě dokonalý příklad tuctového filmu, nic nového nepřináší, ničím zvlášť nezaujme, snad jen Richard Gere v pro něj trochu nezvyklé roli, jinak opravdu nic světoborného.

Tango a Cash (1989)

Už chápu tu všeobecnou oblíbenost párku těchto poldů, klidně bych si nechal líbit několik pokračování ;), podobných buddy movies není nikdy dost a takhle cool, hláškujících a do sebe ryjících Stallonů a Russelů taky ne.

Kočičí zlato (1984)

Chápu, že pro toho, kdo má Slye zaškatulkovaného jako akčního borce musí být tento film docela šok. Já věděl do čeho jdu a musím říct, že jsem se toho filmu opravdu bál, ale nakonec jsem se slušně bavil. Sly je naprosto k popukání po prvních zpěvackých pokusech, kdy ještě místo country rozjíždí fakt pořádnej rokec. Něco tak zábavného jsem už roky neviděl a Sly si takové blbnutí očividně užíval. Celý film jede v zajetých kolejích a podobných kousků se stejným průběhem najdeme dost, tenhle ničím nevybočuje, ale vidět Slye zpívat fakt stojí za to. Neříkám, že bych se hned díval znovu, ale opakovaná projekce mě opravdu neděsí.

Králova láska (2011)

Madonna natočila opravdu osobitý film s vcelku originálním stylem vyprávění a zajímavě vybraným příběhem. Je těžké pro mě tento film hodnotit, protože se nejedná úplně o můj šálek čaje, ale musím tomu uznat slušný kredit. Kromě toho mě Madonna svoji režisérskou zručností celkem překvapila a řekl bych, že jí zvládá lépe, než kdejaký ňouma, který se tím živí na 100 %. Slušná podívaná, hodnocení nechám ještě chvíli projít hlavou.

Pí a jeho život (2012)

Už po skončení filmu v kině jsem měl v hlavě rozporuplné pocity a nevěděl, jaké hodnocení tomuhle prostě dát. Je to zajímavý film, jinak se to nedá definovat, prostě zajímavý. Knihou jsem netknut, hovory o bohu zrovna nemusím, ale zde jsou podány celkem záživnou a (opět) zajímavou formou, ale pocitově mě ten film naprosto minul. Musím ale uznat, že trikaři odvedli prvotřídní práci. Nevěděl jsem, že většina filmu je dělána v CGI a tygr a vlastně všechno mi přišlo naprosto autentické a pravé, tomu tleskám. Výsledný film pro někoho možná skvělý, pro někoho příšerný, u mě prostě nějak na půli cesty všemi směry. 69 %

Vetřelci (1986)

(DC)Musím říct, že už konečně chápu, proč je Sigourney Weaver považovaná za nějvětší bad-ass na poli akčních hrdinek. Její nástup v robotickém nakladači byl prostě famózní. I celý film je skvělý, nemám mu co vytknout. Dávám 90 %, ale držím se při zemi. Spolupráce Camerona s Hornerem tady prostě nezafungovala tak, jak jsem zvyklý. Další projekce může změnit můj názor. Ale jednoznačně pro mě lepší díl než jednička.

Povinnost a čest (2012)

Na to, že válečné filmy moc nemusím, nahlédnutí za oponu jednotky SEALS mělo něco do sebe. Ano, skvělé akční scény natočené velice dobrou kamerou, ale nebylo to úplně ono. Lepší příběh, který by trochu vtáhl tomu prostě chyběl. 69 %

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Těžké rozhodování. Už je to nějaký pátek, co jsem viděl Pána Prstenů, ale nemůžu si pomoci, nepamatuji si, že bych u něj měl někdy pocit, že člověka už nemůže nic překvapit, protože je tam očividně všechno možné. Ať se hrdinové dostanou do jakékoliv šlamastyky, vždycky se najde nějaká nová berlička, která je z toho vytáhne. A tohle mi celkem vadilo, ale zas nějaký velký dealbreaker to nebyl. Velice se mi líbila výprava, úžasná kamera, dobře natočené akční scény a hudba. I přes mírně smíšené pocity 70 % a čtyři hvězdy.

Bez kalhot (2012)

Říkal jsem si: Typická tříhvězdičková záležitost. Pak jsem si ale uvědomil, že celý ten film je vlastně celkově o hovně a dal by se celý nacpat do 30 minut a nijak by mu to neuškodilo. Jediné co za to stálo byl úvodní McConaugheyho monolog, jinak nic zajímavého.