Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Jsem zvědavý, jestli tento díl zkultovatí jako jeho tři předchůdci (ostatní pokračování beru spíš jako takové spin-offy, než plnohodnotné pokračování). Prozatím o stupínek nižší hodnocení oproti předchozím dílům, ale další zhlédnutí to mohou snadno změnit. Jsem zvědavý na dabing, tohle byl přecijen první díl viděný v originále. A jsem rád, že Hurtwitz Schlossbergem se udrželi v celkem slušné rovině (všichni po druhém Haroldovi a Kumarovi víme, čeho jsou schopni), na druhou stranu to mohl po předchozích dílech Stifler odnést nějakou nechuťárnou trochu víc než pár chlupy na držce :D. Cameo NPH potěšilo.

Underworld: Probuzení (2012)

Už trochu ztrácí oproti prvním dvou dílům, všechno ostatní funguje na jedničku. Je vidět, že Wiseman držel ruku nad režiséry a uhlídal, aby se film ubíral přesně tím směrem, jakým se ubíraly první dva díly. A Kate v černém latexu se prostě nikdy neomrzí.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

At už mluvíme o první Cestě (do středu Země), nebo od druhé (Cesta na tajuplný ostrov), komentář může zůstat rovnaký, oba dva filmy jsou na stejné úrovni, jak svými klady, tak svými neduhy. Pokud jste milovníci náročných filmů a "pitomé" popkornovky nemáte v lásce, oboum filmům se vyhněte obloukem. Pokud však chcete jen vypnout mozek, nebo vzít holku na randa na nějaký oddechový film, ideálnější možnost asi nemáte. Je to tak blbý, až je to i dobrý. S logikou a fyzikou si hlavu nelámejte, tady jste ve fantasy, kde všechno je možné, jen tomu musíte dát šanci. Je to takový menší GP. Za mě pěkných 65 % po hodně dlouhém váhání.

Cesta do středu Země (2008)

Skřítek (1993)

Tak tohle byl hodně velký omyl a můžeme být rádi, že Jennifer Aniston pak zakotvila v Přátelích, protože s takovouhle by se hodně rychle zahrabala. Ujetý, naprosto nelogický a všemi neduhy ověšený rádoby horor, kterého od odpadu zachraňuje u mě jen přítomnost Jennifer, jinak by to byl naprostý odpad. 10 %

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Pokud přistoupíte Johnu Carterovi na jeho hru, budete se bavit. Pokud ne, bude to pro vás jen ztráta. Já po prvotním despektu přistoupil a bavil jsem se. 70 %

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Po technické stránce vytříbené a prvotří, po stránce scénáře a zejména chování postav už nic moc. A zejména občasné natvrdlé chování postav mi zkazily ohromně dojem z celého filmu. To vysoké hodnocení upřímně nechápu. Možná to bylo tou prodlouženou verzí, za jejíž projekci CSFD dodatečně děkuji. 65 %

Painkiller Jane (2007) (seriál)

Tak tenhle seriál by měl problém se prosadit i v čirých 80. letech a že tehdy nebyly nároky největší. Nedá se říct, že by haprovala logika, ono vám spíš občas přijde, že tam žádná není. Podivná kamera, podivné herecké výkony, podivný střih, občas scénář to největší klišé na světě, nevím, přijde vám, jako by to točil ještě filmový student, který navíc propadá. Má to pár lepších dílů, ale ty jsou možná tak mírně nadprůměrné, u zbytku budete víceméně kroutit hlavou, těžký podprůměr. 30 %

Tváře v davu (2011)

Promarněná šance, alespoň vzhledem k námětu, který by šel rozhodně zpracovat lépe. Herci jsou také ucházející a myslím, že zrovna zde, více než jinde, Milla dokazuje, že hrát opravdu umí. Bohužel režie je těžce rutinérská a největší problém je scénář, který občas hledá zbytečné úhyby a naprosto nelogické chování, neškodilo by ani trochu lepší odhalení vraha. Takhle člověk celý film přemýšlí, kdo by to mohl být a jeho odhalení nemá žádné grády, prostě k tomu najednou dojde, žádné cavyky, nic. Navíc tady je snad nejočekávanější vrah v historii, já ho prokoukl už asi po půlhodině, nebo řekněmě, že jsem ho měl od začátku za hlavního podezřelého. Doufal jsem, že mě film nakonec přechytračí, ale ani náhodou.

Vyměněné osudy (1991) (TV film)

Typický film na nějaké to všední, nebo víkendové dopoledne, ideální na zabití dopoledního času televizní stanice, kdy se málokdo kouká a podle toho je k tomu třeba i přistupovat, svůj úkol to plní, je to také jen TV film.