Kovbojové a vetřelci (2011)

Maximálně předvídatelné a ničím překvapivé. Možná maximálně tím, že ani efekty to nijak nezachraňují a působí ve většině případů dost průměrně. Ani nevím, co to vlastně zachraňuje, ale vlastně vím, Daniel Craig, protože předvedl jednoho z nejcoolovějších kovbojů poslední doby a pokud se čím bude starší, bude k podobným rolím vracet, rozhodně se zlobit nebudu. Nijak si na něj nepotrpím, ale tady se mi vážně líbil. V tomto případě bohužel nijak zvlášť neválí ani Olivia Wilde, ne že by to byla její vina. Je to spíš dáno charakterem její postavy a tím, co se s ní v průběhu filmu děje, protože takovéhle wtf zvraty by uspěly možná tak před třiceti lety, ale ne dnes. Celkově ten film působí tak celkově tupě a průměrně na 80. léta, jen v trochu lepším hávu. 55 %

Collateral (2004)

Tom Cruise si tady střihnul jednoho z nejzajímavějších a nejstylovějších záporáků. A stylový byl celý film. Nezajímavější je, že nejlepší scény se odehrávají právě v taxíku, nikoliv při akci venku, ale ty konverzace mezi Vincentem a Maxem při těch jendotlivých přejížďkách, to je nejlepší na celém filmu. Tenhle film se mi hodně líbí, na plné hodnocení to není, ale pohybujeme se hodně vysoko. 85 %.

Příběhy ztracených duší (2006)

Dost dobře nechápu vznik této kompilace kraťasů různých herců a režisérů z různých let. První tu máme The Same s Joshem Hartnetem z roku 2001, následuje Euston Road s Paul Bettanym z roku 2004, dále Standing Room Only, kde se sešlo jednozačně nejvíce hvězd a to Hugh Jackman, Michal Gambon, Mary Elizabeth Mastrantonio a Andy Serkis z roku 2004, potom Supermarket, kde si samy sebe zahráli Illeana Douglas, Daryl Hannah, Jeff Goldblum a Sarah Silverman v roce 2004. Také New Year’s Eve s Keirou Knightley z roku 2002, posléze Bangers s Cate Blanchett z roku 1999 a poslední je kraťas A Whole New Day s James Gandolfinim z roku 1999. Nevím kdo dostal tyto různé kraťasy dát dohromady a uvést to jako film, každopádně to moc nefunguje a jako samostatné části myslím, že jsou lepší. Asi si někdo řekl: "Nacpeme kraťasy různých známých herců do jednoho filmu a on o to bude zájem." Nevím, jak tenhle záměr vyšel, každopádně o žádný zázrak se nejedná. Pro umělecky zaměřené bych doporučil hned první The Same, nejzajímavěji působí Euston Road a Standing Room Only. A Whole New Day má docela zajímavou zápletku, zbylé dvě povídky už jsou docela slušné slátaniny a Bangers ozvlášť.

Bangers (1999)

Tohle zachraňuje od odpadu jen to, že je to krátké.

Američan (2010)

Jestli za něco měl George Clooney dostat aspoň nominaci na Oscara, tak to bylo tohle.

8. míle (2002)

8 Mile je film, který jsem chtěl opravdu dlouho vidět. Ani nevím proč, nejsem velkým fanouškem rapu, ani Eminema, i když z rapperů je Eminem asi jediný koho jsem schopný poslouchat. Možná je to moje hodnocení trochu přitažené za vlasy,ale tenhle film mě prostě neuvěřielně sednul do náladu, bylo to přesně to, co jsem ten večer potřeboval. Byl jsem zdrchanej a unavenej a ten film mě dokázal úžasně nabudit a zvednout náladu. Navíc jak píše golfista, z Eminema se vyklubal velice dobrý herec, nemá sice výrazné obličejové prostředky, ale dokáže hrát neuvěřitelně hrát očima, kterýma vyjádří to, co byste jinak jen těžko vyjadřovali. Taky mi celý film pomohl pochopit, že rap je v mnohém hodně o textu, protože ty battly byly co se týče textu opravdu luxusní. A Lose Yourself? Nic lepšího asi Eminem nikdy nesložil a už asi ani nesloží. Oscar překvapivý, ale zasloužený. 90 %

Bůh masakru (2011)

Hodně dobré konverzační drama. Vzhledem k názvu jsem si představoval něco jiného, ale je zajímavé sledovat, jak se vzájemné vztahy stále přiostřují a uklidňují, aby následně vybuchly zase o něco silněji. Je zajímavé jak se mění role a spojenectví. Někdo kdo je chvíli na vrcholu a začne být divákovi sympatický je v druhé chvíli shozen vlasním kostlivcem a nahrazuje ho jiný, aby vzápětí dopadl stejně. V jednu chvíli je to pár proti páru, vzápětí muži proti ženám, nebo si naopak rozumí více obrácený pár. Tohle člověk vidí, až si uvědomí, že to celé nemá řešení a řešit to čím dál víc nemá smysl. Čekal jsem, že se z toho vyklube totální rozvrat veškerých vztahů, nebo že to naopak dokonale pročistí vzduch a všichni se nakonec ve smíru dopadne. No, Polanski to vyřešil jinak. Jednu chvíli jsem uvažoval i o pěti hvězdách, ale ono to po čase, i přes krátkou stopáž, začne být trochu stereotypní. Ano, když Waltz už popáté zvedne telefon, je to sranda, ale když už to udělá popatnácté, už to přestává být ono. Docela mě udivuje očividný nezájem ze strany akademiků, protože všichni hlavní protagonisté by si zasloužili nějakou tu nominaci. V čele s Jodie Foster, která předvedla opravdu obdivuhodný výkon, následovaná Waltzem, Kate Winslet a nakonec Reilleym. Co by taky člověk čekal, když obsazení tvoří čtyři lidi z nichž tři Oscara už mají. 85 %

Gangsteři (2010)

Hodně povedený thriller a divím se, že se tady nedočkal trochu lepšího hodnocení. První hodinka je zahřívací, jakmile se děj dostane k akci, dějí se to věci. Jedna z nejlépe natočencých on foot honiček, co jsem viděl a luxusní scéna v hotelu jsou toho důkazem. Greengrassovská roztřesená kamera tentokrát velice na místě a umě provedená, kamera celkově byla velice dobrá. Je jen škoda, že ne všechny postavy dostaly dost prostoru a trochu víc hloubky. I tak to stačí na velice dobrý zážitek.

Dračí dvojčata (1992)

Možná jsem v poslední době až přehnaně kritický, ale vážně? Tolik dobrých hodnocení? A že tohle válcuje třeba Dvojitý zásah, tak to ani náhodou. Když jsem byl malý, tak se mi ten film líbil, teď jen kroutím hlavou, jakou blbost byl Jackie schopný vůbec natočit. Podobné, jako u Božské relikvie 2. Infantilní humor postavený na zcela ujetém, uječeném scénáři, jehož postavy se chovají jako idioti na entou. Hodně velká slabota.

Johnny English se vrací (2011)

Na úrovni jedničky, ale v modernějším hávu. Možná přecijen o ždibínek lepší.