Gnomeo & Julie (2011)

Jako by jste spojili dva motivy, nestárnoucí příběh Romea a Julie a Toy Story omezený na zahradní panáčky. Bohužel oba motivy byly už zpracované líp a tenhle film nepřináší žádnou hodnotu navíc. Není to špatné, není to ani nijak závratně dobré, 3 hvězdy tomu sluší.

Tři mušketýři (2011)

Po traileru muselo být každému jasné, že čekat od tohoto nějakou inteligentní zábavu nemůže a musí si připravit velkou porci nadhledu. S tím jsem k tomu také přistupoval, přesto až tak dementní zábavu jsem nečekal a toho nadhledu si připravil málo. Čeho si člověk na první pohledu všimne je občas trochu podivné obsazení. Osobně musím říct, že Lerman docela překvapil a nijak zvlášť mi nevadil, zato Athos se příliš nepovedl a vznikl z něho takový nesympatický cynik, až to hezké nebylo. Aramis obsazený výborně, Porhos v rámci možností. Milla Jovovich se na Milady vyloženě hodí a ani Waltz nebyla do role kardinála špatná volba. Bloom byl asi největší šlápnutí vedle. Někoho tak komického už jsem dlouho nezažil. Mikkelsen také žádný zázrak. Dále jsem ještě dokázal pochopit obsazení tak mladé herečky do role Constance vzhledem Lehrmanovi, ale že i do rolí krále a královny vezmou takové teen (a navíc trhle se chovající) herce, to jsem fakt nečekal, proč proboha? Chvílí mi přišlo, že jak jimi, tak debilní dialogy a některými scénámi, se snažil Paul W. S. nalákat do kina Twilight publikum. Planchet je toho dalším důkazem. Zejména postava jeho a postava krále z toho dělají až příliš velkou frašku a je to škoda. Všechny ty skelná vlákna, RE, nebo Matrixové scény, či vzducholodě mi vůbec nevadily, věděl jsem do čeho jdu, ale co ten zbytek. Až příliš fraškovité a samosebe parodující. Co musím pochválit jsou akční scény a souboje, které jsou na skvělé úrovni a občasná zpomalovačka mi radost rozhodně nezkazí, naopak mě třeba bavily víc, než ve druhém Sherlockovy. Hudba také není špatná a zejména v akčních scénách je skvělá, pokud tedy zrovna nevykrádá známý motiv už jednou zmíněného Sherlocka Holmese. Jít do toho s takovou mírou nadhledu a stejně to nestačí, to se často nestává. Po posledních dvou filmech si říkám, co se stalo s tím režisérem, kterého jsem měl jeden čas dokonce v TOPce, který netočil superinteligentní filmy, ale velice solidní akční filmy nadprůměrné úrovně? Paul W. S. v mém osobní žebříčku zase o několik příček klesl a dalších jeho filmů už se začínám opravdu bát. 50 %

Čas smyslnosti (1995)

Robert Downey Jr. dokázal, že už tehdy to prostě měl v sobě. Dokázal skvěle zahrát jak toho nezodpovědného floutka na začátku, tak toho zodpovědného správňáka na konci a obojí mu šlo na výbornou. Škoda těch jeho problémů s drogami a podobně, mohl být prvotřídní hvězda mnohem, mnohem dřív. Kromě toho bych chtěl vyzdvihnout Howardovu hudbu, která byla vskutku výborná a k tomu filmu maximálně sedla.

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

Seriál, jehož druhým jmenem je Intrika. Seriál, kdy nevíte, kdo se nečekaně objeví na scéně, kdo s kým něco kuje, nebo kdo stojí na správné straně. Divím, se že zrovna tento seriál si i přes tu malou konkurenci na CW nedokázal získat aspoň takovou sledovanost a ratingy, aby se udržel pro druhou sezónu. Myslím, že SMG se vrátila na televizní obrazovky ve velkém stylu a ať byl zrovna v kůži Bridget, nebo Shiobhan, věřili jste jí každé slovo a každé gesto. Velice příjemnou roli sehrál i Ioan Gruffud. Není to však bez chyby, samozřejmě. Některé dějové pochody, nebo chování postav vám může přijít přinejmenším zvláštní, ale při množství jednotlivých postav, jejich zájmů a činů, kdy se děj zapeklitě zamotává, není divu, že se v tom člověk občas ztratí, nebo se v tom scénáristi trochu zamotají. Seriál se tak dvě třetiny trochu pomaleji táhne, ke konci ale dostává grády a člověk se těší na každý nový díl, aby věděl, co bude dál. Pro mě je to hraniční 70% záležitost. Za SMG dávám nahoru, takže řekněme 70,1 %? :D

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Druhý Sherlock Holmes ztrácí lehkost jedničky. Ano, pořád je to zábava, ale scénář už není tak dobrý (zato stopáž je bohužel trochu delší) a hlavně se z toho vytratilo to tajemno a mysterióznost prvního dílu. Sám professor Moriarty nevzbuzoval tu záhadnost a zajímavost, jako jeho nastínění v prvním díle a stal se z něho pouze jeden z dalších pošuků z mocenským komplexem. A hlavně lordu Blackwoodovi nesahal ani po kotníky. Celkově už to prostě není ono.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

neoBlast to popsal velice přesně. New York, I Loe You drží mnohem lépe pohromadě, příběhy jsou delší, částečně provázané, dají divákovi šanci si k postavám vytvořit nějaký vztah. Osobně stavím tento film nad Paris, Je T’aime. První polovina tady vyloženě baví, potom se to trochu zadrhne a člověk se začne nudit.

Paříži, miluji Tě (2006)

Tak tohle mě opravdu nezaujalo. Některé příběhy byly slušné, zbytek ale většinou nestál za nic. Na můj vkus příběhy příliš krátké a příliš moc na to, aby si člověk dokázal k postavám udělat nějaký vztah, nebo se do jednotlivých příběhů více vnořil.

Šťastný Nový rok (2011)

Po Valentine’s Day snaha vstoupit, ne-li do stejné, tak alespoň podobné řeky, povedlo se to ale jen na půl. Některé příběhy jsou skvělé, viz. Zac Efron (sakra, toho týpka mám čím dál tím radši) a Michelle Pfeiffer, Lea Michele a Ashton Kutcher,nebo i krátká epizodka Halle Berry a jejího milovaného vojáčka, jiné celkově průměrné, Hilary Swank a Robert De Niro, Abigail Breslin a ten její šamstr, Josh Duhamel a SJP (mimochodem nejvíce prokoučovaný příběh celého filmu, který naprosto ztratil veškeré očekávání a napětí), až po ty kompletně tragické viz Bon Jovi a Katherine Heigl a nejhorší ze všeho, Jessica Biel s drahým a Til Schweiger s drahou, protože ten jejich závod v porodnici za prachama byl hodně trapný. Co film vytahuje z průměru je závěr a zkažené záběry, přičemž zejména Robert De Niro a Duhamel se Swank hodně pobaví a Raise Your Glass od Pink příjemně navnadí. 65 %.

Na sv. Valentýna (2010)

Jak už jsem jednou k něčemu psal, a tohle to zase potvrzuje, asi jsem opravdu nekonečný romantik, když tomuhle dávám pět hvězd, ale mě se to ke konci prostě tak líbilo :D. Neříkám, že to bylo dokonalé, zejména dvojici Taylor-Taylor bych zcela vypustil, protože se vůbec nehodila k jinak velice vyrovnané a dospělé tváři filmu. Druhou věcí, kterou bych vypustil, je ta šílená přeslazenost v první polovině filmu, která z filmu jen čisí, ne-li teče. Ono stačí, že je to o Valentýnu (kterýžto svátek nijak zvlášť nezbožňuju, spíš naopak) a ještě to šíleně tlačí na pilu. Jakmile se ale děj plně přeorientuje na příběhy jednotlivých postav, celé to dostane tak strašně příjemný nádech, že jsem si těch pět hvězd neodpustil. Jak jsem psal, dokonalé to není, ale čert to vem, těch 90 % tomu dám.

Vyměřený čas (2011)

Předem upozorňuji, že komentář je plný spoilerů. Co k tomu říct, nápad miliónový, provedení do jisté míry mdlé. Musím souhlasit, že to hodně připomíná Equilibrium, ale nemůžu souhlasit s kolegou neoBlastem, protože Equilibrium považuji minimálně o třídu výše, než In Time. Kromě toho z filmů Andrew Niccola jsem si podle hodnocení nikdy nesedl na zadak tak, jako většina ostatních, ať se to týká Gattacy, nebo Obchodníka se smrtí. Narozdíl od Equilibria zde není nikde vysvětleno, proč k dané genetické úpravě došlo a proč se začal čas používat jako platidlo. Nehorázně mi tam chyběl tenhle background, který by vysvětloval proč? Kdy se to stalo, proč se to stalo, jak se to stalo, kvůli komu se to stalo. Kdo v tom světě vůbec vládne. Víme, že je jsou nějací Timekeepeři, jsou tam časové zóny, které se liší bohatstvím jejích obyvatel, kdo ale tohle všechno určil, kdo ten systém ovládá, kdo oficiálně vládne, není nikde řečeno. Očividně boháči Timekeepery pod palcem neměli, aspoň ně oficiálně, ale kdo tedy, kdo stvořil ten systém. Jak je možné, že si tohle lidé nechají v těch chudších čtvrtích líbit, jak můžou žít ze dne na den, ne-li z hodiny na hodinu a chodit kolem lidí, kterým došel čas, hm, chudák. Takhle to přece nefunguje, jakmile jsou lidé utlačováni, bouří se, dnes to vidíme více, než kdy jindy. Jak to, že spouta lidí radši umře, než aby se pokusila získat čas násilím. Co více opravňuje k útoku, než strach z vlastní smrti, zvlášť když někdo jiný má dost. Jaktože kromě jednoho zlodějíčka Pettyfera si všichni žijí a umírají bez známky nějaké rebelie, kriminální činnosti, která by musela být hodně vysoká. Zvlášť když zlodějíček Pettyfer je oficiálními bezpečnostními složkami necháván naprosto na pokoji. Vysvětlete mi někdo, jaktože tam máte banku s časem a není v nich žádná ochranka. No, co, stačí prorazit autem zeď a každý si vezme kolik chce, zaměstnanci jenom koukají, není nikdo kdo by zasáhl. To byl za těch let Will první koho to napadlo. A dále, k tomu konci, jo, kdyby se dostalo do systému nepokrytý milion let, stalo by se co, ano systém by se zhroutil, z ekonomického hlediska je jasné, co by nastalo, hyperinflace, čas by ztratil svoji hodnotu a funkci formy peněz a muselo by se přijít k novému systému, pravděpodobně opět k takovému, kdy by čas a peníze byly navzájem odděleny. Nebo by musela přijít měnová (časová? :D) reforma. To by ale znamenalo, že nejen z nových bohatých, ale i ze starých boháčů by se staly chudí. Muselo by tedy dojít k tomu oddělení a co by bylo dál, to se nevím, ale tohle ten film vůbec neřeší. Vzhledem k námětu by to chtělo mnohem vyšší stopáž a mnohem prokreslenější svět, protože tohle je tak ploché, že tomu člověk ani věřit nemůže. Equilibrium tenhle svět, tohle pozadí nastavené mělo a dávalo smysl, tady to na první pohled funguje, na ten druhý už to začíná dost drhnout. Kdybych měl tohle pominout, tak samotný film má skvělou první polovinu a dokud si Will užívá nabytých prvních pár tisíc let, proniká do prostředí boháčů s účelem je zničit, film funguje, jakmile ale je donucen k útěku s Amandou, začne to jít do kopru. Nebudu se rozepisovat nad vším, co se mi tak zvlášť nelíbilo, myslím, že to co jsem popsal v pohodě stačí a už se teď ty tři hvězdy zdají nadhodnocené vzhledem k těm všem výtkám. Film to není špatný, ale tohle všechno mi ho dokáže zkazit.