• Rodinný

Prázdniny pana Beana (2007)

Nemyslím si, že si tento snímek zaslouží více než 40 %. V konečném důsledku získal nad 50 %, což mě děsí, jelikož jsem během filmu mnohokrát uvažoval o jedné hvězdičce, a to i přesto, že jsem jeho veliký fanoušek a jeho dvacetiminutové skeče jsou to nejlepší, co kdy natočil. Vážně mám ze snímku špatný pocit. Beanův předchozí celovečerní film je o třídu lepší. Tak teda nevím, co bude dál, ale pokud se někdo v budoucnu rozhodne natočit další film s panem Beanem, doufám, že to nebude taková hrůza.

Legenda o Vánocích (2007)

Nádherný příběh, okouzlující prostředí, překrásná krajina. Vánoce pro mě získaly ještě větší kouzlo a do budoucna si je nedokážu představit bez tohoto filmu. Pokud budu umírat v období kolem Vánoc, Legenda o Vánocích bude jeden z posledních snímků, který mé oči spatří. Poslední bude Dárek z lásky. K lásce patří i strach z její ztráty. Takový je život.

Martin a devět bláznů (1966)

Počáteční minuty to vypadalo na odpad!, ale pak se to zničehonic vyšvihlo na dvě hvězdičky, až jsem si samým leknutím prdnul a zamořil celý dům.

Ďábelský Santa (2005)

Typická vánoční vyvražďovačka bez bázně a Hany.

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

Růst mého těla se zastavil před mnoha lety, ale během sledování téhle fantas magorias jsem povyrostl o 89 cm.

Sebastián mezi lidmi (1968) (seriál)

Kdybych hodnotil jako malý kluk, jistě bych dal 4 či 5 hvězdiček, poněvadž v té době nebylo mnoho filmů a seriálů a já byl rád za to, co bylo. Nicméně s odstupem času zjišťuji, že dávné doby jsou pryč a nyní je má osobnost poznamenaná realitou pozitivně i negativně, čili správně zformovaná tak, jako když musíte nový akumulátor v mobilu nechat několikrát plně nabít a vybít. Jistě, dětský představitel je velmi sympatický a jako malý kluk jsem se mu chtěl hodně podobat, ale pokud byste se nás obou (mě i Sebastiána) zeptali na názory tehdy a nyní, věřte, že by byly naprosto odlišné. Dětmi jsme jen jednou a všechny nádherné vzpomínky si jistě uchováme v paměti dlouho do té doby, než se z nás stanou senilní dědci, kteří po ránu nemohou najít své zuby.

Crazy gang a záhada stříbrného dolu (2007) odpad!

Je pro mě záhadou, v čem tkví úspěch řady Crazy Gang, jelikož nezůstalo jen u prvního filmu a bylo natočeno několik pokračování. Původně jsem chtěl napsat jiný komentář, ale rozmyslel jsem si to, neboť nevím, co mě čeká v dalším filmu. Budu stručný. Za prvé: Nezavřel bych se do kufru auta s kamarády, kteří měli na večeři hrachovou kaši. Za druhé: Než na tento film se raději podívám na Harryho Pottera po čtyřiceti letech. Byl jsem dostatečně stručný?

Scanner: Policajt (1994)

Ať si kdo chce, co chce říká, já mám rád Scannera. Nejlepší způsob, jak vytvořit film, který má šťávu, je napsat si scénář a zrežírovat ho. Když jsem vkládal DVD do přehrávače, netušil jsem, zda se ke sledování hodí brambůrky nebo tyčinky. Brzy se ukázalo, že od obrazovky nemůžu odtrhnout oči. Bylo to napínavé a strhující od začátku. Tak jsem si do mísy nasypal praženou kukuřici. Moje mysl byla ovládána dějem natolik silně, že jsem místo kukuřice chroupal rezavé hřebíky a v pološíleném stavu jsem běhal po bytě s kudlou v ruce. Vyběhl jsem na chodbu a s pěnou u huby jsem křičel, že všechny v domě zamorduju. Uběhlo pár měsíců. Z ústavní péče jsem byl propuštěn. Sem tam vyseru ještě nějaký ten hřebík, ale chuť k jídlu mám. Na tento víkend jsem si pozval kamaráda. Budeme se společně dívat na Scannera. Brambůrky už mám připravené. Ať si kdo chce, co chce říká, já mám rád Scannera. Sejdeme se v pekle!