Ben Hur (2016)

Jako u všech remaku, neznám předlohu, nemá mě moc co překvapit, ani zklamat. Král vedlejších rolí Morgan Freeman je tu zajímavější než bratříčkovské popichování. Průměrná oddychovka na které jdou vidět peníze a dvě hodiny docela utečou.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Ač velký fanda SW, přikláním se na stranu s názorem zbytečného filmu. Producenti chtějí spíše podojit dojnou krávu dokud to jde. Pokračování původní série je fajn, ale u povstalců po pár dnech už nevím o co tam šlo (možná by to chtělo zopakovat 1,2,3,4. díl). Diego Luna je hrozně nesympatický herec, celé to obsazení je divné až na ty vrchní poskoky Vadera. A zážitek mimo jiné dost ubírá hrozný dabing.

Legenda o čtyřech bojovnících (2015) odpad!

Tak tohle bylo špatné. Když už mám peníze na film, tak proč natočit tolik nelogických situací, které s prachama nesouvisí a obzvlášť, když ti herci docela ušli. Na počátku to byla kravina, poté když se dlouho nic nedělo, paradoxně neměli co kazit, dialogy půl bídy, jenže to by se nesměl na scéně objevit poskakující kouzelný Hodor, který už byl na mě moc. Dobré možná jako kulisa třeba k dostihům.

Zrození šampióna (2009)

Šablonovité, snadno předvídatelné drama, které vůbec ničím nepřekvapí a které už tady bylo minimálně o 6 let dříve v podobě O.C. Tentokrát je to černý tlustý negřík, který se dostane na výsluní ve sportovním prostředí. Hrdina je vtažen do bohaté rodiny, hlavní hrdinku od toho "nečekaně" začnou odrazovat její bohaté paničky, do toho všeho se v průběhu připlete nějaký ten průser, aby to nebylo jenom tak a vše vyvrcholilo happy endem. Sandra Bullock je ok, Quinton Aaron je ok (ikdyž tam nemá moc co hrát, krom jednoho obličeje), má to ten ždímací děj, ale nic co by vybočovalo z průměru. Neurazí, nenadchne.. Od oceňovaného filmu bych očekával přeci jen něco navíc..

Král džungle (1997)

Ono to byl asi záměr, aby to bylo "vtipné" ale tahle parodie byla spíše už trapná. Brendan Fraser se do takových hovadin nesmírně hodí, dokážu si představit, že toho ani moc nemusel hrát.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Nic nečekáte, shlédnete a jste spokojeni. Hodně zajímavý seriál na téma proč se někdo zabije a co ho k tomu vede. Sám bych se nechtěl objevit někdy na takové kazetě, každý díl měl svou postavu, případně událost proč tomu tak bylo. Hlavní postavu sice mohli dát více unpopular, poněvadž Katherine Langford je trochu echt dokonalá a ve skutečnosti by byla spíše opačným případem. Dylan Minnette měl zase celou dobu jeden svůj univerzální výraz jakoby mu uletěly včely, nevím jestli to mělo být záměrem či ne. Z počátku se to rozvíjí trošku stereotypně a jen odhalujete další důvod, ale někdy za polovinou už to mělo lepší spád a sám jsem zvědavý jak se poperou s druhou sérii, protože jsem si jí moc nedokázal představit aby byla aspoň podobně dobrá jako tato. 2. série: Tak u mě se potvrdily předpoklady. Až na závěrečné dva díly jsem se převážně spíše nudil a připadal jsem si jak u seriálu JAG. Zbytečně moc vyšetřování, které stejně pomalu k ničemu nevedlo.(hodnocení za 1.-2. sérii)

Dunkerk (2017)

Typický kino film, kde je zážitek asi o polovinu lepší než někde na gauči. Scénář neměl asi moc stránek, je to celé postavené na speciálních efektech, hudbě a parádních záběrech, ze kterých na vás dýchne všudypřítomná dusná atmosféra, což by tak i mělo být. Perfektní bylo prolínání tří příběhů z různých časově krátkých období, které se postupem času spojily. Snad jen škoda, že to oproti historických skutečnosti mělo pár nepřesností, které byly mírně jinak, ale je to film a Nolanovi se to zase povedlo.

Tohle je náš svět (2016)

Hodnocení a celý zážitek zachraňoval spíše konec. Je to takový alternativní spíše festivalový film, který sedí Viggovi, nebo spíše jde vidět v podobných žánrech. Rodinka mě spíše svým projevem iritovala, působila až pošahaně, ale tak nějak byla svá. Především jejich matka měla dobrý smysl pro humor.

Dobrodruzi z velkoměsta (1991)

Zřejmě taky ještě nejsem ve středním věku.. Neoslovili mě herci, táhlo se to, celé to vypadalo jako nějaká parodie.

Příchozí (2016)

Na venek tvářící se trochu jako Válka světů, ve skutečnosti naprostý opak.. Je to takový ten chytrý, precizně natočený, herecky dobře obsazený film, který mě ale bohužel příliš neoslovil.. komorní sci-fi.. Nevtáhlo mě to jak jsem očekával.