Podfukáři 2 (2016)

Ono by bylo lepší si před dvojkou sjet i jedničku, kterou jsem po těch 3 letech úplně zapomněl a asi mi uniklo pár souvislostí kdo je vlastně kdo. A ikdyž vím, že jednička byla dobrá, tak dobrých situací bylo po skromnu. Dost povedená byla scéna s předávkou karet a nejlepší postava asi Lizzy Caplan. Zbytek už nestál moc za řeč.

Naprostí cizinci (2016)

Děj byl přetažen trošku do extrému, ale pointa filmu je geniální nápad na aktuální téma. Partu dobrých přátel postupně začínají rozvracet a kompromitovat smsky a maily. Především byl do všeho zakomponován výborný humor, že nevěříte jak se to může pro vyšší dobro vše zkomplikovat.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Vidět to na začátku devadesátek jako dítě, udělalo by to na mě zřejmě dalekosáhlejší dojem než teďka. Ono tomu není moc co vytknout, Spielberg to natočil dost dobře, pobaví se i dospělejší publikum, ale už mě to až tak nevzalo za srdce :-)

Než jsem tě poznala (2016)

Čtyři hvězdy hlavně za tu ksichticí se Em Clarke. Radost jí sledovat i jinak než jako strnulou Daenerys. Zbytek je taková trochu ždímarna, trochu komedie, něco jako P.S. I Love You nebo Nedotknutelní. Příjemně se na to dívá, neurazí, nenadchne, po čase možná vyšumí ale mezi romantickými filmy určitě nadprůměr. Edit:// Nevyšumí, dá se na to dívat pořád. Zvedám na plný počet :)

Mělčiny (2016)

Škoda té úvodní spoileroidní scény, která vlastně nastíní to, na co se celou dobu potom čeká. Jinak je to pěkně vydesignovaný survivor film s luxusními záběry na krajinu, a Blake Lively je bezchybná (vzhledově více, ale herecky jí to taky jde) :-)

Doktor Strange (2016)

Slušné to bylo zhruba prvních dvacet minut, než vešel do toho chrámu a než Tilda Swindon začala čarovat. Divím se Cumberbatchovi, že do něčeho takové šel, neměl co hrát, neustále alternativní kulisy, změny prostředí, ohnivé biče, až se v tom udělal pěkný bordel. Záporák a ti jeho tři kumpáni nuloví. Triky hezké, ale Inception lepší. A hrdina by se v Marvelovkách našel taky lepší.

9 Kisses (2014)

9 polibků za sebou v různých situacích, není co jiného hodnotit, ve filmech jich proběhla spousta lepších. Když už, tak si to subjektivně seřadím od nejlepšího po nejhorší: 1. Jack O'Connell + Shailene Woodley, 2. Miles Teller + Gugu Mbatha-Raw, 3. Rosario Dawson + Jenny Slate, 4. Benedict Cumberbatch + Reese Witherspoon, 5. John Lithgow + Julianne Moore, 6. Jason Schwartzman + Patricia Arquette, 7. Chadwick Boseman + Kristen Stewart, 8. Steve Carell + Laura Dern, 9. David Oyelowo + Timothy Spall

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Král rock'nroll Artuš ala Guy Ritchie. S 13 let starým artušem se to nedá srovnávat v ničem, tohle je mix fantasy, matrixu, game of thrones, atd. O tomhle se dá přesvědčit už v traileru nebo během pár úvodních minut. Střih, střih, akce, hudba, střih, hlášky,. hodně svižné dvě hodinky. Výborná režie a provedení. Daniel Pemberton vytvořil nejnadupanější hudbu co jsem v poslední době slyšel, Growing up Londinium je mistrovský kousek. Guy Ritchie nezapomněl s mini roli ani na Davida Beckhama. Co mi vadilo byl asi závěrečný přestřelený fantasy souboj, který měl jasného vítěze.

Příšerná tchyně (2005)

Jane Fonda teda pěkně zestárla, ale na skoro 70ti letou tchýni má ještě šmrnc. Její taškařice s JLo jsou asi to nejzábavnější na co se tady narazí. Občas jsem se upřimně posmál, ale více bych nečekal.

Personal Shopper (2016)

Stewartka má tady zase ten svůj klasický utrápený výraz jakoby chtěla, aby už ten natáčecí den skončil a mohla se jít lesbit do karavanu se svoji přítelkyní. To nejzajímavější je, že je polovina filmu proesemeskována, ikdyž jsem od závěru čekal ještě více. Plno věci mi přišlo nedotažených, atmosféra mě moc nechytla a ta linie jako nákupčí byla zralá na přeskakování.