Poslední základna (2012) (seriál)

Slibně rozjíždějící seriál skloubený s politikou, intriky a akční ponorkou na jednom ostrově. Sice to na obrazovkách vydrželo pouze jednu sezónu, ale myslím, že vzhledem k tématu to bylo tak akorát (další sezóny bych se ale nebránil), Akčních dílů bylo pár, řeší se spíše otázky ohledně rozkazů, vlastenectví a pikle na ostrově. Počáteční a koncové díly dobré, ten střed mírně utahaný. Camille De Pazzis po deseti letech zase dostupná v TV :-) (hodnocení za 1. sérii - konec)

Nespoutaný Django (2012)

Předpremiéra (csfd projekce). Chci z něj udělat černého Herculese, no není to chytré? Spíše takového Negrulese. Guy Ritchie, jak si ve svém Pod(f)ucku holdoval slovíčku fuck, tak Tarantino nenechá minutu volnou bez negra.. Negr na plantáži, negr v saloonu, negr při slovní komunikaci, všude samý negr. Největší ze všech negrů možná překvapivě nebyl Jamie Foxx ale prořízlý Samuel L. Jackson ala Stephen! Tarantino vyplodil další skvost. Ihned se pozná výjimečný film. Vyvážený styl akce, příběhu, zábavy. Každý záběr má svůj smysl, vtisknutý jeho rukopis, propracován do detailů. Hláškující humor tady opravdu seděl. Z vážně situace udělat odlehčenou. Krásná ukázka u banditů s pytlema přes hlavu. Minimálně nominace vyloženě zasloužená. Tenhle zážitek si klidně rád zase zopakuju. Co mi kazilo trochu dojem byla ta délka a těch několik konců, kdy si myslíte, že je po všem a ono si to pokračuje dál. Soundtrack stojí za to. Jen mi tady uniká nominace za "Who Did That to You" nebo "Too Old to Die Young". Nebudu to už dál rozvádět. Časem to hodnocení asi zvednu. D'Artagnan mother fucker

Resident Evil: Odveta (2012)

U všech nakažených, zklamání. A to mám sérii RE setsakra rád. 10 min řeší úvodní vracející se titulky, 10 minut alternativní život klona, hlavní děj v nudném středisku v Rusku, které si hraje na světové metropole a po 85 minutách konec. U mě loňský díl daleko lépe zpracovaný. tomandandy při starém, dobrém tempu.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Avatar šel za Star Wars a po cestě ztratili příběh. Celý ten rozpočet, Tarkasové, různé obludy, to byl náběh na jeden z hitů sezóny. Vše po grafické stránce se mi líbilo, jenom mi nudný děj odcizil celý zážitek.

Dredd (2012)

Syrový brutální akční film s galónama krve, až příliš povědomě připomínající loňský Zátah, který má rozhodně lepší koncepci. Už si moc nevzpomínám na Slyovu verzi, v tomhle nemůžu porovnávat. Karl Urban podle mě neumí utáhnout sám celý film v hlavní roli, více mu sedí ty vedlejší, ale tady v té masce se s herectvím až tak nepředal. Lena klasicky dobrý záporák. Prostě bestiální krvárna v paneláku, nic víc.

Kurýr (2012) (seriál)

Chris Vance není Jason Statham ale nijak mi nevadil. Jsem na něho zvyknutý z Prison Break, své role se podle mého zhostil dobře. Převzal od Stathama všechny ty grimasy a způsoby. Časově nevím, kde bych seriál zařadil, patrně nikde. Na druhou stranu z filmového Kurýra dost věci zůstalo (dům, pravidla, inspektor,...). Uvidím, jak to bude působit jako celek. Každopádně úvodní díl měl spád a skvělou kočku. Jsem zvědav na další díl. /// edit: Všechny díly byly založeny na stejném principu. Rozvíjející zápletka mimo hlavní děj byla minimální. Vyvrcholení průměrné (zase ho museli zničit). Občas dějové chyby nebo nedokonalé bojové scény a především TV JOJ to pěkně zmršila svým přehazováním jednotlivých dílů. Kvalitou je to asi někde na pomezí 2-3*, zábavou nějaké 3-4*. Zaokrouhleně nahoru, jen díky tomu, že jsem to bral jako středeční oddychovku a Kurýr patří mezo oblíbené.. Hodně subjektivních 70%.. (hodnocení za 1. - 2. sérii - konec)

Hostel II (2007)

Potěšil mě návrat, ikdyž chvilkový, Paxtona. Malé dětičky neztratili nic ze svého tajemného stylu. Zbytek v podstatě v bledě modrém až na pár drobností. Nyní se do Hostelu vydaly pro změnu Američanky a ubylo krvavějších scén. Takové to zmedializovaní aukcí ztratilo na kouzle Slovenského vidlákova. Celý film čekáte na akci, která skoro nepřijde. Vynahradí to aspoň částečně konec.

Hostel (2005)

Vyvražďovačka s teenegery "na východním Slovensku poblíž Bratislavy". Kdysi jsem tomu moc neholdoval a považoval to za pěknou kravinu. Osud tomu chtěl abych dal Hostelu druhou šanci. Má to svou atmosféru, hlášky, zabijáci působí dojmem jako tupí rowdies a ty děti... ty děti mě tolik iritovali, až to není možné. Nebýt lehce zesměšněného Slovenska nebyl by Hostel čím je.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

V porovnání s pohádkou běžící o den dříve neporovnatelné. Štastný smolař si možná ani tak nehraje na pohádku jako spíše na milý rodinný film. Hlavní síla tkví v humoru. Ta motorka, Křižík, světelný nápis mi příliš nesedly. Trojan výborný a Martina Zábranská nebeská. Škoda, že hrála jen vedlejší housle a nedostala více prostoru.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Je to tady několikrát a taky to tak je - Popelka vs. Mrazík. Sám Janák přiznal, že použil nějaké prvky z popelky. Štědrovečerní pohádka s novými triky ani moc nezklamala. V dnešní době se těžko překoná klasika z dob minulých. Především za mé oblíbené téma a neotřelou Marušku.