Atlas mraků (2012)

Různé příběhy v různých dobách byly dobře vyobrazeny, výprava, exteriéry mi to určitě nezkazily, stejně tak příjemná hudba. Bohužel zařadím se spíše k té druhé skupině, kterou to až tak nenadchlo (dějově). Prý je důležité abyste neztratili nit a pozorně sledovali příběh, já tu nit ani nezachytil. Dá se říct, že mi to nic nepřineslo a jen tak film na relax to příliš není. Žádná z postav mi nepřirostla nějak k srdci. Pokud se odhodlám to někdy shlédnout ještě jednou, tak zvedám max o jeden stupeň.. Podle toho jak jsem se na to těšil, to spíše vypadá na zklamání roku 2012.

Piraňa 3DD (2012)

Pomoc plavčíku. Hajzlhof: Až ti idioti vylezou z vody, ryby je pronásledovat nebudou... Žánrově Horor/Thriller to je asi tak prvních 6 min, potom to přechází do komedie s kozatou předváděčkou. S jedničkou to má společné především, že vlastně paroduje samu sebe. Tvůrci si dělají ze všeho srandu, asi záměrně, stejně jako cameo Vinga Rhamese pobaví.. Příští díl se bude jmenovat Piraňe se 4 nohama útočí.

Země bez zákona (2012)

Tak nějak podobný zážitek jako s předešlým Hillcoatovým filmem. Tváří se dost reálně ale moc neosloví. Trochu jiná gangsterka založená na skutečném příběhu, kde se nijak zvlášť nestřílí (mimo závěr), ani moc nechlastá (krom toho, že palírna je často vzpomínána), někdo jakoby měl 9 životů a jde poznat, že je to bráno spíše životopisně. Asi to není pro každého.

Zpátky ve hře (2012)

Prořízlý Walt Kowalski (Eastwood) s Moneyballem bez koulí..

Skyfall (2012)

Cos čekal, vybuchující péro? Nebavil jsem se jak bych předpokládal, při té masivní reklamě a nominaci na Oskara. Bondovky pro mě nejsou ničím speciálním na čem bych ulitával. Po Quantum of Solace ovšem body nahoru. Ve všech ohledech skvělá práce, počínaje hudbou přes kameru po herce. Až na Bond girls, ty byly snad nejhorší, co jsem v posledních filmech viděl. Filmy s Brosnanem coby 007 prozatím stále lepší, ikdyž hlavně díky nostalgii. Nejlepší scéna při střelbě na panák whiskey a závěrečná scéna ve Skotsku to zvedají zaokrouhleně na 4*.

Sinister (2012)

Tenhle typ filmů resp. hororů mi absolutně nesedí a nebaví mě. Čistě duchařská práce založená na mysteričnosti u které mi párkrát naskočila husí kůže. Pro někoho komu o tohle jde a o atmosféru, tak fajn. Ethan Hawke si hrál svoje jako v jiných jeho podobných filmech a stojí to celé na něm a zápletce. S přibývajícími minutami to nabírá grády až do samotného konce, kde to jaksi nestojí za nic. Vezmu do náruče a jdu pryč...hmm..aha..

Můj otec je šílenec (2012)

Absolutně střelená komedie o sexuálních narážkách, prasečinkách, fekálních a jiných vtípků na podobném základu.... Plno postav ze sebe dělá naprosté hňupy (u některých bych to fakt nečekal). Chytře implantovaný Vanilla Ice a vzpomínka na 90. léta. A taky jsem si rád připomněl Unsatisfied od The Replacements. Při správném rozpoložení si to ale člověk může dost užít. A mimochodem, ten dabing je příšerný!

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Sice jde o remake ale ten námět je docela naivní a nedotažený. Úvodní scéna s vyskakujícíma Korejcama dobře provedena a asi nejlepší z celého filmu. Zbytek už je jen dost roztřesená střílečka mezi teenegery a armádou. Plno věci je nelogických, nikdo děj kromě pár vět pořádně neobjasní a nerozvine. Red Dawn staví hlavně na Hemsworthovi. Isabel Lucas moc prostoru nedostává. Spíše než jako film to na mě působí jako pilot k seriálu.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tahle parta si z parodovala opět samu sebe a vrátili se ke klasickým osmdesátkám. Od jedničky se to moc neliší, jen s tím rozdílem páru hvězd navíc. Úvodní přestřelka mě moc nebrala, bavil jsem se především u všech mixů hlášek. Chuck byl prostě Chuck, Van Damme si mohl poskákat své karate, Arnold několikrát vrátit a další.. Jde o tu bezstarostnou pohodu a zábavu než o tu přestřelku... Jestli přijde trojka s něčím novým budu rád..

Mogadišu (2008) (TV film)

Díky tomu, že to je podle skutečné události nemohl režisér popustit trochu fantazii z uzdy. Působí to více hraným dokumentovým stylem než filmem. Dobré exteriéry, výprava, kostýmy umožní film vidět jako by byl natočený skutečně v té době a působí jako přesná realizace události. Není tam příliš zvratů, nikdo není vysloveně záporák, žádné zázračné dialogy, zajímavý je hlavně začátek a konec. Pro lidi, co se zajímají o tuhle dobu, tuhle událost fajn. P.S. Titulky na skoro nulové úrovni ten zážitek moc nevylepšili.. bla bla..