Nic nás nerozdělí (2012)

Nečetl jsem si obsah, nepouštěl trailer a šel do toho s tím, že někdo natočil drama o tsunami. Délkou mi The Impossible přišlo jako bych se díval na seriál a ne více než 100 minutový film. Nejpoutavější je rozhodně prostřední část nabitá emocemi. Bayona nijak zvlášť zdlouhavě nerozvíjel příběh rodinky před ani po. Celá ta zkáza, včetně tsunami působila dost realisticky, že se divák dokázal lehce vcítit. Dětské herecké hvězdy svými výkony trumfly už tak dobrou Naomi Watts a McGregora. Snad jen to mohlo mít ještě nějakou dohru s tím chlapíkem s mobilem. 4,5*

Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012)

Pěkně ulítla blbost, který zas trošku pobavila. Obzvlášť breberkový ničitel Gerald :-D

Papíry (2012)

Hezký romantický příběh o dvou lidech při náhodném setkání. O tom "náhodném" by se vlastně asi dalo polemizovat.. Závěrečné střetnutí bylo už trochu přehnané. Šlo možná udělat lépe. Oceňuju nápad a jednoduchost. Černo bílá dodává na sympatické atmosféře. Můj favorit na Oscara 2013 mezi krátkometrážními animáky!

Čerstvé guacamole (2012)

Hezká animace, stručné, asi účelné. Především jsem ale nepochopil pointu. Hazard je zlo..?

Adam a pes (2011)

Adam a pes... a Eva. Autor chtěl asi poukázat na staré známé rčení "pes je nejlepším přítelem člověka". Příběh beze slov, s decentní hudbou a japonským stylem.

Plivu na tvůj hrob (1978)

Thriller, kde z každého záběru čiší oldschoolová atmosféra. Celé to je o znásilnění a mstě. Natočeno dost realisticky, na dnešní dobu působící už možná trochu komicky. Novější verze profesionálněji zpracována. Zároveň bych tím nesnížil dopad, který v té době asi způsobil. Mírnou komičnost završuje závěrečná scéna, kde hlavní záporací předvádí vrchol debility.

Plivu na váš hrob (2010)

Jeden z málo remaků co má patrně víc do sebe než původní verze. Na jedné straně nevinná tvářička Sarah Butler, na druhé charismatičtí vesničtí burani. Film má prakticky dvě části. První, dle mého lepší, poznávací, násilnická, atmosférická a druhá předpovídající, nudnější. Posledních 45 min už sledujete pouhou mstu a předem vytyčeným cílem a krom způsobu zabití nic překvapující.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Zbytečné pokračování. Silent Hillu strašně málo, atmosféra na horor mizivá. Deborah Kara Unger celou dobu připomínala Michelle Williams, aspoň ji mohli změnit barvu vlasů. Plusové body získává pouze pán se sekerou.

Záhada hlavolamu (1993)

Rychlé šípy jsem četl a mám je rád. Poměrně dobré zpracování ikdyž 9ti dílny seriál je lepší. Vyzdvihl bych hlavně hudbu a správnou atmosféru. Herci sice neznámí, ale nijak zvlášť mi nevadili.

Modrý Pacifik (1996) (seriál)

Vzpomínám si, že jsem to pravidelně sledoval. Policajti na kole řešící případy, slunné prostředí, na svou dobu populární a chytlavé. Přes 100 epizod svědčí je toho důkazem.