Temný obraz (2006)

Moc zajímavý film. Trochu jsem se bál, že zážitek bude podobný jako u spousty dalších filmů s "revoluční vizuální stránkou", tedy že se na to bude dobře koukat, ale bude to šílená nuda. Na Scanner Darkly se ale naštěstí nejen hezky kouká, ale film mě i velmi bavil. Hlavně pak vynikající Robert Downey Jr. v roli Jamese Barrise.

Všechny moje lásky (2000)

Jedna z mála inteligentních romantických komedií, kde hrají prim skvěle napsané monology. Je vždycky pěkné, když v popisu vidím "Žánr: Romantický / Komedie" a po zhlédnutí nemám pocit, jako by svět byl jen růžový mráček, kde všude kolem pobíhají jednorožci a sněží práškový cukr.

Všechno nejlepší! (2006)

I za málo peněz se dá udělat hodně muziky. Dva vynikající herci na malém prostoru dokážou rozehrát opravdu veliký koncert, který diváka baví.

Proroctví (2009)

Knowing je bohužel krásným příkladem toho, jak se dá zmršit vynikající nápad. Holčička v padesátých letech napíše na papír řadu čísel a hlavní hrdina rozluští její poselství, to je látka, z které se dá vytvořit vynikají horor, mysteriozní thriller, drama... Jenže Alex Proyas jako by nevěděl, jakým směrem chce film směřovat. Snímek tak působí trochu roztříštěným dojmem. Pád letadla (mimochodem na rok 2009 mizerně animovaný) střídá šeptem vedený rozhovor otce se synem o tom, jak jim schází matka (jak originální, že?). V nejlepší formě bohužel není ani Nicolas Cage, který celý film odehraje s jedním výrazem ve tváři (otevřená pusa a překvapený pohled). A film nezachrání ani vesmírní lidé, ani Ashtar Sheran.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Popkornová zábava pro milovníky komiksů a filmů se superhrdiny. Divák dostává přesně to, co od filmu očekává, tedy akci, pompézní vizuální efekty a i trochu kýčovitých, barevných záběrů... Prostě další nenáročná podívaná, která baví. A o to přeci jde, ne?

Loudilové (2009)

Teenagerská komedie, která si na nic nehraje a nabízí přesně to, co divák očekává. Spousty vtipů. krásných holek a nějaké to "ponaučení". Po náročném dni ideální film.

The Obama Deception: The Mask Comes Off (2009) odpad!

Dokument na úrovni pivních keců ve dvě ráno v zaplivané hospodě. "Odborníci" místo faktů předkládají jen své osobní dojmy a celkově jsou jejich argumentační schopnosti nulové. Hlavní zbraní dokumentu je asi vysypat co nejrychleji spousty spolu nesouvisejících domněnek a než si to divák přebere, začít žvástat něco o komunistech, Stalinovi a do jejich společnosti přiřadit i Baracka Obamu. Děs...

Před úsvitem (1995)

Už jsem snad ani nečekal, že někdy uvidím inteligentní romantický film. V záplavě romantických komedií z poslední doby působí tento již celkem starý snímek jako zjevení. Jeden dlouhý rozhovor ústřední dvojice, který působí spíše jako diskuze o životě na filosofickém semináři a příjemně se poslouchá. Pro mě osobně velmi příjemné překvapení...

Góóól! II (2007)

Asi nikdo od tohoto pokračování neočekával nějaký super scénář. Občas mi přišlo, že se film točil jen jako dlouhá reklama nebo jako příležitost pro hvězdy světového fotbalu ukázat se i na stříbrném plátně. Ale na druhou stranu má film celkem spád, nemá moc hluchých míst a pořád je na co se koukat. Prostě nenáročný film pro nenáročného diváka, který má rád kopanou...

Na pokraji slávy (2000)

Zajímavý, moc hezky natočený film o světě rockové hudby, kde pivo teče proudem, drogy se berou ve velkém, život je jeden velký mejdan a holky jsou jen rozptýlením.