Dobré ráno, Vietname (1987)

Miluju tenhle film. Herecká one man show v podání výtečného Robina Williamse alá válka ve Vietnamu trochu jinak. Goooooooooooooooooooood morning Vietnaaaaaaaam!

Mr. Jones (2013)

Těsně po shlédnutí mám silně rozporuplné pocity a nevím, co si mám myslet. Netuším jak hodnotit a nejsem si jist, jestli jsem správně pochopil závěrečnou šílenou a chaotickou třetinu, po které jsem zmatený jak cikán v prázdným sklepě. Pokud přesně tohle tvůrci zamýšleli, tak jsem jim to povedlo na 100%. Pokud ne, tak moje otázka zní: Co to ku*va bylo?

Oculus (2013)

Zloduchařskokingovskoatmosférické! Problémem většiny hororů bývá jejich lehká předvídatelnost, ale za sebe musím říct, že jsem při průběhu Oculus neměl tucha co čekat v dalších minutách (s výjimkou konce). Atmosféricky zvládnuté, dobře zahrané, pocit tíhy, beznaděje a zmatenosti jsem prožíval spolu s postavami. Moc se mi líbilo propojení současného příběhu s tím z minulosti. Bohužel mi tam trochu chyběla pořádná lekačka. Normálně bych hodnotil silnou čtyřhvězdou, ale když vidím ty rozporuplná hodnocení, dávám pětihvězdu. V rejžovi možná bude nějaký talent. Ten LIVINGDEAD je nějakej divnej, J*A*S*M rocks! :)

Ragnarok (2013)

Béčková pohádka ze severské mytologie, která ze začátku zaujala legendou a nakonec málem unudila k smrti.

V/H/S (2012)

Oceňuji nápad, oceňuji i samotné povídky, ale celé dohromady mi to přišlo příliš chaotické (asi díky found footage). Koneckonců horor hodnotím i podle toho, jestli jsem z něj měl nějaký svíravý/bojící se pocit, což jsem u VHS rozhodně neměl.

Nejvyšší nabídka (2013)

Krásně natočený, výborně zahraný, ale proč jsem nebrečel... :)

Plivu na váš hrob (2010)

Pěkný rodinný film, který je vhodný na strávení nedělní odpoledne s vašimi blízkými. Své si v něm najde každý člen famílie. Příroda, milá dívka, milí chlapci, gumičky, zpívání, hra na honěnou a na schovku a nakonec pozor spoiler!: brokovnice zaražená v prdeli.

Ve stínu (2012)

Napínavé, akční, ponuré, Trojan, bolševik, konec. Hirošima hadr, dobrý moc.

Vampire Academy (2014)

Ačkoliv nejsem zrovna příznivce pubertálních upírů, upírek a jiných podobných mrdek, tak jsem se v tomto případě bavil. Na Zoey Deutch se koukalo moc hezky, na kolegyni Lucy Fry už o něco méně, ale bylo to i celkem vtipné a neustále se něco dělo, takže za mě úplně v pohodě tři hvězdy.

Památkáři (2014)

Supr herecké obsazení - Blanchett, Murray, Goodman! Ale! To byla taková nuda, že by se z toho člověk obtáhl. Nečetl jsem předlohu a asi ani nikdy nebudu, takže nevím, jak podle toho jel scénář, ale ty vole, to byla fakt nuda, nuda a ještě jednou nuda. Nic víc si z toho filmu prostě neodnesu.