Lucy (2014)

Rád se nechávám unést filmem, pokud mi nabídne zajímavou možnost se dostat za hranice současných lidských možností, i když pouze fiktivně. Co by, kdyby a jak by to vypadalo mi bohatě především závěr Lucy dopřál, takže musím napálit 4* i když ten zbytek byl spíše na 3*.

Gotham (2014) (seriál)

Pilot. Ne úplně dobrý začátek, ve kterém nám byly představeny postavy. Prozatím mě nejvíc dostala Penguinova lajna. Uvidíme co bude dál. S01E02: Tučňák se mě stále drží, i kdyby mě asi sejmul, kdyby zjistil, že ho tak nazývám. Zatím mě to pořád baví a těším se na další díl. S01E02: Být o pár let starší, bohatší, slavnější, tmavší, hezčí a být v USA, tak bych se nechal zneužít od madam Pinkett-Smith. ;)

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Ku*va hoši, auf výdrzen. Co toto bolo za pí*ovinu? Vidět tohle Věra, tak jí jebne. Když koukám na datum jejího úmrtí (buď jí země lehká), tak kdoví, jestli jí z toho opravdu nejeblo. Tady se není o čem bavit. Lidi, nekoukejte na to. Z úcty k Bolkovi dávám jednohvězdu.

Transformers: Zánik (2014)

Transformeři mě baví čím dál méně. Hodně akce, klasických výbuchů, bitev... Na jednu stranu to je fajn, ale kvalitní story to nenahradí. Už u trojky jsem brečel, že je dlouhá, ale to jsem nemohl tušit, že č. 4 bude ještě o pár minut delší. Wahlberga mám celkem rád, ale sem mi moc nezapadl. Málem bych zapomněl na tragický rodinný scénář - obří SPOILER: Proboha, ona má kluka! Vždyť jí je teprve 17! Cože? Ono mu je 20? Tak to si strčím svůj úžasný střílecí meč do řici. Chci svůj život zpět.

Jack Strong (2014)

Tohle vůbec nebylo špatné. Mírně klišé, co se týče tématu, ale tentokráte z trochu jiné perspektivy, než býváme zvyklí. Vyzdvihuji celkem vydařenou atmosféru totality, ale přeci jen by si tenhle počin zasloužil trochu víc napětí a o něco lepší hudbu, která by tomu určitě taky dodala nějaký ten volt navíc. 70%

Klauni (2013)

Máme tu další českou tragikomedii. Tentokráte ve zlatém pozlátku kvalitní režie, kde filmařská stránka jasně předčila tu příběhovou. S "Klauni" je to jako s velkým dárkem zabaleným do víc krabic. Těšíte se na obří dárek, ale pak otevřete tu největší krabici, v ní je další krabice a tak to jde dál a postupně máte z velkého dárku dárek podstatně menší a nakonec z něj ani nemáte příliš radost. V téhle malé filmové klaunské krabičce na vás mrká pouze Olda Kaiser a na spodku v rohu je přimáčklý Jirka Lábus.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Mírně upravený pohádkový příběh o Růžence, který se mi líbil víc než ten původní. Zdál se mi takový hravější...Endželině Džolí role Maneficent sedla jako role Silvie Saint v každém z jejích filmů, ovšem v roli Růži se mi Elle Fanning nijak zvlášť nelíbila a uměl bych si tam představit nějakou jinou hérečku. Při bylinkové léčbě, kterou jsem si prošel před projekcí by se tomuhle krásně digi upraveném filmu vyrovnal jen hustokrutopřísnej dokument o UFO.

Na hraně zítřka (2014)

Právě jsem se vrátil z kina a díky místním oldschool sedačkám opět poznala moje prdel středověk. Nicméně jsem rád, že jsem šel a nenechal si ujít tuhle pecku na plátně, protože to stálo i za tu bolest. Edge of Tomorrow je přímočarý, akcí nabitý sci-fi s vynikajícím scénářem přesně podle mého gusta. Už dlouho jsem neměl takovou chuť vidět film po jeho konci znovu. A na starý kolena snad ještě začnu mít rád Cruise. To je konec... :)

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Velmi podobné prvnímu dílu. Je tu dostatek akce i efektů, ale stejně je to taková podivná nuda. Krom toho na mě Garfield působí jako pěst na oko. Spideyho vtipné průpovídky byly celkem fajn a užil jsem si i chvilky s Paulem Giamattim, za což mrskám opět "pouze" dvě hvězdy.

Street Fighter: Assassin's Fist (2014) (seriál)

Původně jsem myslel, že si pouštím film a brečel jsem u něj, že se děsně vleče a až po zhlédnutí jsem zjistil, že je to původně seriál spojený do jednoho celku. Street Fightera jsem za mlada sice hrál, ale jeho fanoušek jsem nikdy nebyl. Herci byli průměrní, možná lehce podprůměrní, efekty pamatují Žižku s oběma očima a celkově jsem se u toho dost nudil a mačkal forward. Nejlepší byl zrod Akumy, za který dávám jednu hvězdu.