Tři dny Kondora (1975)

Na to, že měl Turner v náplni práce jen číst knihy, to byl docela vychytralý chlap. Ani se nedivím, že byly Tři dny Kondora nominovány na Oscara za střih, protože tak zajímavě sestříhanou soulož jsem snad v žádném jiném filmu neviděl.

Přepadení 13. okrsku (2005)

Neviděj jsem původní film. To, že je to remake jsem se dočetl až tady. Nicméně. Atmosféra byla hustá od chvíle, kdy dva týpci v bílých maskách vthli zadním vchodem k celám, a vydržela po celou dobu až do smrti hlavního záporáka. Ale pistolema proti automatickým zbraním? To je jako bych já, který pistoli nikdy nedžel, chtěl vystřílet celou policejní stanici. Rozstříleli by mě na sračku!!! A že nechal Mariu Bello nejprve přežít autohavárii a následně popravit, mě režisér pěkně nasral.

Koření života (2007)

Drama? Na začátku docela ano, když šéfkuchařce umře sestra a dostane na triko výchovu neteře. Komedie? Ani omylem!!! Romantika? Tak to až na konci, kdy šéfkuchařku balí Aaron Eckhart. Zbytek je jen dívání se na nepříjemnou ženskou, která neví, co se životem a vybíjí si to v práci.

Pokrevní bratři (1999)

Těžko říct, kdo byl v tomhle filmu větší šílenec, jestli bratři, kteří ve jménu božím trestali všechno zlo, anebo geniální, homosexuální, ale hlavně brilantně zahraný detektiv. Ty názory kolemjdoucích lidí na konci si ale režisér mohl odpustit.

Beowulf: Král barbarů (2005)

Tohle zpracování se mi líbilo mnohem více než Zemeckisův digitální počin. Už jen tím, že Grendel byl prostě "normální" člověk. Jen mi přišlo docela divné, že už jako dítě měl vousy.

Rallye smrti (2008)

Do očí bijící béčko. Ale výjimečně mi to vůbec nevadilo. Jenom kdyby Jason Statham alespoň něco hrál. Ten jeho kamenný výraz už je prostě okoukaný. Co film to kamenný ksicht. Mít já takovou sexy spolujedkyni, tak bych se na cestu asi moc nedíval.

Tropická bouře (2008)

Ben Stiller se předvedl, jako režisér, ve velkém stylu. Ústřední trojici jsem si nedokázal představit (dokud jsem je opravdu neuviděl) jako hrdiny akčního filmu. A překvapili mě, to teda jo. Kdybych se dříve nedočetl, že tam hraje i Tom Cruise, v životě bych ho nepoznal, a ty jeho taneční kreace - málem jsem se pochcal smíchy, což se mi v průběhu filmu málem přihodilo víckrát. Ben si prostě bude dělat prdel ze všeho a ze všech - v tomhle případě naštěstí úspěšně. Jěště štěstí, že jsem na to nebyl v kině, jelikož by mě pravděpodobně vyvedli kvůli přílišnému hluku(smíchu).

Ďáblíci (2003)

Dost nepovedená romantická komedie. Námět měl docela dobrý potenciál, ale prostě opět zůstal nevyužitý. Kate Beckinsale byla neodolatelná(tím nemám na mysli nějaký úchvatný herecký výkon, ale jednoduše byla sexy ať na sobě měla cokoliv), ale to je asi jediné pozitivum. Víc už asi nemám, co bych k tomu dodal.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

O co v tomhle filmu šlo mi asi uniklo. Prostě jsem to absolutně nepochopil. Až na pár vtipných scén to byl zmatek, zmatek a zase jenom zmatek.

Hadi v letadle (2006)

Béčko, béčko, zkurvené béčko. Ti hadi byli na první pohled digitální až hanba. Excelentní příklad, jak zkurvit výborný námět na film. A Samuelovi se divím, že vzal roli v takovéhle hovadině.