X-Men Origins: Wolverine (2009)

Kvalita. V kině jsem seděl jako přibitý do křesla a nemohl jsem odtrhnout oči z plátna. Překvapilo mě, že se tam objevilo docela dost vtipných hlášek, které jsem postrádal u prvních tří X-menů. Obzvlášť mě potěšila vyváženost mezi dějem a akcí. Nebyly tam jenom kecy, ale na druhou stranu si taky jenom nerozbíjeli držky. A finální bitka na komíně od jaderné elektrárny? Super.... "vy asi nejste zdejší" "jsem z Kanady" "Viktore!!!!!!!" " a máte to tady pojištěné?"

Sexbomba od vedle (2004)

Konečně komedie o teenagerech, kde se jenom nešuká, nezvrací, nestříká atd. To ale ještě neznamená, že je tohle super komedie. Nudit se ale u toho člověk určitě nebude, ba naopak já jsem docela bavil...

Černý déšť (1989)

Michael Douglas ve svých nejlepších hereckých letech, skvělý Andy Garcia, prostě a jednoduše výborná akční kriminálka okořeněná prostředím Japonského podsvětí.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Super. Kevin Smith mě opět nezklamal. Ať už byl děj filmu jakkoli jednoduchý, dialogy byly brilantní. Sice trošku vulgární, ale s tím se u Smithe musí počítat. On už jiný nebude.

Kostka 0 (2004)

Po hrozném druhém dílu je to docela milé překvapení. Nicméně kvality prvího to zdaleka nedosahuje. Škoda toho konce. Ten nadupaný voják se zelenýma očima, to už na mě byla trošku moc velká pičovina. Mohli prostě zdrhnout a konec.

Hrobník (2009) (TV film)

Pro mě průměrné české krimi. Nic extra.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Oproti prvnímu dílu je to hrozná nuda. Žádné pořádné pasti a těm šaškům stačilo jen počkat až vyprší čas. Na konci mě obzvlášť nasrali, protože ta poprava fakt nebyla nutná po té, čím si ta buchta prošla.

Po přečtení spalte (2008)

Nic výjimečného na tomhle filmu nevidím. V první půlce mi v kině padaly víčka, ale naštěstí jsem byl vzbuzen v pravou chvíli (konečně někdo sejmul Brada Pitta) a od té doby mě to docela bavilo. Na můj vkus tam bylo až moc postav, které ve filmu měly každá svůj příběh, i když mnohdy s navzájem dost propleteným osudem. A proč proboha Brad Pitt hrál tak mladého kluka, vždyť při tom vypadal úplně trapně. A když to nakonec shrnu, tak ta zápletka celého filmu byla dost velká hovadina. Musím ale uznat, že jsem se někdy opravdu od srdce a hodně nahlas zasmál.

Polibek draka (2001)

Pokud hraje Jet Li v typickém akčním filmu, tak nás nemuže čekat nic jiného než béčkový film, což i zde je pravdou. Akční scény byly docela dobře propracované, ale na konci, kdy bojoval se dvěma blonďáky, by se asi po pár kopancích nikdy nezvedl. No jo, když on ale skoro neumí umřít. Opět se mi potvrdilo, že Tchéky Karyo = záporná role, nicméně tyto typy rolí mu padnou jako ulité. No a Bridget Fonda by byla jako děvka k nakousnutí i v jejím věku, ale to by nesměla být většinu filmu zfetováná.

Faunův labyrint (2006)

Audiovizuálně je to výborné dílko, ALE: nelíbilo se mi, že ten fantasy svět si Ofélie stvořila ve své hlavě, aby unikla kruté realitě války mezi španělskými vojáky a partizánským odbojem. Navíc některé scény z vojenského prostření byly vyobrazeny až zbytečně krutě.