Do hlubiny (2005)

Nud nuda nuda. To je za 3* dolů. Alba a nádherné záběry moře, které mě navnadily na letní dovolenou = 2*, které zbyly.

Nějak se to komplikuje (2009)

Průměrná komedie. Hlavním tahákem jsou hvězdní herci, kterých nebýt, tak kdo ví jak by tenhle film dopadl. Překvapil mě příjemně komediální talent jak Streep, tak Baldwina. Pár fakt vtipných, a přitom neujetých nebo trapných scén.

30 minut po půlnoci (2012)

Takový typ filmu mi sedí, a neodrazuje mě ani délka. Jednak se jedná o film K. Bigelow a jednak jde snad o docela uvěřitelnou rekonstrukci honby na Bin Ladina. Nijak mi nevadilo, že akce jsem se dočkal až u konce, naopak. Rád jsem sledoval jak těžká a dlouhá cesta vedla k prohlášení hesla "Jeronimo". Člověk si zvykl že byrokracie hýbe světem a ne jinak je to nastíněno i v tomto filmu, kde přes pádné důkazy dojde k akci až s odstupem více než 100 dní. Precizní rozkapitolování filmu, pro mě nenudný hon na Ladina a shánění důkazu, hledání kurýru apod. Realistická akce na konec, super zážitek. Na konec se rozhoduji přiklonit k 5*, protože nějak nemůžu najít, co by mi Zero Dark Thirty vadilo.

Lidská stonožka (2009)

Na popud jsem zhlédnul tuto zvrácenost. Musím uznat, že jakkoliv právě zvrácený tenhle film je, tak mě dokázal bez problému upoutat až do konce. No a pokračování si ujít nenechám.

V zajetí démonů (2013)

Duchařinka, která se mi líbila. Nemá to sice tolik lekaček jako Sinister ale jako celek a horor funguje nadmíru dobře. Zážitek umocněn "true story". Mrazení se dostavilo, takže níž jít nemohu.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Opět strašná zábava. Tahle série si mě čím dál více získává. Je to jak nastolenou a nevybočující kvalitou, tak svou akcí, honičkami a vším, co sérii F&F dělá výjimečnou. O hereckém složení nemluvě, protože to je vždy na jedničku a s novým filmem se na ověřenou sestavu těším a štve mě, když to někdo náhodou schytá. Škoda, že někdy pohár přeteče a něco nemůžu nechat jen tak. Ona scéna z mostu, je fakt "trapas" že se vůbec divím, že je ve filmu...!? :)) Konec zajímavý, nová star v sedmičce... Škoda, že zrovna dnes, kdy píšu komentář, se svět dověděl, že Paul Walker je mrtvý... Už to nebude jako dříve. Díky a RIP.

Pád Bílého domu (2013)

Propracované dobytí Bílého domu. A machrovinka, že dobyli dům dříve než americká armáda, kdyby k tomu mělo dojít... :-) Samozřejmě, realita by zcela určitě vypadala jinak a hlavně by k dobytí asi ani nedošlo. U filmu to je člověku ale u sedinky. Butler jako nelítostný ex-agent mi seděl. Akci jsem si užíval a vzpomínal na podobně akční filmy z minulosti. Režiséra chválím, že pokračuje v nastolené kvalitě svých filmů.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Ono celkové pojetí filmu, čarodějnice, různé cool zabíjecí mašiny, Gemma, našlap akce - to vše se mi líbilo. Ale film beru jako slabý odvar toho, co by mohl přijít ve dvojce. Měl sem dojem jen maličkosti a hlavně svou délkou mini jednohubky. Takže na pokračování se těším a doufám, že to bude stát za to.

Croodsovi (2013)

Hodně příjemný animák, který mě mile potěšil. Příběh je fajn, humorem se nešetří a ta animace stojí fakt za to!! Inspirace Avatarem je zde jasná. Má to spád, akci, napětí, vtipné momenty a určitě jsem Croodsovi neviděl naposled. Ono kdyby vzniklo pokračování tak se člověk nemůže divit, svým příběhem dost podobné Době ledové. Příště zkusím sehnat verzi v angličtině, protože by to oproti dabingu mohlo mít někdy jiný překlad.

Já, padouch 2 (2013)

O chlup slabší než jednička. Stále ale platí, že s padouchem se budu snad vždy bavit. Mimoni jsou boží a chci je domů :-D Nové postavy okořenily film. Dalo se ale vycítit jak vše dopadne, což mi trochu zkazilo výsledný dojem z filmu, a proto onen chlup zde ubírám.