Železná srdce (2014)

Od Ryana jsem snad neviděl lepší film o 2. sv. Pitt skvělý a celá posádka tanku dobře doplňuje. Přesně takhle si představuji vzhled krajiny války. Akční scény jsou fest reálné. Několikrát se mi hrdlo sevřelo, sem tam jsem čuměl jak péro z gauče, jak na mě scény působily. Pro scény kdy jdou americké tanky proti němčourskému Tigeru a záverečné dobývání na křižovatce a nejen za to, dávám plný počet. Ayer znovu nezklamal a snad mu to tak půjde dál.

Lucy (2014)

Já si Lucy užil. Ono Bessonovské pojetí, kdy se řeší ne/využití lidského mozku, je v tomhle hávu trochu úsměvné ale když vypnu mozek, je to velmi povedený akční kousek. Scarlett ve své roli super, vizuál filmu nadupaný.

Pod zemí (2014)

Očekávány horor, který hodně potěšil. Neznámi ale o to příjemnější herci, klaustrofobické prostředí, nedostatek světla, tajemný rébus... U Pod zemí jsem se mrazivě bavil. S koncem jsem byl spokojený a FF jedná báseň. Hodnocení nechci snižovat, ale přispělo k němu i jedna lekačka, která způsobila přítelčin letící ntb...

John Wick (2014)

Aj, to byla jízda. Od prvních chvil ze z Johna Wicka stane můj oblíbenec. Hned vypořádáni se s bandou zabijáku v jeho domě stojí za to. Pak celý film odsejpa ve stejném duchu a já se bavil jak pán. Čistokrevný akční film, u kterého jsem slintal blahem. Herecky paráda, akční scény na jedničku, hotel pro zabijáky třešnička. Vůbec by mi nevadilo vidět Johna Wicka v pokračování... 4 a půl.

Interview (2014)

Tolik diskutovaný snímek... :-) Klasický Rogenuv film. No a když se s ním sejde Franco, tak je o zábavu postaráno. Je to zábavné, ulítle, akční a někdy i překvapivě krvavé. Nevím, jestli si za pár let na "Rozhovor" někdo vzpomene. I přes svou délku utekl film v pohodě a já se bavil.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Po The Strain jsem hledal nějaký hororový seriál, který by mě udržel v napětí jako zmíněný The Strain. Což se docela, hlavně po prvním dílu, povedlo. Je to podobné, v jiných, viktoriánských a temnějších barvách. Některé díly mi ale příjdou zbytečně a hlavně nudné, naprosto seberou divákovi očekávání, způsobené pilotem. Herci jsou perfektní a divil jsem se, kolik známých obličeju zde uvidím. Eva Green s veškerou noblesou ale všechny hravě cpe do kapes. Líbí se mi i fakt, že nám seriál ukazuje známe Londýnské postavy. Naprosto skvělá je výprava, kulisy a všechny zobrazené lokace, které svou atmosférou vystihuji tíhu příběhu. Za první sérii 4*. Těším se na druhou.

Vinaři (2014) (seriál)

Nenáročný a v podzimním období ideální seriál. Jak prohlásil Vojtěch Moravec, jde o imaginární vesnici a tudíž o originální jazyk. Nehledal jsem chyby tam, kde ostatní. Vinaři jsou mile vyprávění, nenáročně. Některé díly by si zasloužily 5-ti hvězdičkové hodnocení, jiné naopak odpadové. Postavy většinou sympatické, ale některé mě štvaly. Například od Postráneckého jsem nečekal, že ten jeho přehrávaný hlas, mě po pár dílech bude tuze štvát. Ovšem každý díl mě navnadil si opět zajet do sklípku a užít si zdejší atmosféru. Druhá série by podle informací měla vzniknout, a ani ji si ujít nenechám.

V oku tornáda (2014)

Ach jo, a takovou slinu jsem měl... Kdyby film obsahoval jen tornáda, a hezky natočenou všudypřítomnou katastrofu, tak bych šel výš. Ale jakmile někdo s "herců" otevře pusu, tak se člověk osype. Scénář, dialogy, herci - to vše je naprosto špatné. Chvílemi mi to přišlo jako parodie a s některými komentáři se ztotožňuji. Takové tóčo bych čekal od Asyla. Na konci jsem musel konstatovat, že i ten starý Twister strčí tenhle film hravě do kapsy. Člověk díky dementním dialogům, mluvě vůbec a chování, nemá jakoukoliv šanci si k nějaké postavě vytvořit vztah. IQ některých postav taky pokulhává (viz nováček posera u lovců a pak namachrovaně jde točit ohnivé tornádo...). No a rozloučení se s blízkými v zatopující se papírně mě dostalo do kolen. Při psaní totohle komentáře si vlastně říkám, jak jsem mohl dát 3 hvězdy. Nakonec 2 a ani o píď výše.

Kouzelníci (2013)

Hodnocení Kouzelníku mě dlouho odrazovalo, i přesto, že po prvním traileru jsem byl dost natěšený. Když už jsem se tedy odhodlal a na mágy mrknul, tak jsem byl docela překvapen tímto hodnocením. Film vůbec není po*ebaně střeštěnou komedii jak jsme mnohdy zvyklí, ale docela zábavnou jízdou. Buscemi strašný sympaťák, Carrey hodně potěšil ("... a takhle jsem postavil celou chatu." :-D ) . Zato Carell se mi svou filmovou image totálně hnusil... Naštěstí to vyvážila Olivia Wilde. Příjemný soundtrack, triky ze staré školy a oddechová zábava s pár hodně povedenými frky.

Tomorrow, When the War Began (2010)

Tak pro mě vyhrává americký Red Dawn. Nicméně, od australské verze jsem nečekal to, co se mi dostavilo. Příjemný, malý film, který nám ukáže i kousek Austrálie a dobře vybrané sympatické herce. Vojáci a invazivní jednotky, na rozdíl od amerického filmu, zde skoro nejsou k vidění, za čímž bude asi malý rozpočet, ale líbilo by se mi, kdyby byl na vojáky brán větší zřetel a aby divákovi vůbec bylo sděleno odkud vlastně pocházejí. Což vím, jen díky popisu filmu. IQ vojáku neberu v potaz, nečekal sem víc, než jsem dostal. Škoda že dvojka asi nebude...