Nespoutaný Django (2012)

Já bych těch pět rád dal. Ale to by to nesmělo mít zbytečných 165 minut a také by to muselo nějak rozumně končit. Konec filmu je natahovaný kočkopes. Je to škoda, protože dialogy rozhodně nenudí, hudba je výborná a akční scény jsou také více než dobré. Na druhou stranu ale těch sto šedesát pět minut už nemíním znovu absolvovat. Takže druhá, třetí ani čtvrtá projekce nebude.

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Po dlouhé době mě zase nějaký film urazil. Ta ekologická poselství ještě nějak chápu, ale kritiku vyspělé společnosti ne. Tento film je plivnutím do tváře všem lékařům. A nejen jim. Je to i plivnutí do tváře netopýřího muže a agenta 007, kteří se kvůli této krávovině nevešli do Oscarové nominace na nejlepší film.

Patrola (2012)

Film je točený ruční kamerou, a tudíž se snaží o maximální realističnost. V některých scénách to ale podle mě dost selhává a některé scény jsou jako nůž na oko. Ke čtyřem hvězdičkám bych se rád přiklonil, ale to by ve filmu musela být více využita Anna Kendrick.

Expresní zásilka (2012)

Amerika je země neomezených možností. Kola tady jezdí rychleji než auta. Příběh je skoro až trapný, ale chápu, že tam musí být, aby se mohlo jezdit sem a tam.

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Vypíchnul bych úvodní hororovou scénu. Ta byla vážně parádní. Spousta hororů může takovou scénu jen tiše závidět. Zbytek filmu průměr až podprůměr.

Katy Perry: Skutečná tvář (2012)

Kdo má rád Katy Perry, tak si to určitě užije. Jen se člověk nesmí stydět a musí se tomu nechat podat. Oceňuji, že v dokumentu jsou i záběry, které bych nečekal. Například vidíme, jak má Katy Perry deprese a že po ránu taky nevypadá zrovna dvakrát dobře. P.S. Ve filmu je i Lady Gaga, která bohužel není vidět a Justin Bieber, který vidět bohužel je.

Lepší zítřek 2 (1987)

Kdybych viděl film v roce 1987, tak bych z toho byl asi odvařený. V roce 2012 jsem z toho byl ale znuděný. Podle zajímavostí k filmu dosáhne počet mrtvých 199. To asi bude odpovídat. Jen spousta střel, spousta výbuchů, ale emoce žádné.

Rebelka (2012)

Nejslabší a nejdětinštější Pixar, kde po zhlédnutí už vlastně ani nevím, o čem to bylo. Všechno je to sice krásně barevné a animované, ale od Pixaru už člověk čeká tak nějak více.

Šimpanzi (2012)

Dokument o našich předcích, který je cílený primárně na malé děti. Takže pokud někdo čeká, že se dozví nějaké zajímavé informace o životě šimpanzů, tak je na omylu. Filmem provází infantilní komentář Tima Allena, ze kterého mi bylo občas stydno.

Úhel pohledu (2008)

Tak krátký film a přitom tak unavující. Asi polovinu filmu jsem dokázal být aktivní a analyzovat všechny informace. Potom mě už to neustálé dávkování informací a rozkrývání zainteresovaných osob nebavilo. Těch pohledů a opakujících se informací bylo prostě moc. Chyběl už asi jen pohled zmrzlináře.