Oceány (2009)

Myslel jsem si, že se dozvím něco o podmořském světě. Ale nedozvěděl jsem se ani ň. Ten dokument totiž není vůbec naučný, ale spíš jen na kochání a ke konci taky na moralizování. Vidíme zde krásné záběry všech možných i nemožných živočichů, ale vůbec se nedozvíme, jak se třeba jmenují. Takže jsem si většinu času připadal hloupě, že nevím, co to je za živočicha (některé druhy jsou celkem Sci-Fi). Trošku mě překvapilo, že došlo i na krev (japonská specialita – zabíjení delfínů). Ale pokud se na to chce někdo dívat v SD kvalitě, tak bych to asi nedoporučil.

Surikaty (2008)

Měl jsem z toho pocit, že dokument si ze surikat dělá tak trochu srandu. Třeba v momentě, kdy si orel triumfálně jednu surikatu odnese k obědu, tak jsem se musel smát. Já si je tedy budu pamatovat jako taková zvířátka, co blbě koukají.

Proroctví z temnot (2002)

Richard Gere pátrající a vyšetřující. Bohužel jen zlomek z toho vyšetřování je aspoň trochu zajímavý. I samotný Richard už byl ke konci filmu z toho dost vyčerpaný a unavený. Takže jsme zažívali stejné pocity. Když přimhouřím všechny čtyři oči, tak se dostanu ke 3 hvězdám.

Pozemšťané (2005)

Pro slabší žaludky to určitě není, hlavně to velké množství různých zabití. Trošku se mě ale dotklo, že za současnou situaci podle dokumentu mohou všichni, ať už přímo nebo nepřímo. Mně osobně je líto zabít i mouchu. Ale nevím, co mám jako udělat pro zlepšení stavu. Vegetariánem se nestanu a oblékat se musím. Takže si to tady ohodnotím, napíšu komentář a to je tak vše.

The Girl Next Door (2007)

To, že nejen dnešní mládež je zkažená, to víme. Ale zrovna v tomhle filmu jsem to těm malým nezbedníkům nějak nevěřil a neviděl tu motivaci k těm hrůzným činům. Třeba v Jezeru smrti jsem se vůbec nepozastavil nad tím, že mládež může být schopna takových zvěrstev. Tam to u mě fungovalo lépe. Ještě bych se pozastavil nad tím mučením. Už se to celkem blížilo k mému etalonu. Tady ale ještě kůže zůstala na svém místě.

Krvavá laguna (2007)

Ten krokodýl se choval vážně divně. Nakonec z toho mám pocit, že to byl vlastně dobrák a mělo by nám ho být líto.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Je zajímavé sledovat jednotlivé situace z dvou různých pohledů, kdy každý dětský hrdina vnímá dané momenty odlišně. Prostě věci nejsou takové, jakými se zdají být. Je to potom svým způsobem i poučné, aby se chlapci nechovali jako zdejší blb Bryce. Jinak film jsem zhlédl na jeden nádech a dřív bych nevěřil, že mě bude bavit sledovat, jak se staví plot nebo zasazuje strom. P.S. Takovou sousedku bych (býval) taky chtěl.

Mučedníci (2008)

Anna a Lucie v mém srdci navždy zůstanou.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Dwayne Johnson je vážně moc. On s těmi jeho svaly skoro ani nemůže chodit, ale když otevře pusu, tak to vážně stojí za to. To se člověk musí smát. Určitě je to pro tuhle asi nekonečnou sérii velké oživení. Pro mě je pátý díl Rychle a zběsile nejlepší a nejzábavnější. Hlavně akční scény jsou zajímavé, originální, přehledné a hlavně zapamatovatelné. Jen ve většině případech mají pramálo společného s realitou.

Zrození Planety opic (2011)

Weta se nezapře. Několikrát jsem si říkal, že tohle jsem už viděl. Akorát že po korunách stromů neskákali Avataři ale opice. Kromě efektů ale nejvíce oceňuji tu neustále rostoucí nasranost opic, kdy jim člověk prostě musí fandit. To už jsem si přál, aby klidně celý svět zbořili.