LOL (2012)

Absence děje a nějaké té zápletky zamrzí. Ale zase díky tomu zůstal čas věnovat se krásám dámského osazenstva a všem těm jablečným zařízením.

Silent House (2011)

Oproti originálu už to ztratilo kouzlo. Dům z Uruguaye byl strašidelný a byla tam vážně tma. Dům z USA strašidelný není a je tam normálně světlo, takže hlavní hrdinka se svítilnou chodí asi jen pro parádu. Sice už si nepamatuju, jak přesně skončil originál, ale určitě to nebylo tak debilní jako u remaku.

Tora! Tora! Tora! (1970)

Samotný nálet na Pearl Harbor musela být ohromná událost a asi to měl být i vrchol filmu. Proto jsem se divil, že se mi jej podařilo zhlédnout naprosto bez zájmu a bez emocí. Tak jsem se potom těšil alespoň na pořádný revenge a že uvidím nějaké ty atomové hřiby. A ono zase nic.

Dealer (1996)

Film, kde každý dluží každému a nikdo nemá na zaplacení. A teď jde o to, jestli se jednomu prevítovi podaří sehnat peníze, aby je vrátil ještě většímu prevítovi. Už od začátku je ale jasné, že se mu to nemůže podařit, protože nikdo nemá. Tohle by ještě šlo. Jde o to, že hlavní postavě se prostě nedá fandit, a tudíž potom diváka ani nemůže zasáhnout jeho bezmoc a bezvýchodnost situace. Já si tedy film protrpěl s ním.

Zátah: Vykoupení (2011)

Akce je skvělá, to je bez debat. Ale třeba těch bojových scén je tolik, že už to člověk nedokáže ani vstřebávat a po skončení filmu si už prakticky žádnou nepamatuju. Ale zato si budu dlouho pamatovat jednu výborně vygradovanou scénu.

Tohle je válka! (2012)

Sci-Fi. Bůh Tom Hardy dává inzerát do seznamky! Jinak se nedivím, že hodnocení filmu uživatele rozděluje. Je to takový ten humor skoro za hranicí trapnosti a každému to asi nesedne.

Underworld: Probuzení (2012)

Takhle rušivý film jsem snad ještě neviděl. Nechápu, koho napadlo, že po celou dobu filmu musí poblikávat světla. Fakt k nevydržení. Kdyby tam nehrála Kate Beckinsale, tak bych to snad nikdy nemohl dokoukat. A to celá tahle sranda má vlastně jen 79 minut, protože titulky trvají celých 10 (!) minut.

Alvin a Chipmunkové 3 (2011)

Myslel jsem, že by to mohlo být důstojné zakončení této veverčí trilogie. Zmýlil jsem se. Ta úroveň neustále klesá. Ještě si pořádně rozmyslím, jestli se podívám na případné další díly. Teď musím rychle zapomenout.

Grotesque (2009)

Tohle není pro každého. Tohle totiž není snad pro nikoho. Naprosto bezdůvodná řezničina s množstvím úchylných nápadů, kdy jsem si musel několikrát zakrývat obličej. Musím tu otrlost asi ještě trénovat. Ale co mi vadí víc je, že snímek si hraje na seriózní a pak nám předvede tak komické finále.

Mupeti (2011)

Mupeti jsou sice o několik světelných let lepší zpěváci než třeba Chipmunkové, ale svou otravností u mě byli na podobné úrovni. Taky jsem očekával, že mě více písní chytne za srdíčko. Podařilo se to jen jedné – We Built This City.