Burani z Beverly Hills (1993)

Na jedno pozretie a zabitie nudy dostatočné, videl som aj ďaleko väčšie hovadiny. A "strýko Bill" rulezz :) 35 %

96 hodin (2008)

„Pane, ak nás chcete vydierať, pretože sme prisťahovalci, pozor, poznáme zákony!“ – „Vydieram vás, pretože vy zákony porušujete. Vyberte si obvinenie, za ktoré chcete byť zatknutí: drogy, únosy, prostitúcia? Vyberte si!“ Dlho som váhal, či dať štyri alebo päť hviezdičiek, no vzhľadom nato, že sa jedná o najlepší akčný film za posledných X rokov, dávam "fullku". V jednej recenzii som čítal, že 96 hodín je tým pravým orechovým pre tých, ktorým sa staré akčáky z 80-tych rokov zdajú byť príliš hlúpe, no zároveň sa im nepáčia ani tie súčasné. Absolútne s tým súhlasím. Film ide v šľapajách klasických one-man pomstiteľských béčiek z minulosti s jednoduchou zápletkou, kde sa hlavný hrdina s ničím a nikým neserie. Technická stránka sa zase vezie na moderných trendoch - krásna kamera, zaujímava réžia, výborna inštrumentálna hudba. Bonusom sú (na Bessona) nezvyčajne dobré dialógy. Celé je to podporené hlavným piliérom s menom Liam Neeson, na ktorom je doslova vidieť, že si svoju úlohu vychutnáva. O tom, že si divák užije rôzne druhy akcie (bitky s prvkami bojových umení, ktoré pôsobia ozaj realisticky, automobilové naháňačky, prestrelky, dokonca mučenie!!!) nemá cenu hovoriť. To treba vidieť!

Aj múdry schybí (1998) (pořad) odpad!

Robiť si srandu z dôchodcov dokážu iba idioti. Aha, jasné, veď presne to sú akožeinteligentní autori tejto relácie. Rozum sa mi zastavuje nad tým ako to môžu vysielať už dvanásty rok. Toto nie je ani odpad, to je ešte niečo horšie... Zaujímavé komentáre: tron, DJ Kritik

Přepadení v Pacifiku (1992)

Akčná klasika. Súhlasím s ostatnými, že je to to najlepšie, čo kedy Seagal natočil. Napriek tomu 4* dávam s prižmúrenými očami. 70 %. Paci-paci-fik-fik.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

„Choď do riti, ty debil!" – „To nemôžem vykonať." Po opätovnom zhliadnutí musím ísť s hodnotením o niečo vyššie. Výborná akcia počas celého trvania filmu a do toho trocha humoru v podobe vtipných hlášok - presne tak ako to mám rád :-) ... Arnie to celé ťahá (zase priznajme si, že bez neho by to nebolo ono) a musím uznať, že v T3 hrá kyborga ešte presvedčivejšie, než v minulých dvoch dieloch, navyše jeho protivník T-X bola v podobe Kristinny Loken jednoznačne výborná voľba! Mostow po réžijnej stránke prekvapil a efekty boli parádne. 90%.

Cutter (2005)

Chuck Norris po veľmi dlhej dobe natočil niečo na čo sa dá aj pozerať. Nevravím, že je to filmový skvost, ale dej to má, akcia nechýba a Chuck, aj napriek tomu, že už akosi prestal kopať z otočky, vo svojich 65 rokoch predvádza celkom solídne bojové kúsky. Stlstnutý (a mladší) Seagal môže blednúť závisťou :-) 35 %

Cesta draka (1972)

Au, to bolelo ... nebyť záverečného súboja, bol by to jasný "odpad". Jediným aspoň trochu svetlým elementom v tomto filme bol Chuck Norris, a to je už fakt čo povedať... keby Bruce Lee dnes žil, na internete by nekolovali vtipy o Chcukovi, ale o Bruceovi...

Smrtonosná past 4.0 (2007)

"Musíte ísť do nemocnice! Nie som síce doktor, ale už len to ako vyzeráte." – "Sexy, však?" Smrtonosná pasca je jedna z mojich najobľúbenejších sérií. Po dvanástich rokoch sa opäť vrátil starý-dobrý John McClane, i keď mierne "upgradenutý". Nenadáva, nefajčí, no to mi, narozdiel od väčšiny rozhorčených fanúšikov, nevadí. Ľudia sa proste menia a PG-13 rating sa asi tiež musel niekde prejaviť. Scenár ako celok v duchu orloj v digitálnom veku hodnotím ako vydarený nápad, i keď niektoré scény (výťahová šachta a kamión vs. stíhačka) by už boli problém aj pre Supermana...i keď, John bol vždy tak trochu polosuperman (veď kto iný dokáže podpáliť letiace lietadlo zo zeme?). Wisemanovská réžia bola azda najväčším (pozitívnym) prekvapením. Ak si odmyslím spomenuté dve scény, tak nemám výhrady a najmä scény so spideRaffaellim boli nádherné. Ostatní herci vo vedľajších úlohách dotvárali veľmi dobrý dojem z filmu. Či už to bol "pomocník", ktorý je skôr na príťaž ako na úžitok Justin Long, dcérenka, ktorá je celá po tatkovi v podaní Mary Elizabeth Winstead alebo ázijská číča s teréňakom v zadku Maggie Q, ktorá si hravo poradí so starnúcim McClaneom (tretia scéna, ktorá sa mi nepozdávala :)). Jediné slabé miesto v hereckej zostave bol hlavný záporák Timothy Olyphant, zdal sa mi až príliš nevýrazný. Smrtonosná pasca 4.0 síce neprekonáva svojich troch predchodcov, ale zároveň sérii nerobí ani hanbu. Ono je totiž dosť obtiažné "obliecť" klasický akčák z osemdesiatkych rokov do moderných šiat. 80 %

Smrtonosná past (1988)

„Ak sú toto Vianoce, čo musí byť na Silvestra?" Pre mňa určite jeden z najlepších akčných film rokov osemdesiatych. John McClane je proste legenda. Yippee-ki-yay! 100 %.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

„Pomodlil som sa za teba Teodor. Pomodlil som sa za všetkých.“ PB, môj (kedysi) najobľúbenejší seriál. Ako však postupom času pribúdali ďalšie série, tým viac to išlo s kvalitou dole. Čo sa týka hereckých výkonov, tu všetkých absolútne prevalcoval Robert Knepper, ktorý sa pre úlohu T-Baga narodil. Wentworth Miller hral od začiatku do konca toho istého Michaela Scofielda, čo ku koncu vyzeralo už dosť nudne. Prvá séria – veľmi dobrý počiatočný nápad Paula T. Scheuringa o mužovi, ktorý sa nechá uväzniť aby z väznice mohol utiecť so svojím na smrť odsúdeným bratom. Zo začiatku som to bral s veľkou rezervou a hovoril som si, že to asi nebol najlepší nápad. No scenáristi to mali vymyslené na výbornú a k neopakovateľnému dojmu z prvej série prispelo určite i reálne prostredie väznice. Druhá séria – najmä začiatok druhej série ťaží z našľapaného konca prvej série. Zhruba do polovici série sa tvorcom darilo držať vysokú latku nastavenú prvou sériou, no čím viac už šlo o politiku a nie o útek, tým viac seriál strácal tú pôvodnú iskru. Ale ešte stále to bolo vysoko nadpriemerné. Tretia séria – veľký zlom. Tretia séria síce mala všetky predpoklady nato, aby za predošlou o nič nezaostávala (najmä nápad so Sonou, v ktorej nie sú dozorcovia hodnotím ako veľmi dobrý), no pokazilo to zopár okolností. Prvou bola neúčasť Sarah W. Callies a druhou štrajk scenáristov, čo sa prejavilo na skátení celej série a tým pádom asi aj na kvalite scenárov. Štvrtá séria – absolútne varenie z vody, ľutujem čas, ktorý som pri jej pozeraní strávil, toto už nebol Prison Break ani zďaleka. Piata séria – po ôsmych rokoch sme sa dočkali návratu, ktorý vlastne nikto nečakal a... pokračujeme tam, kde skončila séria predošlá, čiže v rovnakej naivite a stupidite, kde divák má často pocit, že tvorcovia si z neho robia regulérnu srandu. Fakt za týmto výtvorom stoja rovnakí ľudia ako za prvými dvoma sériami? Neverím! 1. Séria – 95 % 2. Séria – 90 % 3. Séria – 65 % 4. Séria – 35 % 5. Séria – 35 %.