• Hudební

Walk the Line (2005)

Výborný životopisný film o fenomenálnom hudobníkovi. Skvelé herecké výkony oboch hlavných predstaviteľov.

Mluv (2004)

Celkom dobrý film o nepríjemnej traume mladého dievčaťa, ktoré má strach sa s tým niekomu zveriť. Kristen Stewart bola na túto rolu vhodne zvolená, jej výkon mi prišiel ako vcelku uveriteľný. Každopádne mi tam chýbalo niečo, čo by ma udržalo pri pozornosti počas celej stopáže (ku koncu som sa už začínal trochu nudiť), aj keď hodina a pol je tak akurát.

Čára (2017)

Mňa tento film strašne nudil. Dopozeral som to s výraznou stratou záujmu ako to skončí.

Královna Alžběta (1998)

Aj napriek niektorým historickým nepresnostiam je to solídny historický film. Nechcel by som žiť v tej dobe :)

Nerve: Hra o život (2016)

Celkom dobrý thriller z dnešnej modernej doby, kde verím, že by sa našli jedinci ktorí by sa dali na niečo také nahovoriť, alebo rovno zmagoriť.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Z času na čas nezaškodí ani trochu takejto hororovej tupoty. Ale pozerať sa to dalo celkom v pohode a na Jessicu Biel v bielom spotenom tričku ešte lepšie :)

Svět podle Mallory (2010)

Pekný film so sympatickými hlavnými postavami (hlavne Melissa Leo).

Mimi šéf (2017)

No, dalo sa, ale čakal som, že to bude kus vtipnejšie.

Podnikavá Joy (2015)

Podľa mňa to bol celkom pozoruhodný príbeh o tom, že sa nikdy netreba vzdávať nádeje na lepšie zajtrajšky, aj keď ste doslova úplne na dne.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Ten vytúžený Oscar pre Leonarda DiCapria bol naozaj vydretý. Nielen týmto filmom, ale aj rokmi tvrdej práce. Ale až s Revenantom to konečne klaplo a dovolím si povedať, že úplne zaslúžene. DiCaprio síce toho veľa v tomto filme nenahovorí, ale o to viac toho predvádza na obrazovke. Bojoval s medvedicou, ktorú ledva premohol, zabili mu syna, pochovali ho zaživa len aby sa ho zbavili a to všetko v divokej prírode a priam neľudských podmienkach na prežitie. Ale podarilo sa. Ani Tom Hardy ako záporák sa nenechal zahanbiť. Celkovo film ako taký paráda. S udelením maximálneho hodnotenia váhať rozhodne nebudem.