V temném lese (2006)

Horror? Ani náhodou. Možná western s trochu více přimhouřenýma očima. A jak jinak, podobnost se Straw Dogs je určitě opět věc čistě náhodná.

Jezero smrti (2008)

Už mě v poslední době unavuje sledovat nejapně pitomé počínání hrdinů hororových filmů. A tento snímek je stupidními prvky přeplněn. To nikdo nedokáže v současné době napsat scénář, kde by se oběti násilností nechovali jako trotli? Kdysi to šlo (Straw Dogs), tak proč to nejde dnes? Nicméně vysoký stupeň nekoreknosti, nepříjemná atmosféra a v neposlední řadě postavy násilníků zvedají úroveň snímku nad běžný hororový standard. 70%.

Ben X (2007)

Emocionální nářez, který v divákovi postupně vyvolává celou škálu pocitů, od úvodní trpkosti až bolesti, po uklidnění a smíření s osudem až po geniálně vypointovaný závěr plný štěstí a radosti. Maximální hodnocení.

Soudný den (2008)

Podle mě zbytečný film nestoudně kopírující Mad Maxe 2. Dokonce bych řekl, že některé záběry jsou úplně stejné. Zábavné na filmu mně akorát přišlo sledovat stále se kupící nesmysly proti logice. A ten střih je opravdu nepřehledný a v bitkách jsem jen hádal, kdo koho vůbec bije. Samozřejmě, že je tím opět umně kamuflována pohybová neschopnost účastníků pochybných šarvátek.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Zapomeňte na nažehlené mafiánské bosse, zapomeňte na nějaká nepsaná pravidla podsvětí, zapomeňte na eleganci mafie, zapomeňte na rafinované zločiny. Těmhle gangsterům chybí mozek, jsou to neandrtálci, kteří řeší veškeré situace tím nejtvrdším násílím a jsou to svině, které bez rozmyslu podrazí kamaráda, když se jim to hodí. Jsou přímočaří a jde z nich strach. Jediná obrana je, jít jim z cesty nebo být ještě větší a tvrdší svině. Intenzita násílí je někde na hranici nejtvrdších exloitation hororů, kamera neuhne před ničím. Zejména konečné zúčtování s brokovnicema divák uvidí hned ve třech verzích. Bylo mi z té intenzity zla špatně fyzicky i psychicky jako dlouho ne.

Chřestýši útočí (1976) odpad!

Nehorázná kravina, urážka všech i špatných zvířecích hororů, bez atmosféry, bez napětí, v podstatě bez jakýchkoli záběrů na chřestýše v akci, bez zajímavých herců a natočeno podle toho nejklišoidnějšího nejdementnějšího scénáře. Řitka Video pokračuje v trendu vydávání těch největších filmových (nejen hororových) sraček.

Aenigma (1987)

V rámci tvorby sračkaře Fulciho se jedná o nadstandardní dílo. Když se na Aenigmu, ale podívám trochu globálněji, tak už to taková sláva není. Téma vraždícího telepata v kómatu bylo mnohem lépe a mnohem dříve zpracováno v Doteku Medusy. Takže dávám s odřenýma ušima 3 hvězdy - 51 %.

Znamení vlka (1972) (TV film)

Ať mi nikdo neříká, že podobnost s klasickým Vlkodlakem je čistě náhodná. Dokonce i maska vlkodlaka je úplně stejná. No, možná v tom klasickém byla trochu lepší. Jinak se tenhle film tváří jako detektivka, ale fanouškovi horroru je hned jasné, kde hledat vraha, a kdo jim ve skutečnosti je. Na nekvalitě filmu se i silně podepsal televizní formát.

Uvězněni v čase (2007)

Složitá hříčka o tom, jak jednoduše vyřešit pár negativních paradoxů při cestování v čase do minulosti. Podobný způsob řešení jen trochu v opačném gardu byl k vidění ve staré české scifárně Zítra vstanu a opařím se čajem.