Šal (2012)

Jak málo stačí k dokonalosti...

Synové Norska (2011)

U filmů Jense Liena se často cítím dosti nesvůj..a v tom je hodně podobný Álexi de la Iglesiovi, kterého zbožňuju.. :-)

Píseň moře (2014)

Volně plynoucí emoce, brilantní vypravěčská i animátorská schopnost a oživení keltských mýtů mě opět srazily na kolena.. Po už prožité zkušenosti s Tommem Moorem, a jeho Brendanem a tajemstvím Kellsu, jsem se dlouho dopředu neskutečně těšil na další počin. Ale zároveň jsem nějakou dobu zhlédnutí odkládal, protože jsem tušil, že asi zase dlouho nic tak pěkného neuvidím..

Tři bratři (2014)

Už od dětských let jsem miloval humor Zdeňka Svěráka a písničky, které tvořil s Jaroslavem Uhlířem..ale časy se mění a lidi očividně blbnou. Naprosto nudná, místy dokonce pedofilní záležitost s nucenými uhozenými texty ve formě tzv. "písní".

Geologická pouť (2008) (seriál)

Seriál sám o sobě je skvěle natočený a podává zásadní informace, které vedly k formování Severoamerického kontinentu. Ale proč jsou, proboha, překladatelé tak nepoučitelní a nepřizvou si k překladu alespoň geologa amatéra. Ten by jim určitě vysvětlil, že kimberlity nejsou přívodní dráhy diamantů na povrch Země, ale že je to diamantonosná hornina. Nebo že horotvorná činnost se nazývá orogeneze a nikoli orogenie (ještěže neřekli "orogenitálie"). A takových přehmatů se bohužel v dabingu najde víc. Ale rozhodně jde o věc, která stojí za shlédnutí.

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Seriál je až děsivě neucelený, bohužel skáče z jednoho tématu na druhý a to v rámci jednoho dílu..navíc jsem očekával novější informace, nové poznatky, nové objevy..tudíž průměr..

Život Adèle (2013)

Kdybych si před léty, kdy jsem se snažil natočit lesbický porno, našel hezčí protagonistky, mohl jsem to pěkně dotáhnout na Zlatou palmu..!!

Leningradští kovbojové dobývají Ameriku (1989)

Do dnešní doby jsem netušil, že Kaurismaki dokáže být natolik vtipnej a zároveň vykreslit tu chudou podstatu lidskýho ducha - na což jsme u něj zvyklí...výborně jsem se pobavil a pousmál nad námi samotnými.

Lore (2012)

Působí to na mě jako přehled vzájemně na sebe nenavazujících scén, kdy hrdinové nejdou odnikud nikam, najednou se objeví někde a pak zase jinde, aniž by udělali krok...musím ale uznat, že potenciál tu byl opravdu velký, škoda!

Nedotknutelní (2011)

..znovu a znovu, když to vidím, chci zvednout hodnocení, protože pokaždé je to lepší a lepší..ale už to nejde :-)