• Pohádka

Četník se žení (1968)

Spolu s prvním dílem nejlepší a nejvtipnější díl z celé série. Funésovi opět velmi zdatně sekunduje Claude Gensacová a sluší jim to spolu. Četník se žení je možná jejich vůbec nejlepší společný snímek. A nová titulní znělka také stojí za to.

Četník ve výslužbě (1970)

Pro mě nejslabší díl z celé série, který mě zkrátka nebaví. Ovšem úvodní scény s anglickým sluhou na zámku nebo s panem farářem jsou legendární a patří možná mezi nejvtipnější scény s Funésem vůbec.

Četník a mimozemšťané (1979)

Daleko lepší než Četník ve výslužbě, ale ne zdaleka ta povedené jako první tři epizody. Ale přesto jsou Mimozemštané velmi oblíbeným dílem u diváků. Máme tu sice obměněné složení četníků, ale to filmu nikterak neškodí stejně jako nová titulní znělka. Četníci zkrátka bojují s časem a perou se s přelomem 70. a 80. let vcelku obstojně. Scéna v klášteře stojí obzvláště za to a já osobně ji pasuji mezi nejlepší momenty celé série.

Četník a četnice (1982)

Poslední díl četníků, který sice nedosahuje kvalit prvních třech dílů, ale stále je to dobrá zábava. Funés opět skvělý a několik zábavných momentů se tu také najde, hlavně scény s matkou představenou...

Tři dny ke svobodě (2010)

Příliš dlouhé, příliš nudné a otřesný český dabing! Jedině ten konec za něco stál.

Cukrárna (2010) (seriál)

Nepomohli tomu ani velcí herci jako Iva Janžurová nebo Jan Hrušínský. Chyba byla už v námětu. Celkově to bylo nevtipné a nudné. Ale jednu hvězdičku dám...a ani nevím proč...

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Chápu, že nové zpracování dnes již klasického detektivního příběhu se snažilo co nejvíce se odlišit od slavného filmového přepisu románu Agathy Christie ze 70.let. Ale já zůstanu raději u klasiky. Konzervatismus? Možná.

Útěk ze seriálu (1989) (TV film)

Něco tek nevtipného a nezáživného jsem dlouho neviděl, ani Nárožný to nezachránil.

Oběti - Jiný člověk (2003) (epizoda)

Pro mě neslabší článek z celého cyklu Oběti. Co se týče filmu samotného, z herců stojí za zmínku jen František Němec co by psychiatr a mile překvapil pro mě neznámý Ivan Gogál. Herec, co ztvárnil jejich syna, mi přišel jako amatér, který některé scény bohužel shodil. Film byl natočen na velmi ožehavé téma a jak bývá často u cyklu Oběti zvykem, některé situace byly vyhnány až do extrémů, ale nejzřetelněji to můžeme vnímat právě u snímku Jiný člověk. Námět byl zajímavý, ale bohužel film nepodal žádné nové svědectví o našich vztazích k romské menšině. Možná jsem od toho hodně čekal a to byla chyba. Když budeme číst mezi řádky, zjistíme, že autorům nešlo možná ani tak o vykreslení rasových problémů, na jejich pozadí můžeme vnímat to, co dělá s lidmi strach a kam je až dokáže zahnat, často až k ponížení se nebo ke ztrátě sebeúcty. O tom ale kupř. lépe vypráví film Stíny horkého léta než Jiný člověk. Těch paradoxů tady na mě bylo trochu moc.

Jiří Schelinger - Holubí dům (2007)

Je dobře, že Schelingerovi vyšlo DVD, za dramaturgii celého nosiče jednoznačne 5 hvězdiček. Některé jednotlivé písničky nejsou nic extra, ale věřím, že více toho v televizním archivu není. Přeci jen Schelinger se svými vynikajícími rockovými čísly vystupoval spíše na koncertech a do TV show a Silvestrů byly určeny úplně jiné písně typu Švihák lázeňský. Co naděláme. Ale Schelinger byl pan Zpěvák.