• Western

Lovci skalpů (1968)

Navzdory ponurému názvu, slibujícímu spíše drama, se jedná o westernovou komedii. Ne vysloveně uřechtanou, ale příjemně úsměvnou. A dokonce i dobře vypointovanou.

Smůla (1972)

Je to vlastně gangsterský epos, i když v malém, sleduje část životního příběhu gangstera Borga. Odtud plyne i jeho místy pro diváka špatně stravitelná stavba. Je to možná náš problém- nejsme zvyklí vidět Belmonda v situacích, které nám film předkládá. Jsme zvyklí na Belmonda vítězného, který všechny nesnáze vyřeší, nejlépe ještě přidá nějakou hlášku. Tady je ovšem Belmondo poražený, bezmocný. Sedí třeba dlouhé roky v kriminále a nemůže nic dělat. Šokující.

Návrat Casanovy (1992)

Já jsem velmi spokojen, film jsem viděl před šestnácti lety a tenkrát se mi líbil. Takže jsem čekal, jak na mne zapůsobí dnes. Ještě lépe, a to je pro film rozhodně dobré vysvědčení. Myslím, že to je napsáno, zahráno a natočeno s velikým citem a vkusem. Rád se někdy podívám znovu.

Nepolepšitelný (2009) (TV film)

Potvrdilo se, že herců jako je Jaromír Hanzlík máme málo. Snad i to, že se v současných filmech vyskytuje sporadicky, způsobilo, že ten film doslova rozsvítil. Jinak musím konstatovat, že ač film to byl rozhodně povedený, něco mi tam stejně nesedělo. Nedokážu to pojmenovat, ale bylo to ve vystavění toho příběhu.

Pán sedmi moří (1940)

Dobové aktualizace (rozpínavost Španělska asocijuje rozpínavost Německa, španělský král mluví jako Hitler a královna Alžběta jako Winston Churchil) na mne dnes působí dost rušivě. Jinak je to ale důkladně udělaný dobrodružný film.

Vítejte do Zlých časů (1967)

Literární předlohu jsem četl několikrát, z čehož plyne, že je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. O to horší je pak srovnávání s filmovou adaptací. Musím napsat, že to nedopadlo špatně. Film je povedený, trochu problém mám ale s úplným závěrem, který je od knihy odlišný v tom, že dává naději, že město opět oživne. Myslím, že scénáristovi a režisérovi v jedné osobě chyběla odvaha ke špatnému konci, který by příběhu více slušel, a tak sklouzli k profláklému happyendu. Škoda. A ještě něco: Obsazení role zlosyna se nepovedlo, kdyby to hrál Hlinomaz, vyšlo by to nastejno.

Sudá a lichá (1978)

Sudá a lichá patří v sérii filmů Hill-Spencer k těm skutečně zábavným. Povedená komedie.

Pějme píseň dohola (1990)

Byly tam některé vynikající scény, výborné gagy, ale jako celek mě to nepřesvědčilo. Já také moc nejsem na neherce. 50%

Spálené stodoly (1973)

Za výbornou atmosféru dávám čtyři hvězdy. Ten film má své kouzlo.

Muž a jeho pes (2008)

Bohužel je také někdy třeba si nalít čistého vína a přiznat nepříjemnou pravdu. Chvályhodný úmysl dát opět jednou hereckou příležitost Belmondovi sám o sobě nestačí na to, aby vznikl dobrý film. Je třeba připravit i pořádný scénář. Věřme, že to nebylo Belmondovo rozloučení.