• Western

Trumfové eso (1968)

Paráda. Vyvážený film, kde je na jedné straně solidní příběh a na druhé straně ten správný humor. V pozdějších filmech už ta "legrace" a ostatně i samotné zápletky byly někdy dost na hraně únosnosti. To vše korunuje skvěle zvolená trojice hlavních hrdinů. Nejlepší z westernových filmů dvojice Hill - Spencer a možná i nejlepší jejich film vůbec.

Inspektor Fousek na stopě (2007) (seriál)

Výborný večerníček, milý, vtipný a hlavně originální. Detektivku jsme tu ještě neměli, alespoň já si to neuvědomuju.

Jabloňová panna (2000) (TV film)

Další z řady nesympatických, odlidštěných pohádek, kterým velmi ubližuje i nevhodné syrové prostředí, v němž byly natáčeny.

Touha Sherlocka Holmese (1971)

Velmi milý film s malými ale přesně a s chutí zahranými rolemi celé řady vynikajících herců a s dvěma většími, a rovněž vynikajícím způsobem zahranými, rolemi pro Radovana Lukavského a Václava Vosku. Velkou předností je i jemný humor, který velmi sedí k anglickému prostředí, v němž se příběhy odehrávají.

Miliónový brouk (1980)

Když jsem byl ještě dítě, vím, že to často dávali v televizi, a dávají to pořád a já se na to pořád občas rád kouknu. Ohraná, ale pořád solidní zábava.

Domácnost naruby (2008)

Nápad docela dobrý, ale celkově je to trochu mdlé. Tedy na to, že je to komedie, se člověk moc nahlas nezasměje.

Líbáš jako Bůh (2009)

Narozdíl od mnoha znechucených diváků si myslím, že se to povedlo. Bavil jsem se dobře po celou dobu a neměl jsem vůbec pocit trapnosti nebo nevkusu. Je to dobrá divácká komedie.

Studentka (1988)

Není to na celé čtyři hvězdy, ale kvůli Sofii rád přimhouřím oči. Myslím, že by se to mohlo líbit řadě lidí, kteří studovali na vysokých školách nebo právě studují. To je období, kdy hodně z nich řeší podobné "problémy". A po letech se na to docela pěkně vzpomíná. 70%

Sněžná noc (2009) (TV film)

Bezesporu velmi dobře řemeslně natočený film, Cieslar je podle mne režisér s velikým filmovým citem, myslím, že je dost nedoceněný. Problém je ale v tom, že příběh samotný na mne působil jako něco už vícekrát viděného a čteného, postrádal jsem Körnerovu výlučnost, víc originality. U jeho příběhů většinou vím, že tohle nemohl napsat nikdo jiný, tady jsem ten pocit neměl. Byly tu určité motivy nebo situace, které jsou pro něj typické, ale celkový dojem z filmu je nevýrazný. Přesto se jedná o nadprůměrný film z produkce ČT. 70%

Velký Waldo Pepper (1975)

Nenáročný pohodový snímek, u kterého jsem se velmi dobře bavil. Tyhle retro role Redfordovi seděly.