• Western

Něžné kuře (1978)

Příjemná starosvětská komedie (při níž se ovšem jen občas usmíváme), kterou ocení hlavně příznivci francouzského filmu a hlavních představitelů zvlášť, a ke které se dá vracet.

Krokodýl Dundee 2 (1988)

Oproti jedničce se trochu posunul žánr, ale to je asi dobře. Než natočit podruhé totéž, je lepší to zkusit jinak, třeba to vyjde. A vyšlo.

Záhadná neznámá (2007)

Bohužel musím uznat, že to je poněkud překombinované a ne zcela povedené. Námět dobrý, realizace méně. Největší mínus ovšem je, že avizovaná herecká účast Sophie Marceau se tu omezuje vlastně jen na letmé prostřihy a sérii fotografií.

Šejdrem (2008) (TV film)

Jako takřka pravidelný divák jsem vždycky rád, když si svůj nedělní televizní večer příjemně užiju. Jako třeba tentokrát. 70%

V říši Stříbrného lva (1965)

Tady už se to přece jen trochu točí v kruhu. Ale ten sešup Žut - Divokým Kurdistánem - V říši stříbrného lva není příliš velký: 90% - 80% - 70%.

Divokým Kurdistánem (1965)

Největším kladem této série je Lord Lindsay mimořádně skvěle dabovaný Svatoplukem Benešem. Jinak je tento díl podle mne o chlup slabší než Žut. Stále ovšem poctivé čtyři hvězdičky.

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Ojedinělý film v naší kinematografii nejen v rámci šedesátých let, zároveň velmi dobrý film, u kterého si ovšem kvůli přece jen poněkud vláčnému tempu (ale možná že to právě k tomu patří) zatím nedovolím dát vyšší hodnocení. Možná až to někdy uvidím znovu.

Tobruk (2008)

Zcela chápu všechny zklamané. Zároveň se ale přimlouvám, aby tomuto filmu dali ještě šanci a podívali se na něj někdy ještě jednou, už připravenější na to, co je čeká. Je to zvláštní válečný film, nabízející poněkud jiný pohled než starší sovětské kanonády nebo novější americké megafilmy. Proto může na první podívání mnohé zklamat.

Zlaté oko (1995)

Pierce Brosnan je po Connerym druhý správný představitel Jamese Bonda. A Zlaté oko je špičková bondovka.

Muž z Ria (1964)

Překvapivě bohatý film, tady najdete celého příštího Belmonda. A řekl bych, že se tu neinspiroval jen Indiana Jones, ale i bondovky. Trochu ale vadí, když si člověk uvědomí, že od příletu do Ria je to víceméně jen pletenec vykonstruovaných situací, ve kterých se Belmondo "předvádí". Proto nedávám plné hodnocení. Je to velkolepě pojaté, ale scénář měl být propracovanější.