• Western

Škodná (2007) (TV film)

Po dlouhé době česká kriminálka, za kterou se tvůrci nemusí stydět, a u které může mít divák pocit dobře stráveného televizního večera. Našla by se tam místa, o kterých by se dalo diskutovat, ale vzhledem k dosavadní mé zkušenosti s podobnou televizní produkcí, se mi to jeví jako nepodstatné šťourání. Musím ocenit i výborné herecké výkony, ať už padoucha samotného, či jeho matky, nebo jako vždy spolehlivého Oldřicha Vlacha. Jsou to poctivé čtyři hvězdičky.

Bláznova kronika (1964)

Mám velmi rád filmy Karla Zemana, jsou originální a podmanivé. Bláznova kronika se mi ale zdá trochu unylejší, pomalejší utahanější, těžko se mi hledá správný výraz. Není to prostě to nejlepší. Ale pořád velmi dobré.

Válka volů (1987) (seriál)

Je to příjemný seriál, romantický, dobrodružný, na svou dobu velmi výpravný. Ani po dvaceti letech nenudí. Myslím, že čtyři hvězdičky jsou tak akorát.

Bojovník (1983)

Rozhodně to mohlo být kratší, ale i tak je to solidní. Jeden z posledních francouzských kriminálních filmů toho typu, co se točil v sedmdesátých a první polovině osmdesátých let, a na které se tak rád dívám.

Miláček Rita (2003)

Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že se dívám na béčkový film. Ale že jsem fanda na Claviera, dám tři hvězdy. Trochu to chlapci odflákli.

Jízda do Ox-Bow (1942)

Na můj vkus příliš jednoduché, je to pouze ilustrovaná černá anekdota myšlená naprosto vážně. Nic proti myšlence, ale opakuji, příliš jednoduché.

Pistolník (1950)

No tak je to klasika, takže to nám k hodnocení moc nepomůže. V tomto případě má člověk sklony k určitému pietnímu nadhodnocení, protože se třeba bojí být zbytečně přísný. Já to řeším těmi čtyřmi hvězdičkami. Ten film je nesporně nadprůměrným westernem, na druhé straně je poněkud tezovitý, mravoučně jednoduchý. Takže jo, jsem rád, že jsem to viděl, ale na to, abych si to pustil ještě jednou, by to muselo mít trochu větší šťávu.

Soudce (2005) (TV film)

Nepřesvědčivý film, takový neslaný nemastný. Všichni byli nějací papíroví, bez života. Nemělo to šťávu.

Tři ženy za letního večera (2005) (seriál)

Kvůli tomu čtvrtému dílu, který už byl spíše vysvětlovací, dávám čtyři hvězdičky. Jinak to bylo výborné. Napínavé, originální, trochu tajemné, trochu romantické. Nerozumím tomu, proč televize zazdila tento seriál v tak blbém čase. Asi je to skutečně tak, že program na ČT sestavují lidé z Novy.

Podivné dědictví (1972)

Příjemný film, ve kterém ještě tvůrci udrželi na uzdě "primitivní" hillovsko-spencerovský humor. Větší uměřenost humoru tohoto filmu spolu s kvalitním dabingem činí z této westernové komedie velmi stravitelnou záležitost. Bylo to pro mne docela překvapení. Tohle je skutečně povedená westernová komedie.