Chaos (2005)

Niežeby to nemalo žiadny náboj, začalo to veľmi sľubne, niekto to tu prirovnal k Inside Man, dákych pätnásť minút by som aj súhlasil, ale potom to nabralo iné smery, zastrieľalo sa, popasovalo a hlavne dej sa začal hrčkať, a to tak krkolomne, že som miestami nevedel chytiť niť, a ešte k tomu sa to tvárilo strašne vážne, aj keď humorné vložky by to zrejme utopili ešte hlbšie, takže 60%.

Planeta 51 (2009)

Je to celkom milé, ale súhlasím s názormi, že chlapi sa mohli posnažiť viac a do naozaj dobrého základu mohli vmiesiť viac zábavnejších kulís, asi najviac mi chýbali poloskryté odkazy na naše pozemské reálie, na druhej strane každý si tu nájde niečo, čo ho pobaví, a to tu zrejme išlo, takže 65%.

Repo Men (2010)

Asi väčšina si po zhliadnutí tohoto kúska zašomre, že to už niekedy niekde videli, je to fakt, asociácií sa nájde keď už nie neúrekom, tak aspoň dosť, ale oplatí sa sledovať nepoznanú surovú polohu Juda Lawa, či znesiteľne naturistické mäsiarske scény, možno by to zahviezdilo aj jasnejšie, ale ten prerod hlavného bezciťáka na chápavého záchrancu je príliš rýchly a povrchný, takže 65%.

Zvláštní dny (1995)

Príbehovo nejde o žiadne svetoborné originality, ale je to zasadené do mierne futuristického prostredia, ktorým prebubláva mix anarchie, diktátu a ľudového povstania, pokiaľ sa nenecháte odradiť jasnými agitačnými narážkami a miestami naivného scenára a dialógov, dá sa z toho odfiltrovať celkom príjemná krimoška s dvomi interesantnými babami, kde tá čierna je predsa len pôvabnejšia, takže 75%.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Snaha o nadviazanie úspechu na Jednotku vyznela vinou prekombinovanosti a občasnej nezrozumiteľnosti len snahou, ani posilnenie hereckej flotily o ďalšie ťažké kalibre nepomohla, Bruce bol príliš krátky, Vincent len zasvišťal nohami a Catherine bola dáka primrznutá, ale pohoda sršiaca z pôvodnej partičky je neskrývaná, dialógy miestami zábavnejšie ako pred tromi rokmi a skvelá je opäť hudba, takže 75%.

Dannyho parťáci (2001)

Skvelé filmy netreba príliš komentovať, funguje tu všetko tak ako má a nad nejakými tými drobnôstkami sa dá veľkodušne mávnuť rukou, má to myšlienku, švih a vtip a pozerá sa to na jeden dych, takže 95%.

Nesvatbovi (2005)

Pre takéto milé kúsky snáď nikdy nezanevriem na hollywoodsku produkciu ľahších žánrov, nad ktorými filmoví fajnšmekri len odpľujú jedovatú slinu, je to milé, zábavné a občas sa tu objaví roztomilé slniečko, ktoré keď sa nezblázni od nečakanej a náhlej priazne, alebo nezačne okolo seba vysávať všetko, čo je v kvapalnom alebo práškovom skupenstve, môže to dotiahnuť oveľa ďalej ako do spální producentov, tu nám nádherne zasvietila Rachel, aj keď to nebolo po prvýkrát, a zatiaľ to vyzerá, že nás chce svojím talentom obšťasňovať naďalej, tak jej držme všetky palce, takže 80%.

Zápisník jedné lásky (2004)

Je to strašne lepkavé, ale perfektne to drží, ako prvé mi napadlo prirovnanie k hudbe, je len sedem nôt a vždy vás dokáže prekvapiť a nadchnúť ich vydarená kombinácia, romantické príbehy o láske sú niečo podobné, takmer všetko je tam jasné, od prvého pohľadu, cez prvý bozk, až po spoločný posledný výdych, ale niekto vie tie medzihry tak majstrovsky vyplniť, že vytvorí niečo výnimočné, zahadzujem bez akéhokoľvek ostychu všetky svoje pozitívne sklony k akčným hrdinom, mimozemským potvorám a hororovým bubákom a vzdávam poctu tvorcom tejto príjemnej a nestereotypnej lyriky, obzvlášť za šťastnú ruku pri obsadení Rachel do hlavnej úlohy, neskutočne prirodzený výkon, takže 90%.

Konec světa (1999)

Sú aj väčšie prehrešky voči umeleckému vkusu a filmovej múze z komôrky satanistickej roztopaše ako je toto, a vôbec nesúhlasím s názorom, že najväčšia kravina je naschopnosť najmocnejšieho nepozemského zloducha vysporiadať sa s voľákym priemerným smrteľným expolišom, o čom by to potom celé bolo, a čom by boli podobné kúsky, hoc aj vyššej úrovne, je to oddychovka, nikto tu nebude drkotať zubami, zakrývať si oči vankúšom, hrýzť si nechty, ani mékať pri ľakačkách, trocha efektov, trocha strieľačiek, trocha krvi, trocha behačiek a obstojný typ Satana v podaní Gabriela, takže 65%.

Ztráta diamantové slzy (2008)

Nepochybne ladná romantika pre krehké duše, na mňa však s dosť nepravdepodobnými a krkolomnými zvratmi, niekedy som sa úplne strácal medzi riadkami a musel som dosť cválať za pointou, čo ma mierne rušilo pri celkovom dojme, najväčším pozitívom pre mňa zostane výkon Bryce, takže 65%.