Den, kdy se zastavila Země (2008)

Čakal som viac, námet je zaujímavý, vizuálne stvárnenie ma tiež nadchlo, hviezdy odvádzajú svoj slušný štandard, ale detaily to trochu sprznili, a keďže mám radšej zlých ítiov, čo si prišli na Zem prinajmenšom zaloviť, ak už nie všetko vyhladiť, ako dobráčiskov s mierovými nápadmi, poprípade nerozhodných, ktorí sa zázračne veľmi rýchlo dajú presvedčiť o našej skvelej civilizácii, prišiel mi záver dosť patetický, takže 60%.

Hulk (2003)

Pravdupovediac som od toho veľa neočakával, sfilmované komiksy z komunity mutantov síce pozriem, ale zatiaľ ma neuchvátili, ale tento kúsok mi šmakol, či už je to neuveriteľne trúfalým primiešaním psychodrámy rodinných vzťahov, alebo neprehnaním v digitalizovaní efektov, ba možno príjemne sympatickými hercami, to je všetko fuk, má to zvláštny spirit, takže 85%.

Requiem za sen (2000)

Napriek tomu, že takéto snímky nie sú môj šialok kávy, musím oceniť hlavne nenormálny výkon Pani Burstyn, to je proste niečo, čo sa nedá opísať slovami, mne to pripadalo ako autentické správanie pacienta, podobne, ale o niečo menej dôveryhodne, sa to dá pozorovať aj u mladšej garnitúry, rozhodne je to zvláštny, surový a provokujúci film, vnemovo výrazne podporený originálnou réžiou a kamerou, takže 80%.

Vesnice (2004)

Je asi strašne ťažké udržiavať pointu čo najdlhšie zahalenú polozrozumiteľnými odkazmi a indíciami a zároveň byť atraktívny a pútavý, zvlášť keď sa publikom stáva nadmieru inteligentná komunita vyhraneného kultúrneho portálu, pre mňa to však nebolo ani nudné ani trápne ani zhúlené, bolo to brilantne zvláštne, počnúc majstrovským striedaním tempa, cez potláčanie a zvýrazňovanie farieb, čudesné dialógy a správanie postáv, schválne poloamatérske strašidelno, zosobnené v hraničnom lese a v takmer smiešnom bubákovi, ktoré nenápadne ale pritom logicky korešpondovali s úrovňou rozvinutosti uzavretej komunity, končiac celkovou atmosférou filmu, ktorá je určite výnimočná a svojím charakterom ťažko absorbovateľná, ja som to celé vstrebal s nadšením a uznaním, takže 85%.

U-Turn (1997)

Výborná kamera a strih, podobné kúsky sa dajú okoreniť aj väčším množstvom humoru, tu sa réžia zamerala skôr na detaily akcií, Sean je klasicky presvedčivý, excelentný je Billy Bob, tiež klasicky, takže 80%.

Hollywoodland (2006)

Takéto žánre bývajú zväčša pútavejšie, šmrncovejšie a okorenené sarkastickým humorom, toto je viac na pocity a dojmy, ale chlapi to nedotiahli do konca, zastali na polceste a to je škoda, potenciál bol, obsadenie až na výnimky tiež, takže 65%.

Transformers (2007)

Jedinečná ukážka toho, ako sa dá z hovna upliesť bič, samozrejme za podmienky, že sa toho chopia tí správni borci, inak by to dopadlo kruto béčkovo, je tam všetko, čo má byť, skvelá kamera, efekty, humor, akčnosť, napätie a ako čerešnička vynikajúci objav LaBeouf, všetko toto zatienilo slabiny ako občasná nezrozumiteľnosť a nelogickosť deja a zaspatá Megan, takže 80%.

Ghost Rider (2007)

Taká neškodná rozprávka, ktorá sa chcela možno hrať na niečo pompéznejšie a kultovejšie, pravdupovediac netuším, prečo sa jej upísal Nicolas, niežeby to bolo pod jeho úroveň, a už vôbec prečo Eva, ale občas treba aj šliapnuť vedľa, na vlastných chybách sa učí najlepšie, takže 55%.

Švindlíři (2003)

Zaujímavý spletenec žánrov, najmä s prihliadnutím na režiséra, zase raz veľmi príjemný výkon Nicolasa a hlavne skvelý koncert Alison, ani nevadí, že ten záver sa dal predvídať, takže 75%.